Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

PosiadaczProcy pisze: sob 28.lis.2020 - 00:26
.44 pisze: pn 23.lis.2020 - 09:45
PosiadaczProcy pisze: ndz 22.lis.2020 - 23:11

Masz EKB? - no to czuj się zarejestrowany...Co prawda nie jest to "pozwolenie" ale już "nitkę" twojego "swetra" na bębnie mają raz jeden okręconą, a jak mają - wystarczy uruchomić bęben... :-D :-D :-D
Jestem zarejestrowany. I co z tego?
A to że co jakiś czas uruchamiam bęben. Bęben SAA1873.
Takiego prawdziwego, 45LC.
Myślę kolego posiadaczu procy że paranoikiem jesteś i na procy poprzestaniesz.
Myślę kolego Sloniku że mnie kompletnie nie zrozumiałeś - mój wtręt o "miętkim" rozmywającym różnice przejściu pomiędzy faktem posiadania EKB a rejestracją (przecież wiesz że to może nie de jure, ale na pewno de facto jest to samo a jam tylko na to zwrócił uwagę - i dostałem lagę... :-( ) nie ma nic wspólnego z paranoizmem jaki często-gęsto wyskakuje gdy człek intencyj człeka ni w ząb pojmuje, jedyne co - to złośliwość która w nim buzuje... :-D :-D
To, że jesteś zarejestrowany i że "nic z tego" mnie ani ziębi ani parzy...natomiast co stanu mojego CP-posiadania nie będę się wypowiadał ni przedtem ni potem - czyż gadka nie jest srebrem a milczenie złotem...? :-D :piwo:
Posiadaczu Procy, spójrz najpierw, kto nazwał Ciebie paranoikiem, a dopiero potem mnie wywołuj. Chyba nie tylko z psychiką, ale też i ze wzrokiem u Ciebie kiepsko.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Kolejny debil

Post autor: jedna_brew »

pozwolenia, badania, komisje lekarskie, egzaminy, patenty:

https://niezalezna.pl/366753-postrzelil-krewnego-w-reke
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: .44 »

jedna_brew pisze: wt 01.gru.2020 - 10:16 pozwolenia, badania, komisje lekarskie, egzaminy, patenty:

https://niezalezna.pl/366753-postrzelil-krewnego-w-reke
I co w związku z tym?
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

https://youtu.be/9V4-xy0tjHQ - ludzi mądrych to i przyjemnie posłuchać...
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Kolejny debil

Post autor: raguel »

A co w tym mądrego? Dwóch kolesi o konserwatywno-liberalnych poglądach oderwanych od rzeczywistości dywaguje nad tematem który nie dotyczy nawet promila społeczeństwa. Na wymioty mi się zbiera gdy widzę jak Jacek Hoga, gość który ma walczyć o liberalizację dostępu do broni palnej w PL łapie się za rączkę z Braunem, czyli czołowym kosmitą i pierwszym katolibem sejmu tej kadencji. Obaj swoimi pomysłami i śmiałymi tezami dla sprawy "rozbrojenia polaków" czy też skompromitowania wizerunku normalnych posiadaczy broni w Polsce zrobili więcej niż całe GRU razem wzięte.
Tak, myślę że teraz ludzie z lewa i prawa zaśpiewają na przemian "my chcemy Boga" i "my chcemy broni".
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Jezus jak mi się krew gotuje kiedy widzę że się w Polsce lęgnie ten sam progresywny, lewicowy syf jak w Niemczech, Francji albo Anglii.
Pojedz sobie do Paryża, Londynu albo Berlina i sobie obejrzyj jak wygląda przyszłość
Polski jeżeli ludzie jak ty dostaną swoją wole.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Kolejny debil

Post autor: raguel »

