Prace nad ustawą o broni i amunicji

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Te wizyty nie sa złe :lol: , policjanci sami oglądają pytają. Taki ,,prikaz" dostał to idzie ,najczęsciej we 2 i robisz kawke pokazujesz co i jak wytłumaczysz. Policjanci sami wściekają sie ze ich wnioski o broń kończą tak samo jak wnioski cywili czyli nie bo nie. Wbrew pozorom policjanci bywają zupełnie normalni ale mają nienormalnych przełozonych.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Pewnie masz rację. Mój dzielnicowy to całkiem sympatyczny człowiek i chętnie bym Go dobrą kawą napoił, ale w przypadku tych wizyt też bywają przegięcia.
I nie mówię tu o łapankach organizowanych na myśliwych po większej imprezie po polowaniu, a np o wizycie w czasie skromnych imienin. Psuje atmosferę i lekko płoszy gości.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze: I nie mówię tu o łapankach organizowanych na myśliwych po większej imprezie po polowaniu,
mają na talerzu "po spożyciu" i moga odebrać zabawki....
mkowalczuk pisze: a np o wizycie w czasie skromnych imienin. Psuje atmosferę i lekko płoszy gości.
..dlatego na Ślasku obchodzi się "geburstag"= urodziny... :P
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Rozumiem intencję, ale bez przesady.
Nie mam nic do ukrycia, ale nie lubię nieprosznych gości.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Ze mną sie umówił telefonicznie, bo porzednio zastał tylko mojego syna i owczarka, wiec nic sie nie dowiedział oprocz tego , że szafa jest zamknieta a klucz mam ja...

(Ale to też jest zagrywka, bo nóz ktos pokazałby co jest w szafie itp.. to właściciel broni ma kredki i jest podstawa do cofniecia decyzji administracyjnej...)

edit: jade na strzelnice pocwiczyc oko na 100m :-)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Sam widzisz jaka ciuciubabka.
W czym bowiem problem gdyby w tej samej szafce mieszkały np. Glock i Navik?



Zazdroszczę strzelania. Samych centralnych dyszek życzę.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Sam widzisz jaka ciuciubabka.
W czym bowiem problem gdyby w tej samej szafce mieszkały np. Glock i Navik?



Zazdroszczę strzelania. Samych centralnych dyszek życzę.
Mój savage zawstydił chyba sharpsa, bo ten drugi nagle zaczał strzelac celniej....


odnosnie mieszkania w jednej szfie navika i nitro- to nie ma problemu, a raczej jeden tylko szafa jest pod "opieka" tylko własciiela broni "pozwoleniowej"...Czyli jeżeli Nawik mojego syna jest w mojej szafie, to nie moge mu dac kluczy, by zabierał go sobie kiedy chce...
Ale to juz przepisy..
Moje naviki i inne CP wiszą cały czas na ścianie i przyciagają wzrok :-) nawet Mł. aspiranta.. :D :) :-P
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Mirku to chyba standard :lol: moja rodzinka to pierwsze co usłyszała po zamontowaniu sejfu : tylko tata (mąż) ma klucz a tak dokładnie to nawet nie wiem gdzie ten sejf jest :D

Chyba w kazdym klubie uświadamiaja ,,nowych" jak mają szkolic rodzine.
płk
Posty: 6
Rejestracja: sob 27.mar.2010 - 08:25
Moja broń:

NOWA USTAWA

Post autor: płk »

Dz. U. nr 38 NOWA USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o zmianie ustawy o broni i amunicji : zgodnie z zapisami art. Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:10) posiadania broni palnej rozdzielnego
ładowania, wytworzonej przed rokiem
1885 oraz replik tej broni; A WIĘC ŻEGNAJCIE LEFOSZÓWKI?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Lefaucheux , Floberty, Dreyse itd... .
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Ciekawe czy ktos sie będzie starał o zezwolenie (koszt ok.2142 pln) gdy takie lefoszki to 1300 pl. :?

Jeżeli nawet się ktospostara to ciekawe czy sie "objawi"z tym?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Sporo Ci wyszło z tego rachunku, a jak wiesz to tylko legalizacja tego co jeszcze dziś można mieć bez kwitów i bez tych dodatkowych "podatków".

Nie bardzo chce mi się wierzyć by było wielu chętnych. Szybciej uwierzę, że jakaś grupa ludzi stanie się przestępcami :-(
Szkoda. Wydaje mi się, że nie ma racjonalnego uzasadnienia tej sytuacji.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Rachunek prosty:
1000 = egzamin
242- postepowanie administracyjne
350-500- badania lekarskie
500( minimum) szafa

A to tak , jak napisałeś- tylko za pierwszym razem- bez koniecznosci przynalezenia do Stowarzyszenia.
potem przy staraniu sie o kolejne sztuki
Badania, Egzamin, opłata administracyjna - czyli mniej o cenę szafy czy innych zabezpieczeń.
Zapewne wiesz , że broń kolekcjonerską mozna trzymac na scianie, ale pod warunkiem posiadania drzwi antywłamaniowych i "okratowanych okien= (w przypadku mieszkań na parterze, lub ostatnim pietrze)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Niestety dobrze policzyłeś.

Składka w stowarzyszeniu też pewnie kosztuje, a będzie potrzebna przy następnych zakupach.
No i zbycie tej broni będzie kłopotliwe, bo liczba zainteresowanych będzie ograniczona.

No ale to na szczęście już nie moje zmartwienie. Co mogłem to zrobiłem mimo, że lefoszki nie mam. Za tę aktywność też zapłaciłem.
Gdyby każdy posiadacz lefoszki tyle samo zrobił, to by problem pewnie nie istniał.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Moja poszła i to tanio,kupiłem na a...drogo ale nie trafiłem, sprzedałem bez żalu.Tyle ze kształt fajny i dawne marzenia sie przypomniały(jeszcze za dzieciaka ) ech te kurki. Teraz ,to gdy mnie najdzie poświece promese łatwiej i bez problemu ale to daleka przyszłośc. A tydzien temu poszedł moj kentucki ale blisko i w dobre ręce :D
ODPOWIEDZ