Coś do kieszeni

Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

cepek pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:47 Coś godnego uwagi...
No i mądrzejszego to i warto poczytać. Nie mówię, że się ze wszystkim zgodzę (nawet ze sporą częścią nie), ale merytoryka i poziom utrzymane.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

cepek pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:47 Być może Panowie....

[ostrzegałem kolejne takie pisanie cięgiem i będzie ostrzeżenie i urlop. Kolego szanuj oczy bliźnich.
Zmniejszenia oryginalnego tekstu zrobiłem by był totalnie nieczytelny.]
O. I właśnie to pokazuje świetnie poziom tego forum. Dziękuję za kolejne utrzymanie mnie w duchu bycia plebsem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: mar_kow »

Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:11 [...]Dla mnie to jest prywatna sprawa tych nabywców. Każdy ma jeszcze na tyle wolnej woli, aby o tym decydować. Jeśli się z czymś nie zgadzam, to nie jestem tak nienawistny, aby przeszkadzać. Mogę jedynie nie pomagać. Tyle radzę każdemu, ponieważ to nie jest wojna.
Wsiadającemu do auta pijakowi też przytrzymasz drzwi żeby sprawnie wsiadł ?? Ja reaguję inaczej...
Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:11 Oby jak najwięcej... A tak poważnie, to w przypadku tej broni nie widzę rąk niepowołanych.
A ja widzę - nieletnie dzieciaki które zapłacą przelewem z założonego przez tatusia konta... Albo umówią się ze starszym kolegą dając mu gotówkę do ręki...
Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:11 Zatem pytam ponownie. Czy to jest forum prywatne, czy powszechne?
Jak dla mnie możesz go uznać za prywatne z dostępem tylko dla pasjonatów i rocznym okresem próbnym dla nowych użytkowników... Na pewno nie dla dzieciaków, szukających "klamek" czy strzelających pociskami płaszczowymi...
Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:11 Tak... Wielkie forum dla wielkich panów. Żenujące.
Nie musisz uczestniczyć - jeżeli chcesz się wyrazić swoje zdanie to właśnie wyrażasz - ja wyrażam swoje...
Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:11 Zamiast pomóc, można doczytać docinki jak "A po co mu to? To debil! On przyszedł zabijać? Jemu się ręce trzęsą. Trzeba go usunąć i w psychiatryku zamknąć. A w ogóle to ma małego penisa i z 8 calami się dowartościuje". Oj przykre to jest. Napiszę szczerze, że kilka lat temu jeszcze coś wartościowego można było na tym forum uzyskać. A teraz jest to degrengolada ponad wszelką miarę.
Nie wiem po co się tak unosisz. Że najbardziej doświadczeni Użytkownicy nie prześcigają się co ma @Nowy kupić za tys. PLN ?? Że da się strzelać pociskami płaszczowymi ?? Że podadzą jaka jest moc obalająca pocisku przy jakiej naważce ?? I ile może nasypać nitro bo czarnego nie ma na rynku ??
Bzdura...

I idąc dalej:
cepek pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:47 Być może Panowie jak mar_kow nie rozumieją tego, że są ludzie, którzy traktują tą broń (czarnoprochową) jako alternatywę do broni do użytku "na codzień". Chyba jest ich z reszta całkiem sporo, [...]
Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 21:18 O. I właśnie to pokazuje świetnie poziom tego forum. Dziękuję za kolejne utrzymanie mnie w duchu bycia plebsem.
Masz rację Kolego @Len - im więcej będzie przyzwolenia dla "na codzień", "coś do kieszeni" tym gorzej dla poziomu tego Forum. Bo dla mnie to Forum jest przez duże "F" i będę starał się iść tylko w jednym słusznym kierunku...
Ostatnio zmieniony wt 07.kwie.2020 - 21:29 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

mar_kow pisze: wt 07.kwie.2020 - 21:19 Nie wiem po co się tak unosisz. Że najbardziej doświadczeni Użytkownicy nie prześcigają się co ma @Nowy kupić za tys. PLN ?? Że da się strzelać pociskami płaszczowymi ?? Że podadzą jaka jest moc obalająca pocisku przy jakiej naważce ?? I ile może nasypać nitro bo czarnego nie ma na rynku ??
Bzdura...
W przytoczonej mojej wypowiedzi nie ma żadnych emocji. Żeby mnie unieść, to potrzeba naprawdę dużo więcej.
Odnosiłem się do szkalowania takich osób. Kto nie chce pomagać, niech nie pomaga. Jest wolność słowa. Ale tak samo jest też szacunek. Każdy o sobie niech mówi sam, bo każdy jest świadectwem siebie samego.
Ja nikogo do niczego nie zmuszę i co więcej nawet nie chcę. Mogę jedynie składać propozycje.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Wycior »

Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:11 Wypowiedź na forum powszechnym jest powszechna, może mieć jedynie wartość prywatną.
Muszę to przyjąć na wiarę ponieważ zrozumieć nie potrafię.
Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 20:11 Zatem pytam ponownie. Czy to jest forum prywatne, czy powszechne?
W nagłówku strony czytamy: Forum miłośników broni czarnoprochowej. Miłośnik (pasjonat, hobbysta, amator, itp.) to gość o atrybutach takich jak autentyczne zainteresowanie przedmiotem swego hobby, szeroka wiedza albo widoczny zamiar pozyskania i rozbudowy tej wiedzy czy potrzeba kontaktów i wymiany z podobnymi zapaleńcami. Zastanówmy się czy przypadkowy gość, który po rejestracji wchodzi w dział "Kupię" i w jednym niechlujnie skleconym zdaniu objawia chęć nabycia czegoś tam jest takim miłośnikiem. O czymś takim jak przywitanie i przedstawienie się - obrządek kulturalnego człowieka - nawet nie wspomnę. Mam świadomość że to co dalej napiszę jest nawoływaniem do pewnego elitaryzmu ale tę sprawę tak widzę.

