Spotkanie ''techniczne''

Terminy zawodów i spotkań - wspomnienia, wyniki, rekordy ...
Marek
VIP
Moja broń:

Re: Spotkanie ''techniczne''

Post autor: Marek » czw 11.maja.2017 - 08:06

Drodzy forumowicze na sobotnich zawodach w Jaworznie powstal temat
Wojtek na mnie tym razem nie licz, sorry ale muszę w sobotę pojechać do Złotego Stoku, może następnym razem.
Chyba ze zrobicie to w niedzielę rano.

Marek.

rusznik
VIP
Moja broń:

Post autor: rusznik » czw 11.maja.2017 - 11:04

Dzieki Marku za odzew w tej sprawie , niestety strzelnica jest zarezerwowana na ta sobote wiec liczymy na Twe przybycie na nastepne ''techniczne spotkanie'' gdyz myslimy organizowac taka formułe spotkan w Zorach cyklicznie raz w miesiacu.

Tak w sprawie organizacyjno-technicznej chcialbym oznajmic aby zainteresowane osoby tym spotkaniem przywozili swa bron i amunicje nie tylko celem postrzelania w wolnej chwili ALE PRZEDEWSZYSTKIM celem przegladu i instruktarzu - co robic jak ladowac aby bezproblemowo trafiac w srodek tarczy , bedziemy tez udzielac porad technicznych w sprawach napraw i tuningow broni oraz doradztwa co kupic aby niepopasc w frustracje :lol:

Jesli bedzie spore zainteresowanie i pozytywny oddzwięk tej imprezy postaramy sie organizowac takie spotkania cyklicznie i z coraz wiekszym rozmachem. Dlaczego na Zorskiej strzelnicy?...dlatego gdyz wydaje mi sie to bardzo dobrym punktem na ''mapie dojazdowej'' wszyscy z Slaska i okolic maja mniejwiecej podobna droge dojazdu , strzelnica jest bardzo dobrze usytulowana w plenerze lesnym z odpowiednim zapleczem i infrastruktura do takich spotkan oraz włodarz tego obiektu kolega Leszek jest pozytywnie nastawiony , wiec prosze niezepsuc jego pozytywnego nastawienia jakims niegodnym lub niebezpiecznym zachowaniem na jego strzelnicy. Ze wzgledu na to ze strzelnica w Zorach jest usytulowana w pieknym lesie z odpowiednim zapleczem wiec jest to dobre miejsce do spedzenia czasu w formie malego pikniku wraz z cala rodzina...ba nawet grzyby czy jagody mozna sobie pozbierac.
Wlasnie przegladlem prognozy pogody na najblizsza sobote jest OK dosc cieplo 16-18 C popoludniu moga wystapic male i przelotne burze , mysle wiec sobie ze ewentualnie jak bedzie spore zainteresowanie mozna zaprosic jakies firmy czy osoby handlujace bronia cp i akcesoriami strzeleckim do wystawienia sie na strzelnicy z swoimi kramikami...
Zapraszamy
Mysle ze w piatek zamiescimy szczegolowy harmonogram spotkania do wgladu na forum.Powodzenia.

rusznik
VIP
Moja broń:

Post autor: rusznik » pt 12.maja.2017 - 18:21

Ogolnie spotkanie bedzie przebiegac wedlug nastepujacego harmonogramu :

- od godz 9 do godz.10 ''zbiorka'' uczestnikow zapisy oraz pobieranie oplat itp sprawy organizacyjne...
-okolo godz.10 oficjalne rozpoczecie oraz krotki wstep i omowienie zasad bespieczenstawa podczas strzelan.
-na poczatku proponuje wolne/indywidualne wnioski do tematu szkolenia , omowienie wniesionych zagadnien oraz nastepnie jakis praktyczny pokaz co i jak oraz strzelanie instruktażowe.
-indywidualne zglaszanie zagadnien problemow strzeleckich do instruktorow , przeglad broni i osprzetu celan doradzrwa , omawianie spraw technicznych np tuningow broni...
-okolo poludnia jakis wstepny pokaz orginalnej broni i jak zajdzie potrzeba moze jakas prelekcja na zadany temat o broni epokowej.
-okolo godz. 13 wolne strzelania do godz okolo 15 tej.
-okolo godz. 14 przyjedzie moj kolega-kolekcjoner i robimy duza prezetacje=wystawe epokowej broni glownie rewolwery i odtylcowki.Z mojej strony bedzie Colt Army , Starr Army , Adams Dragon , Remington Navy , karabinek kawalerijski Maynard , karabin piechoty Bawarskiej Podewils-Lindner.Kolega Jarek dowiezie rewolwer R&S , kupa Adamsow oraz Trantnerow , Starra DA moze jeszcze cos wiecej...czyli ogolnie wiecej rewolwerow i odtylcowek niz w przecietnym polskim muzeum...dodatkowo dla wiadomosci zainteresowanych bede ''rozdziewiczal'' odtylcowke Podewils-Lindner moze postrzelam z mego orginalnego Remingtona Navy lub odtylcowki Maynard.
-z dodatkowych informacji to koledzy strzelcy cp przywiaza swoje Match'owe repliki tak celem pokazu jak i strzelan mysle ze udziela zainteresowanym ciekawych lekcji i pokazow , bedzie to kolega Mariusz z Cieszyna oraz kolega Darek z Katowic...
-planujemy koniec spotkania okolo godz 16tej.

