Bezpieczeństwo Prochu

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Bezpieczeństwo Prochu

Post autor: Bready »

W gunshopie okolo $27 za funt.
Ja zamawialem z bratem do spolki 10 funtow ,plus przesylka niebezpieczna $23 ,nie zaleznie ile zamawiasz jednorazowa oplata ,plus przesylka ,to lacznie z przesylka wyszlo po jakies $20 za funt.
Dokladnie nie pamietam bo to z rok temu zamawialismy.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Bezpieczeństwo Prochu

Post autor: .44 »

Derek pisze:Proch można spokojnie wysuszyć i nic mu nie będzie chyba, że zbyt długo przebywa wilgotny i zamknięty.
Ciekawostka Vesuvit ma fabrycznie około 10-15% wilgotności (do bezpiecznego transportu) i nalezy go w domu wysuszyć czy to na kaloryferze lub na słońcu (rozsypany na tacce).
10 % zniszczyło by proch niedwracalnie , wykrystalizował by sie azotan potasu przy suszeniu i proch by sie nadawał na nawóz . 1,5 % max fabrycznie ma , powyżej 2% już nie chce sie zapalać .
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Bezpieczeństwo Prochu

Post autor: .44 »

I nigdzie nie słyszałem o zwiększaniu wilgotności prochu dla bezpieczeństwa transportu . Wedle mnie każde , nawet niewielkie zawilgocenie psuje proch . Mógbyś Derek zalinkować jakąś wzmiankę o tym ?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Bezpieczeństwo Prochu

Post autor: wyrzucony »

No o wilgotności Vesuvitu to pisze na bezowym jak sam wiesz ale zadałeś mi temat to szuka.
Na stronach producenta firmy Explisiv jest karta charakterystyki bez podanej wilgotności http://www.explosia.cz/streliviny/downl ... vit_CZ.pdf
Znalazłem tabelkę na stronie o pirotechnice i tam podano wilgotność max 1%
http://www.ohnostroje-zvonek.cz/index.p ... ni-prehled

Ale jak przeglądnołem fora czeskie to wszyscy stwierdzają, że przesuszony Vesuvit LC jest lepszy.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Bezpieczeństwo Prochu

Post autor: Bready »

Derek pisze:Ale jak przeglądnołem fora czeskie to wszyscy stwierdzają, że przesuszony Vesuvit LC jest lepszy.
Nadal swiadczy to tylko o niechlujstwie producenta ,badz pospiechu w procesie produkcji.
ODPOWIEDZ