Co takiego "lewicowego" napisałem? Że hoga próbuje wlepić ludziom ściemę, że 70-letnie kobiety potrzebują broni bo są zagrożone? Przez kogo? Albo że 12-letnie dzieci potrzebują broni? Gdzie? W szkole? Kto normalny to kupi? Prawo do posiadania prawem do posiadania, ale na Boga, zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem, można znaleść tysiąc lepszych argumentów.
Mam chyba prawo żeby wytknąć delikatny paradoks intelektualiście Braunowi który wygłasza orędzie na temat odpowiedzialności cywilnej, tego jak ważne jest byś mógł się bronić nie tylko pasywnie, przecząc naukom chrześcijańskim, po czym doda na koniec "szczęść Boże"? W pierwszych wiekach chrześcijaństwa żołnierz nie mógł zostać ochrzczony i tym samym wejść do społeczności chrześcijańskiej ale kto dziś o tym pamięta? Ten pan jest najlepszym przykładem tego że polski katolik to nie to samo co chrześcijanin. Większość tego narodu, w szczególności ta prowadząca własne firmy, dostrzega korelację między własnym dobrobytem, a obecnością Polski w UE, jawnie popierając członkostwo PL w UE. Nadawanie unii negatywnego odbioru, przez nazywanie jej "eurokouchozem", czy też jawne nawoływanie do jej opuszczenia jest w kontekście powyższego "niepopularne" i w szerszym odbiorze spokta się ze ścianą. Jeśli mielibyśmy zacząć liczyć kasę, to każdy będzie miał w nosie jak bardzo opresyjna jest dyrektywa Bieńkowskiej i to że PE nie ma żadnych kompetencji by wchodzić w krajowe prawodawstwo na temat broni. Każdy wybierze to z czego żyje i żadne tam gadanie o niewolnictwie nic nie da. No i po kiego wacka wchodzą w temat aborcji? Na pewno przysporzyło im to lajków.
Padają tu same "niepopularne" opinie, które większość naszego demokratycznego i, owszem - lewicowego społeczeństwa, odrzuci w założeniu. Jeśli dodamy do tego, że obie te osoby lobbują za szerszym dostępem do broni palnej, to ta idea ginie w natłoku mniej poważnych. Dlatego uważam takie pier....e zwyczajnie za szkodliwe.

Nie dotrwałem do połowy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

raguel pisze: sob 12.gru.2020 - 23:19 [...] hoga próbuje wlepić ludziom ściemę, że 70-letnie kobiety potrzebują broni bo są zagrożone? Przez kogo? Albo że 12-letnie dzieci potrzebują broni? Gdzie? W szkole? Kto normalny to kupi? Prawo do posiadania prawem do posiadania, ale na Boga, zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem, można znaleść tysiąc lepszych argumentów.
[...]
Wprowadzając pełne prawo do posiadania broni przez obywateli należy dostosować cały system prawny który jak na razie nie radzi sobie z wydanymi paragrafami - skazuje staruszka z cukrzycą za zjedzenie w sklepie cukierka czekoladowego za 35gr.

Żeby "ucywilizować" w społeczeństwie samą broń trzeba ludzi z nią "oswoić" Zaczęło się od idących w tym celu sloganów - "strzelnica w każdym powiecie" ale legło w gruzach zanim się zaczęło. Jak na razie u części obywateli hasło "broń" rodzi panikę. Żona kolegi krzyczała - "żadnej broni w domu!" ale jak zabrał ją na strzelnicę na piknik strzelecki, postrzelała, zjadła grilowane kiełbaski, poplotkowała z innymi żonami a dzieciaki tymczasem buszowały w piasku to zmieniła zdanie.