Uprasza sie zainteresowanych strzelcow aby przyjezdzali w miare swych mozliwosci z wlasnymi tarczami i podkladami oraz stolikami dla ulozenia osprzetu , koledzy z blacpowdera przywiaza dodatkowo troche tarcz oraz jakis gong dla strzelan aktywnych.
Dodatkowo uczulam aby nikt sie nieodwazyl przybyc na strzelnice z naladowana bronia , bron ladujemy TYLKO i wylacznie na stanowiskach pod dachem strzelnicy=na osi strzelnicy , strzelamy zgodnie z zasadami bezpieczenstwa i regulaminem strzelnicy!!!Strzelamy tylko i wylacznie po komendzie prowadzacego strzelanie - START.

Z dodatkowych informacji chcialbym przekazac ze przywioze 4 sztuki sloiczkow po 100ml z moim smarem R-Lube w wersji letniej na bazie loju owczego , cena okolo 30zl za 100ml.Mysle tez ze warto pokazac zainteresowanym jak WIELKA roznice w strzeleniu i celnosci robi dobrej odpowiedni dobrej jakosci smar do pociskow...moze uda sie zorganizowac jakis maly tescik na smary.

Na strzelnicy bedzie prowadzony maly katering w cenie wpisowego.
Mysle ze mozna tez sobie dowiesc wlasny wikt na gryla czy ognisko...do picia kto co lubi.

Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Moja broń:
Kontakt:

Post autor: Heron » sob 13.maja.2017 - 19:59

Dziękuję WSZYSTKIM za spotkanie.
Powstaje właśnie artykuł i film ... wyszło jak zawsze WSPANIALE!!!

Derek
VIP
Moja broń: brak

Post autor: Derek » ndz 14.maja.2017 - 08:58

Ho to i ja ślę podziękowania dla uczestników za bardzo odpowiedzialne podejście do bezpieczeństwa i dyscypliny na strzelnicy. Było fajnie i było bardzo bezpiecznie czyli to co w strzelectwie jest podstawą.
Osobne podziękowania dla Pana Jarka z Cieszyna za wspaniałą wystawę oryginalnych rewolwerów.
Na koniec dziękuję organizatorom czyli chłopakom z Blackpowder oraz Mariuszowi i Wojtkowi bo bez nich tej imprezy by nie było.
No to do następnego razu :D

rusznik
VIP
Moja broń:

Post autor: rusznik » ndz 14.maja.2017 - 16:27

To i ja sie dołączam do podziekowan za bezpiecza i mila sobote na zorskiej strzelnicy...mysle ze przy frekwencji ponad dwudziestu osob-strzelcow mozemy uznac te pierwsze ''warsztaty strzeleckie'' zorganizowane w trzy dni za jakis tam sukces... :-)
W kwesti organizacyjnej rozmawialem z kolga Leszkiem i przegladnelismy terminaz zorskiej strzelnicy , na miesiac czerwiec znalazl sie tylko jeden wolny wekendowy termin na kolejne '' warsztaty strzeleckie '' jest to 25.06 niedziela.

Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Moja broń: Rogers & Spencer
Kontakt:

Post autor: Tommy » wt 16.maja.2017 - 01:16

Dodałem troszkę fotek i poszerzyłem filmik o moje materiały :)

https://blackpowder.pl/po-spotkaniu-tec ... maja-2017/

Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Moja broń: palna
Kontakt:

Post autor: MicromaX » wt 16.maja.2017 - 01:29

Czekam na nastepne spotkanie, może sie uda wpisać w kalendarz imprez...

szpyrus
Moja broń:

Post autor: szpyrus » śr 17.maja.2017 - 22:59

Również i Ja dziękuje za miłą atmosferę i ciepłe przyjęcie nowicjusza, szczególnie koledze rusznik , za cierpliwe wprowadzenie w zagadnienia czarnego prochu. :-?

ODPOWIEDZ