Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Moja broń: skuteczna

Re: A teraz dla odmiany dłubią coś przy UoBiA

Post autor: mar_kow »

Czarnowidz pisze:
wt 04.lut.2020 - 23:44
Świerza, krutka i lakoniczna informacja podana na koniec filmu. Na razie znalazłem tylko tyle.
[...]
I zaczyna się na nowo... :oczy: :oczy: :-P
@Czarnowidz - pisz poprawnie...
A ja mam to w d...ie. Złożyłem na początek na 10 szt. kolekcjonerskiej, czekam na papiery, sejf zamówiony. W marcu robię kurs na instruktora strzelectwa i sędziego...

Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: RedGuy »

CP z racji braku uprawnień to taka strzelecka piaskownica (tak mi się wydaje), oczywiście pomijając pasjonatów rekonstrukcji itp. Można łatwo i niedrogo zacząć przygodę strzelecką i w razie potrzeby bez większej straty się wycofać dzięki czemu szeregi strzelców zapewne się powiększyły. Wypinając się teraz "bo mnie to nie dotyczy" może się stać tak że spadnie zainteresowanie strzelectwem i zostanie tylko ta tak zwana elita. Niby dobrze ale, wiemy że sportowcy, myśliwi i kolekcjonerzy nie walczą ramię w ramię gdy jedno z ugrupowań dostaje "kopa w brzuch" od władzy a w walce każda szabla się liczy. Po pozbyciu się świerzaków władza zapewne zabierze się za okrajanie tych z papierami i znów może zadziałać "mnie to nie dotyczy" bo walczyć nie będzie komu. Teraz z innej beczki CP to jedyna że tak powiem gałąź strzelectwa bez jakiegokolwiek kagańca. Ludzie pokazali że nie są psychopatami i wbrew hoplofobom krew nie płynie po ulicach - po co to ograniczać skoro nawet dyrektywa tego nie wzbrania?

Czarnowidz
Stary bywalec
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Kolego Mar_Kow wszyscy dobrze wiemy że jesteś osobą niezwykle poważaną na wszystkich forach polonistycznych. Nie musisz nam o tym ciągle przypominać. ;) :lol: :lol: :lol:

... i podobnie jak Ty mam to wszystko w d...e.
Mam już upatrzony las, mam już kupioną łopatę, czekam już tylko na pęłnię księżyca i będę zakopywał. Zakopie i będę czekał na zmianę władzy i przepisów. Zakopie tak jak to robili nasi przodkowie w powstaniach i w partyzantce, w czasie wojny i po niej. Wszystko zgodnie z tak bardzo celebrowaną na tym forum historią i... narodową już tradycją. :(

Awatar użytkownika
Nduro
Moja broń: Kentucky.45, hawken woodsman .45, Colt 1860.44,

Post autor: Nduro »

Czarno to wszystko widzisz 🤣

Czarnowidz
Stary bywalec
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Nduro pisze:
śr 05.lut.2020 - 18:19
Czarno to wszystko widzisz 🤣
Zgadza się. :lol: :lol: :lol: :piwo:

Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Moja broń:

Post autor: DRIZZLERE17 »

Jeśli kogoś interesuje, jak będzie wyglądać nowa UoBiA, to warto rzucić okiem na niedawno znowelizowaną Ustawę o Obrocie B i A. Można się łatwo domyśleć, że wiele z tych zapisów zostanie przeszczepionych do nowej UoBiA a są tam są bardzo "ciekawe" punkty.
Link:http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0190001214

slowak
Moja broń: brak

Post autor: slowak »

Link:http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0190001214
I jakie wnioski kolega wyciągnął?

W ustawach pewno nic się szybko nie zmieni. No może ogłoszą jakiś stan nadzwyczajny w czasie tego roku. Ale Władza pewno będzie miała lepsze rzeczy do roboty jak repliki . Już chyba ma się czym zajmować.

ODPOWIEDZ