Oddanie broni "ot tak sobie" wszystkim, bez nadzoru czy też ograniczeń też jest nierozsądne. Zaraz pojawi się sprzeciw nienawidzących systemu jakiejkolwiek rejestracji - ale niestety wszystkim broni nie należy udostępniać. Kto na nią zasługuje? Na dzień dzisiejszy normalny, nie notowany obywatel bez nałogów (i nie chodzi tutaj o "kawoszy" czy uzależnionych od nikotyny...:)) z małym zasobem gotówki jest w stanie zdobyć pozwolenie na broń. I mówię to o broni do celów "rekreacyjnych" - czyli sportowych czy kolekcjonerskich. W mojej okolicy prężnie działa kilka stowarzyszeń które skupia ok. 4 tys. posiadaczy broni sportowej i kolekcjonerskiej. Działają też strzelnice komercyjne i te należące do stowarzyszeń (nie liczę myśliwskich). W ramach stowarzyszenia którego jestem członkiem otworzyliśmy strzelnicę (mamy dwie), okoliczni mieszkańcy byli nastawieni sceptycznie ale jak przyszli na otwarcie, zjedli grochówę, postrzelali za darmo to zmienili zdanie. Kasa została pozyskana z funduszów unijnych które też bez problemu z poświęceniem uwagi da się załatwić.

Po prostu - da się wszystko załatwić - tylko trzeba chcieć. Czy to uzyskać dostęp do broni czy cokolwiek innego. Wymaga to czasu i poświęcenia ale lepsze to niż CIĄGŁE NARZEKANIE...
I tym optymistycznym akcentem chciałbym podsumować wypowiedź.
NIE SIEDŹCIE PLACKIEM W FOTELACH PRZED KOMPUTEREM - TYLKO DZIAŁAJCIE - NARZEKANIEM NIE ROZWIĄŻECIE PROBLEMÓW...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Kolejny debil

Post autor: yeradun »

No tak, debili nie brakuje i brakować raczej nie będzie.
Jednak mimo to, nikt z decydentów nawet nie pomyśli, żeby ograniczyć prawo np. do korzystania np. ze sportów wodnych. A przecież pływa cała kupa debili, która powoduje przez swój debilizm wypadki śmiertelne. Jakby popatrzeć ile ginie rocznie ludzi na wodzie przez debili, to żeglarstwo czy motorowodniactwo od dawna powinno być nielegalne. A nie jest i nie będzie, bo jest POWSZECHNE i żaden decydent nie będzie w tym grzebał.
Co innego my miłośnicy broni czarnoprochowej. Jest nas niewielu i łatwo nas wyeliminować. Na dodatek my sami staramy się o to, aby było nas jeszcze mniej. I to jest błąd, który może nas kosztować naszą pasję.
Mariuszczs
Posty: 25
Rejestracja: śr 06.sty.2021 - 10:11
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Mariuszczs »

Założycielu tematu. Podajesz sznurek i broń cp jako narzędzie do potencjalnego samobójstwa. Dlaczego tylko broń cp wyróżniasz do badań przed zakupem skoro na sznurku więcej ludzi wisi niż sobie strzela w łeb z cp. Może napisz " będą badania i pozwolenie na zakup sznurka wytrzymującego 50 kg " ........ . Nic nie będzie. Ile ludzi się samochodami zabija ? Ile jest tych śmierci przez cp ? Delegalizujemy samochody ?
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

Może przeczytaj jeszcze raz, ale ze zrozumieniem.
janek
Posty: 5
Rejestracja: pn 18.sty.2021 - 15:40
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: janek »

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,5029375

Dobrze że nie miał rewolweru czarnoprochowego
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Kolejny debil

Post autor: Nerwus2 »

Broń pneumatyczna z takiego małego gó..a. Takie rzetelne dziennikarstwo powinno byc na równi karane jak tematy które przeinacza na korzyść ustawodawcy i organów statystycznych. Wtedy może takie artykuły wyladąwały by tam gdzie ich miejsce czyli w ścieku. Łącznie z autorami.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: slaw29 »

Tak na prawdę to przykre jest że teraz ta cała machina biurokratyczna ruszy . Koszty będą pewno z 50000 zł a sprawa pociągnie się z 5 lat . Zapłacimy z naszych podatków. Pomyśleć że kiedyś aby wymierzyć sprawiedliwość w takich wypadkach .... wystarczył jeden milicjant , jeden ormowiec i dwie gumowe pały. Była organizacja.
Jaki mógł być koszt 15 minutowego działania tych 2 osób ?
ODPOWIEDZ