Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz » wt 12.cze.2018 - 23:20

RedGuy pisze:
wt 12.cze.2018 - 21:00
Racja. Niema sensu się napinać bo i tak nic nie poradzimy. Prawda jest taka że jeśli będą chcieli zaostrzyć prawo to i tak to zrobią. Wystarczy postraszyć trochę elektorat i ludzie sami będą się tego domagać. Poza tym nigdy wszyscy strzelcy nie staną razem by upomnieć się o swoje prawa bo nawet wśród czarnoprochowców są stare wygi którzy nie przepadają za świeżakami i niedzielne kopciuchy używający CP do zabawy i nie specjalnie przejmujący się punktami w tarczy.
Chciec to oni sobie moga, chcieli zaostrzyc ustawe aborcyjna i nie dalo rady bo sie postawili

Ilu jest strzelcow pozwoleniowych i cp ? Wystarczy nam lider i organizator i nic nas rusza

amigo
Bywalec
Moja broń:

Post autor: amigo » śr 13.cze.2018 - 08:13

No i pojawiają się kolejne poszlaki że ten " nibyprojekt " jest jak najbardziej prawdziwy.
Na bezowym w temacie Ustawa o broni i amunicji do uzytku cywilnego pojawia się taki oto ciekawy wątek :
pisze forumowicz w styczniu 2018 pisma do policji i min CLK w sprawie projektu nowej ustawy i o dziwo otrzymuje odpowiedzi.
Policja ( Komendy Wojewodzkie ) nic nie wiedzą natomiast z CLK przychodzą dwie bardzo ciekawe odpowiedzi :
- pierwsza dotyczy informacji że CLK na temat tłumików huku w PROJEKCIE NOWEJ ustawy z dnia 6.12.2017 ma dużo wątpliwości itp
- druga odpowiedz dotyczy zapytania posła Wojciecha Bakuna na temat porównania mocy obalającej pocisku wystrzelonego z CZARNOPROCHOWEGO rewolweru do amunicji 22LR ( oczywiście w zwiazku z " nieistniejacym " projektem )
W odpowiedzi dla posła są podane parametry w dżulach dla kl 44, 36 cp i 22 LR w wersji short i long.

Czas się pozbyć złudzeń że Turczynowi podłożyli coś nieistniejącego dla jaj.
Tak się teraz robi prawo w Polsce , społeczne projekty spuszcza się z kanalizacją bez jakiejkolwiek dyskusji a rządowe są robione w wielkiej tajemnicy i głosowane najlepiej w nocy w tempie ekspresowym w trybie jak to bywało za nieboszczki PZPR - kto za, kto przeciw ( nie widzę nie słyszę )

Awatar użytkownika
RedGuy
Bywalec
Moja broń:

Post autor: RedGuy » śr 13.cze.2018 - 12:36

Rotmiszcz pisze:
wt 12.cze.2018 - 23:20

Chciec to oni sobie moga, chcieli zaostrzyc ustawe aborcyjna i nie dalo rady bo sie postawili

Ilu jest strzelcow pozwoleniowych i cp ? Wystarczy nam lider i organizator i nic nas rusza
Ustawy aborcyjnej nie ruszyli bo oppozycja syanęła za ludźmi. Do tego straszono pozbawieniem praw itp. Jrśli chodzi o strzelectwo to opozycja a co za tym idzie jej elektorat wyraziła się jasno co myślą o broni. Konoec końców PiS poparł opozycję chcąc zaostrzyć prawo odnośnoe posiadania broni. Na scenie politycznej jedyni co nas popierają to skrajna prawica, ale ci z kolei nie mają siły przebicia. "Lider i organizator" a któż to miałby być? Już pisałem że samo środowisko CP nie potrafi się dogadać a co dopiero wszyscy związani z bronią.

Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Moja broń:

Post autor: Rotmiszcz » śr 13.cze.2018 - 14:58

RedGuy pisze:
śr 13.cze.2018 - 12:36
Rotmiszcz pisze:

Ustawy aborcyjnej nie ruszyli bo oppozycja syanęła za ludźmi. Do tego straszono pozbawieniem praw itp. Jrśli chodzi o strzelectwo to opozycja a co za tym idzie jej elektorat wyraziła się jasno co myślą o broni. Konoec końców PiS poparł opozycję chcąc zaostrzyć prawo odnośnoe posiadania broni. Na scenie politycznej jedyni co nas popierają to skrajna prawica, ale ci z kolei nie mają siły przebicia. "Lider i organizator" a któż to miałby być? Już pisałem że samo środowisko CP nie potrafi się dogadać a co dopiero wszyscy związani z bronią.
Ktokolwiek oficjalny. Partia wolnosc, Ad arma
Gdyby ktokolwiek mógł choć raz zjednoczyc dla wspolnego dobra nasza brać...

