Rozmowa z prof. Marianem Filarem - "Nowości"

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Uważam, że broń bez względu czy pozwoleniowa czy nie, a nawet jeśli to pistolet na plasikowe kulki ma być traktowana identycznie.
Tak samo nerwowo zareaguję na przypadek celowania we mnie z ASG jak i broni palnej. Koniec. Kropka.

A czy strzelcy CP stanowią większe zagrożenie na strzelnicy nie wiem. Wiem zaś kto powoduje więcej wypadków z bronią :-P

Coltnavy44 - mam nadzieję, że nie tylko ten trywialny powód, który podałeś powoduje, że wrócił tu ruch, ale również to, że jakoś mniej nerwowo się nam tu pisze nawet jeśli mamy odmienne poglądy
:brawo:

Czemu nie ma piwka w emotkach?

:ops: Ktoś mi tu jakąś durną rangę nadał. To po 50 postach tak sie dzieje?
Tomku - możesz zrobić tak bym nie był tak napiętnowany?!
coltnavy44
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn 01.gru.2008 - 21:06
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Post autor: coltnavy44 »

Takie mi porównanie przyszło na myśl - iweb (bez obrazy) to supermarketowa, jazgotliwa jadłodajnia, a to forum to taka zaciszna, kameralna kafejka na uboczu.
Tu bez krawata możesz swobodnie swoje poglądy głosić, a na iwebie trzeba dawać krawaty, bo "klyjent w krawacie mniej awanturujący się jest" 8)
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

heh ,,troszku smieszno troszku straszno" ale w tym co napisał Coltnawy coś jest :)
Tak po trochu odpowiem :
Nitro strzelcy :) sam pare lat temu darłem pysk na delikwenta majstrującego przy pistolu ,stał na stanowisku po mojej prawej stronie a lufa niebezpiecznie zaczynała spoglądac na mnie , niesmak poczułem we wrocławiu gdy usłyszałem strzelcow pomstujących na dziadka (strzelał z wozka inwalidzkiego i imponujących wynikow nie miał) że ma większe szanse i to niesprawiedliwe.Jestem czasem impulsywny wiec wywaliłem du..kom co o nich myśle i opusciłem ,,towarzystwo" ale niesmak pozostał.Chyba wszędzie jest tak samo.
Co do nastawienia to mysle ze wiekszosc nim dostała pierwsza promese to droge miała podobną do mnie :lol: 1999r lato- zdane egzaminy i wyrobione wszystkie potrzebne papiery- 2000r styczeń koniec walki z policją i otrzymanie promesy .Do tego nawet 100% laik nim dostanie promese i kupi broń ma wbite zasady postępowania na strzelnicy i troche inaczej postrzega broń wiec to daje inną perspektywe i może to jest właśnie to o czym Mirek pisze.

Co do nowych jednak nie zgodze sie , trafiaja sie zapaleńcy -jedni chcą coś zrobic ,działac . Inni powielaja tematy ale nastawieni są na + i nawet te 2 grupy są kopane i ,,gnojone"- to juz stało sie powszechne.Usadzic ,,nowego kozaka" mozna w milion innych sposobow.
Co do remikow to przyznam ze sam mysle o roger&spencerze albo o remiku a po przeczytaniu ostatniego postu rusznika remik zajmuje miejsce za spencerem :) klimat ,,dzikiego zachodu" zawsze był mi bliski ,dlatego kupiłem colta a nie pistolet tarczowy :)) nalot z lat dziecięcych a Clint Eastwood był u mnie na rowni z Winnetou :D

Na tym forum jest nas mniej (piszących) i to że mniej nerwowo jest chyba wielkim plusem i niech tak zostanie :-P jakoś mi nie brak jzagotu kogutow :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:D

Dawno już powiedziano, że nalepszy bezpiecznik jest między uszami strzelca. Ludzi bezbłędnych nie ma. Takich zaś co myślą, że są idealni - chyba trzeba się obawać.
Jeśli więc kiedyś spotkamy się na strzelnicy - nie obrażę się jeśli ktoś mi podpowie jak poprawić moje zachowanie.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

coltnavy44 pisze:Takie mi porównanie przyszło na myśl - iweb (bez obrazy) to supermarketowa, jazgotliwa jadłodajnia, a to forum to taka zaciszna, kameralna kafejka na uboczu.
Tu bez krawata możesz swobodnie swoje poglądy głosić, a na iwebie trzeba dawać krawaty, bo "klyjent w krawacie mniej awanturujący się jest" 8)
masz troche racji... teraz tak to wyglada, przedtem było inaczej.
Było dużo informacji o róznych "broniach" z fotkami itp.. na dodatek teraz nawet szukajka pokazuje co chce... :-(

Ale cos, za coś.... albo popularnosc, albo rzetelnosc... :-P

Większosc mojej "aktywnosci" przełozyłem na WBP (łatwiej dyskutować, i bez inwektyw na PW.)

