Prawne konsekwencje postrzelenia człowieka [PYTANIE]

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
karion
Posty: 41
Rejestracja: pt 05.lut.2016 - 18:58
Moja broń:

Re: Prawne konsekwencje postrzelenia człowieka [PYTANIE]

Post autor: karion »

slaw29 pisze: pt 13.sty.2017 - 13:56 Ile mogę dostać i jak będzie wyglądała sprawa w takim wypadku ? bronić mam czego bo mam żonę trójkę dzieci w wieku 2 , 9 i 13 biedny też nie

Nie musisz nic dostawać.

Obejrzyj pusher 3 ale to tylko przykład, metod jest wiele. Najważniejsze żeby nigdy nie znaleźli kata wtedy więcej niż połowa sukcesu.

Jeśli masz rodzinę pomysł racjonalnie o rodzinie no chyba że chcesz iść na łatwiznę i zniszczyć nie tylko swoje ale i rodziny życie.

Pozdrawiam
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Prawne konsekwencje postrzelenia człowieka [PYTANIE]

Post autor: gondoljerzy »

gambit88 pisze: śr 05.sie.2009 - 22:53 Witam. Mam zamiar kupić rewolwer czarnoprochowy.
...
Co będzie jeśli postrzelę człowieka we własnym domu jak to się mówi "w obronie własnej"? Mówię o sytuacji kiedy ktoś się włamie do mojego domu kiedy będę w środku, będzie mi i mojej rodzinie groził np. nożem lub co gorsza bronią palną i w tym momencie go postrzelę. Co w takiej sytuacji?
Witam.
Nie wiem, czy można traktować tę wiadomość jak światełko w tunelu, ale podobno Ministerstwo Sprawiedliwości chce pozwolić ludziom bronić się we własnym domu wszystkimi dostępnymi środkami. Źródełko: http://wpolityce.pl/polityka/336976-w-k ... o-trawnika
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Prawne konsekwencje postrzelenia człowieka [PYTANIE]

Post autor: MicromaX »

najlepsze jest to ze taki ruch spowoduje od razu spadek przestepstw. nic wiecej nie trzeba robic.
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re: Prawne konsekwencje postrzelenia człowieka [PYTANIE]

Post autor: SP5L »

Każdy kto będzie chciał coś spsocić będzie się długo zastanawiał - ale coś się wyciszyło z tą ustawą - poczekać trzeba - pożujemy zobaczymy :)
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Prawne konsekwencje postrzelenia człowieka [PYTANIE]

Post autor: Mandrake »

Co tak naprawdę da niezastosowanie aresztu w przypadku osoby broniącej się przy użyciu broni palnej, jak na zakończeniu postępowania prorok klepnie jej zarzut przekroczenia granic obrony koniecznej... Tu są potrzebne dużo większe zmiany prawne, a przede wszystkim mentalne i to w całym społeczeństwie. Ale małymi krokami....
ODPOWIEDZ