Christof
Moja broń:

Post autor: Christof » śr 13.cze.2018 - 15:07

RedGuy pisze:
śr 13.cze.2018 - 12:36
Rotmiszcz pisze:

Myślę że tutaj mają pole do popisu firmy handlujące, bronią czy akcesoriami .
Można stworzyć jakieś niezależne stowarzyszenie , klub czy braterstwo...
Jest nas tyłu że pasjonatów i chętnych raczej nie braknie.
Można ustalić składkę członkowska aby były pieniądze na promocję strzelectwa ,
na prawników ,
Można by było dotrzeć do mediów żeby pokazać prawdziwy obraz pasji i idących za tym kesti propagowania wartości historycznych..

Dzwoni już ostatni dzwonek do działania ,bo potem odkręcić ustawę to już nie takie proste.

Wczoraj prezydent zaproponował zmianę konstytucji
Min. mówił o propozycji wyższości przepisów polskich nad unijnymi
Jak i o naszych historycznych wartościach
i raczej nie myślał i powrocie do PRL
Koniecznie trzeba działać bo po przymusowej rejestracj i numerowania znikniemy ze strzelnic .(nie każdego będzie stać a i nie każdy chce być pod lupą wielkiego brata)
Co niektórzy przeniosą się do lasów i na grzyby będziemy w hełmach chodzić

Ale to jest tylko moje skromne zdanie
Pozdrawiam wszystkich Christof

raguel
Moja broń:

Post autor: raguel » śr 13.cze.2018 - 18:05

Problem w tym, że trzeba wykazać się rzetelnymi argumentami, a my jedyne co mamy to komunały w stylu "to tylko niepotrzebne wydatki" lub "po co zmieniać prawo, tak jest teraz jest dobrze i nikt po ulicach się nie strzela". W odpowiedzi zwolennicy restrykcji są w stanie podać kilka jeśli nie kilkanaście przypadków nadużyć z bronią CP tylko w zeszłym roku, argumentując że gdyby wykluczyć ludzi z zaburzeniami i przeszłością kryminalną to większość z nich nie miałaby miejsca. Nie wiadomo ilu jest aktywnych strzelców CP bo nikt nas nie zrzesza. Liczenie EKB wydanych na broń CP też nic nie da bo spora część woli się wielkiemu bratu z jakichś względów nieujawniać (bo kiedyś przyjdo i zabioro albo na wypadek ruskiej inwazji, przy czym w tym przypadku remik czy colt na niewiele się zdadzą).

Awatar użytkownika
lipton73
Moja broń: brak

Post autor: lipton73 » śr 13.cze.2018 - 19:03

Nic nie zrobicie, nigdzie się nie zjednoczycie itp. Czytam już o tym od początku roku, albo i dłużej. Ciągle piszecie w kółko to samo i nic z tego nie wynika. Nie obraźcie się, ale nam wszystkim faktycznie ktoś musiałby przyj... żebyśmy się zjednoczyli jako naród ( ogólnie ) Wszyscy się przyzwyczaili, włącznie z rządzącymi, że można nami trzepać jak baranami. To tyle z mojej strony. Myślałem o pozwoleniu, ale niestety mam inne priorytety i jeśli będę musiał ponosić dodatkowo sporo większe koszty w wyniku narzucenia nam po raz kolejny bzdetów, to zwyczajnie kończę z tym. Trudno, po raz kolejny zostanę wydymany przez władców.

Awatar użytkownika
RedGuy
Bywalec
Moja broń:

Post autor: RedGuy » pt 15.cze.2018 - 15:48

Wycior
Stary bywalec
Moja broń: CP i ostry jęzor

Post autor: Wycior » pt 15.cze.2018 - 16:44

Panowie, szkoda czasu na UOBiA. Mamy poważniejszy problem. Lada chwila nastąpi koniec świata. 24 czerwca 2018 będzie po ptokach. Informacja jest absolutnie pewna gdyż pochodzi od znanego wróżbity Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue'a i opiera się na analizie Biblii. Myslę że w razie wątpliwosci Świadkowie Jehowy ten termin potwierdzą. Do 24.06 i tak nam broni nie zdążą odebrać. Lecę na strzelnicę wystrzelać resztę prochu, żeby się nie zmarnowała.
Ostatnio zmieniony pt 15.cze.2018 - 16:47 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Moja broń:

Post autor: DRIZZLERE17 » pt 15.cze.2018 - 16:47

RedGuy pisze:
pt 15.cze.2018 - 15:48
Ktoś tu kręci tylko kto?
http://trybun.org.pl/2018/06/13/pani-po ... dpowiadam/
Podejrzewam, że to pani poślica nie jest do końca szczera. Do ostatecznego terminu wdrożenia nowej ustawy pozostało niewiele czasu, a zapisy w nowej ustawie mogą cofnąć środowisko strzeleckie do czasu sprzed 2011 roku, co wywoła zrozumiale oburzenie. MSWiA zdaje sobie z tego sprawę, wiec siedzi cicho do ostatniej minuty, wtedy ustawa zostanie przegłosowana w nocy, a na jakiekolwiek poprawki będzie już zbyt późno, wtedy pani poślica powie, że robiła wszystko, co w jej mocy itd... itp...