Dział CP zszedł na "psy"..... No może w rusznikarni jeszcze Kunszt cos pokaże, ale reszta ???
przepychanki, walka o "pietruszkę" BRAK MERYTORYCZNYCH wypowiedzi i WIEDZY....
TEGO nawt Variag i Rusznik nie uratuje....
coltnavy44
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn 01.gru.2008 - 21:06
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Post autor: coltnavy44 »

Kunszt (mówisz pewnie o userze na R.) pokazuje świetne rzeczy na iwebie. To jest custom na porządnym europejskim, a może wręcz światowym poziomie. A Rusznik mimo to zaatakował go w rusznik - arni... I z całym szacunkiem (naprawdę wielkim) dla jego wiedzy powinien trochę szacunku dla innych zapaleńców pokazać... On sam też kiedyś był sztubakiem - nabywał i zdobywał wiedzę. Vide topik o iglicówkach - jeden z userów chce popełnić wydawnictwo w szczytnym celu propagowania strzelectwa - co dostał? Zerknijcie na treść...
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Może i w szczytnym, (ale to on obrażał Variaga,) a sam myli pojecia, więc co po takiej publikacji????
Kolejny bubel...
Jeżeli ktoś myli (i upiera się)że iglicówki to TO SAMO co Centralny zapłon (vide Dresey i Mauser 71....) to

lepiej nie komentuje po sie BP zarazi virusem....
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Panowie
A może przedstawicie każda z posiadanych sztuk broni?
Kilka zdjęć, opis, kilka słów czemu akurat tę sztukę trzymacie?
Chętnie poczytam co tam po Waszych szafach się chowa:-)
Może mnie jakoś natchniecie? A jak nie mnie to może kogoś innego:-)
coltnavy44
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn 01.gru.2008 - 21:06
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Post autor: coltnavy44 »

mk1 - nie stoję w tym sporze ani po jednej, ani po drugiej stronie. Ale to też w pewien sposób obrazuje to, co na iwebie się dzieje - wiedza i jej pewność to jedno, ale jak ktoś nowy popełnia błąd, to trzeba go "pedagogicznie" naprostować, a nie walić prosto w cojones aż zawyje. Te inwektywy pod adresem jednego, czy drugiego usera świadczą o tym marketowym charakterze iwebu.
Już się chyba temu zapaleńcowi (czy jak by go tam nie nazwał) z iwebu odechciało. Więcej takich, a strzelców czy miłośników broni coraz mniej panie będzie... :-(

mkowalczuk - mam konfederacką replikę colta - Uberti .44 z '72 z okrągłą lufą 7,5 cala + mosiężna rama (griswold). Jakbym wiedział jak zamieścić tu fotki, pokazałbym Wam jakie to cudo :-P
A czemu ją mam? Bo jest piękna 8-)
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Już się chyba temu zapaleńcowi (czy jak by go tam nie nazwał) z iwebu odechciało. Więcej takich, a strzelców czy miłośników broni coraz mniej panie będzie... Smutny
Moim zdaniem to akurat dobrze, bo jezeli "uczony w pismie"myli takie podstawowe kryteria. to błąd..
w anglojezycznej literaturze (i nie tylko) jest:
Needle gun (disambiguation). dla dresyego,
Pinfire = dla Lefaucheuxa,
Centralfire- Broń centralnego zapłonu (spłonka w dnie łuski)

itd itp...
klasyka dal znajacego sie na broni..
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jutro postaram się zrobić tutorial jak publikować fotki.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

zdjęcia :))) tak to moja pięta achillesowa :)))
Juz troche pisałem w dziale wiatrowym tu na forum ale uzupełnie i dopisze. Z scalakow miałem sprzedałem i znow kupiłem cz kadet 22 lubie ten pistolet i chyba to jest powodem ze do niego wracam :) magazynek na 10 sztuk , w miare celny (na tyle ze na zawody jade z nim i z niego strzelam choc kolega podtyka swoje cudeńko z rękojeścia robiona pod strzelca) nadaje sie do wszystkiego a mankament ma jeden- trafiaja sie niewypały.Po rozłożeniu do czyszczenia prosty jak parasol. Przewinoł sie też rewolwer arminus i legendarna TT do ktorej załozyłem gumową nakładke na rekojesc by lepiej leżała.
Z cp to cały czas navik, miałem tę nieszczęsną lefoszke z all..... i to był błąd :? No i karabin kentucky kal45 skok 1:48 ale niedawno poszedł do kolegi.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Się zmobilizowałem i oto wynik: http://www.forum.blackpowder.pl/viewtop ... highlight=

Życzę przyjemności w dzieleniu się z nami zawartością Twej szafki :D
coltnavy44
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn 01.gru.2008 - 21:06
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Post autor: coltnavy44 »

Mkowalczuk, popełniłeś tutorial "jak dla debila" :lol: I dzięki Twojej pedagogicznej postawie :-P zamieściłem w dziale "rewolwery" foteczki mojej piękności (Zawsze ma drugie miejsce, bo z moją żoną i córką konkurować nie może 8) )
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Pisałem tutorial "dla potomności", a nie wyłącznie dla Ciebie. Jeśli poczułeś się nie tak - przepraszam :ops:

Widzę, że się udało 8)
Bardzo się cieszę.
Fajny ten Twój Colcik :D
ODPOWIEDZ