Awatar użytkownika
RedGuy
Bywalec
Moja broń:

Post autor: RedGuy » pt 15.cze.2018 - 18:38

Wycior pisze:
pt 15.cze.2018 - 16:44
Panowie, szkoda czasu na UOBiA. Mamy poważniejszy problem. Lada chwila nastąpi koniec świata. 24 czerwca 2018 będzie po ptokach. Informacja jest absolutnie pewna gdyż pochodzi od znanego wróżbity Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue'a i opiera się na analizie Biblii. Myslę że w razie wątpliwosci Świadkowie Jehowy ten termin potwierdzą. Do 24.06 i tak nam broni nie zdążą odebrać. Lecę na strzelnicę wystrzelać resztę prochu, żeby się nie zmarnowała.
Kurcze, już tyle końców śwata przeżyłem że przestałem o tym czytać. Skoro to pewna informacja to muszę za swoje wino się zabrać bo się 40l towaru zmatnuje.

Roland
Moja broń: brak

Post autor: Roland » sob 16.cze.2018 - 11:06

Ja osobiscie bardziej wierze pani poslance niz Turczynowi. Jego informacje sa wyssane z palce. Dla duzo ludzi to co przedstawialy informacje Turczyna to byl juz koniec swiata jak chodzi o CP - jak dla mnie to byla wersja optymistyczna bo:

a) zapis wrzucajacy rewolwery CP do tej samej kategorii co bron wspolczesna z dyrektwy nie zniknal
b) znam zdanie pewnego strzelca czarnoprochowego starszej daty, gosc strzelal juz z CP jak wiekszosc forumowiczow chodzila jeszcze na stojaco pod stolem. Ten pan to widzial jednoznacznie - CP na sam dowod to byl blad i musi byc pewna forma pozwolenia. Gosc jest dla mnie bardziej wiarygodnym zrodlem niz Turczyn.

Jak dla mnie wersja Turczynowa by byla wersja optymisticzna. Pozyjemy zobaczymy bo poki co fakt jest dalej taki ze... nikt nic nie wie, a kazdy tylko miesza i maci. Ludzie przyjeli informacje Turczynowe jako prawde objawiona, a temat pelno-prawnego pozwolenia na bron czarnoprochowa tak naprawde nigdy nie zniknal ze stolu.

Laszek
Moja broń:

Post autor: Laszek » sob 16.cze.2018 - 13:30

Błąd to jest ten stary komunista. CP to był pierwszy dobry krok teraz powinno nastąpić usuniecie frazy "chyba, że przekroczenie było rażące" następnie bezpozwoleniowe strzelby potem pistolety, a może nawet broń automatyczna. Idąc rozumowaniem tego Pana nie mogłem nabyć motocykla w wieku lat 18, bo nie miałem prawa jazdy, a każdy normalny człowiek wie, że motocykla nie jest mniej niebezpieczny od glocka.

Awatar użytkownika
RedGuy
Bywalec
Moja broń:

Post autor: RedGuy » sob 16.cze.2018 - 13:51

Roland pisze:
sob 16.cze.2018 - 11:06
znam zdanie pewnego strzelca czarnoprochowego starszej daty, gosc strzelal juz z CP jak wiekszosc forumowiczow chodzila jeszcze na stojaco pod stolem. Ten pan to widzial jednoznacznie - CP na sam dowod to byl blad i musi byc pewna forma pozwolenia. Gosc jest dla mnie bardziej wiarygodnym zrodlem niz Turczyn.
No właśnie, jest to spojrzenie strzelca starej daty jak to określiłeś. Człowieka który musiał się płaszczyć by władza pozwoliła mu na takie hobby. Cóż złego w tym że CP jest na dowód? Czy wzrosła liczba napadów z użyciem tej broni? Czy policja ma pełne ręce roboty odbierając masowo broń czarnoprochową nieodpowiedzialnym właścicielom? Może błąd tkwi w tym że łatwo ją dostać i nie trzeba nikomu lizać zwieraczy, tylko czy to naprawdę jest złe? Od kilkunastu lat można bez problemu kupić broń CP i jakoś nikt westernowych strzelanin nie urządza więc może Polacy to jednak myślący ludzie. Warto by było mi mieć własne zdanie a nie tylko przytakiwać innym bo niezależnie od wieku każdy może nie mieć racji.

amigo
Bywalec
Moja broń:

Post autor: amigo » sob 16.cze.2018 - 13:56

A może to stary ORMO- wiec był co to za " zasługi " pozwolenie dostał. W samym środowisku strzeleckim nie brakuje ludzi z poglądami typu - " kto ma mieć to będzie miał ", komuna zrobiła swoje a teraz druga świetnie się rozwija na naszych oczach i w dodatku za nasze pieniądze.
Wykładnia w USRE jest jasna : tylko Państwo ma być uzbrojone, społeczeństwo wręcz przeciwnie.

ODPOWIEDZ