Sądzę że ludzie którzy zarekomendowali się takim postem do forum nie pasują i nie ma dla nich tu miejsca. Forum jest powszechne ale i tematyczne. Społeczność forum nie musi automatycznie akceptować każdego kandydata jaki się nawinie. Nowicjusz, chcąc być zaakceptowanym, powinien się "wkupić", przekonać forumowiczów że tu pasuje. Może to być przekonywujące przedstawienie się, debiut jakiś ciekawym postem, zadawanie sensownych i związanych z tematem pytań. Powinien starać się pisać w sposób możliwie staranny i nie obrażający innych forumowiczów obcesowym minimalizmem. W ten sposób poziom forum będzie się poprawiał a przynajmniej nie pogarszał. Nie widzę nic niewłaściwego w tym że po złym debiucie nowicjusz zbiera kiepskie recenzje. Jeśli mu zależy i krytykę zrozumie to zawsze może się odezwać, sprostować, wyjaśnić. Myślę że na pozytywny odzew długo nie poczeka. Jeżeli ma to w czterech literach to proszę, do widzenia, lepszym miejscem będzie np. budka z piwem lub stadion. Jako miłośnicy broni czarnoprochowej jesteśmy w pewnym sensie grupa elitarną. Nie pozwólmy więc przypadkowym i niekompatybilnym intruzom tego forum zapaskudzać.
Ostatnio zmieniony wt 07.kwie.2020 - 21:36 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: mar_kow »

Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 21:27 [...] Jest wolność słowa. Ale tak samo jest też szacunek. Każdy o sobie niech mówi sam, bo każdy jest świadectwem siebie samego.
[...]
Co do szacunku mam go do każdego. Gdybym użył obraźliwych słów to bądź pewny że zostałbym upomniany przez admina z "wakacjami" włącznie. Mam szacunek i dla prepersów i dla myśliwych (mimo ogólnej niechęci społeczeństwa) ale są inne fora na których ich wypowiedzi będą przykładem postępowania. Jak pewnie zauważyłeś wątki Forum poruszają bardziej dogłębne tematy niż zakup "coś do kieszeni" mimo iż czasami wieje posuchą. Ale wolę nic nie pisać niż doradzać co lepiej nosić "na codzień"...
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

Dla mnie miłośnikiem jest każdy, kto w danym kierunku ma pozytywne nastawienie względem swojej osoby.
Wycior pisze: wt 07.kwie.2020 - 21:31 Sądzę że ludzie którzy zarekomendowali się takim postem do forum nie pasują i nie ma dla nich tu miejsca. Forum jest powszechne ale i tematyczne. Społeczność forum nie musi automatycznie akceptować każdego kandydata jaki się nawinie.
Akceptacja, a tolerancja to dwie różne rzeczy. Tolerancji w wielu przypadkach tu nie ma.
Wycior pisze: wt 07.kwie.2020 - 21:31 lepszym miejscem będzie np. budka z piwem lub stadion. Jako miłośnicy broni czarnoprochowej jesteśmy w pewnym sensie grupa elitarną. Nie pozwólmy więc przypadkowym i niekompatybilnym intruzom tego forum zapaskudzać.
Moje zdanie jest takie, iż budka z piwem to miejsce wielu osób z tutejszej "elity".[1]
mar_kow pisze: wt 07.kwie.2020 - 21:36 Co do szacunku mam go do każdego.
Sprzeczałbym się. Np. tutaj:
mar_kow pisze: wt 07.kwie.2020 - 19:33 nikomu nic do tego jak zaszufladkuję "zawodnika".
Pytanie, czy własne zdanie tego typu jest puszczane dalej, czy zostaje w głowie myśliciela. Natomiast szacunek, to nie tylko brak wulgaryzmów w stosunku do drugiej osoby.

I tak Panie i Panowie. Sam nie jestem idealny. Wręcz brakuje mi do tego nieskończenie wiele. Sam mam wiele "grzechów" (np. patrz [1]) na sumieniu i jeszcze więcej ich w przyszłości popełnię.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: mar_kow »

Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 21:50 [...]
Moje zdanie jest takie, iż budka z piwem to miejsce wielu osób z tutejszej "elity".[1]
[...]
I tak Panie i Panowie. Sam nie jestem idealny. Wręcz brakuje mi do tego nieskończenie wiele. Sam mam wiele "grzechów" (np. patrz [1]) na sumieniu i jeszcze więcej ich w przyszłości popełnię.
Rozumiem że chcesz zostać z nami przy tej budce z piwem. Tylko pamiętaj że my nie pijemy Żubra (nie mając nic do Żubra...) :lol:
Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 21:50 [...]
Pytanie, czy własne zdanie tego typu jest puszczane dalej, czy zostaje w głowie myśliciela. Natomiast szacunek, to nie tylko brak wulgaryzmów w stosunku do drugiej osoby.
[...]
Ja już tak mam że wyrażam głośno to co myślę, nie uprawiam cichej polityki i nie używam wazeliny żeby komukolwiek się przypodobać... Możesz jak to napisałeś wyżej albo zaakceptować albo tolerować. Ja się nie obrażam i jak w reklamie spokojnie możemy się stuknąć Tyskim przy tej Budce Z Piwem...
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: jedna_brew »

osobiście jestem przekonany że obecny wzrost popularności broni CP nie poskutkuje tym, że nagle nasi rodacy zaczną do siebie strzelać z coltów a nasz kraj przemieni się w dziki zachód. to nie jest tak, że nagle teraz "janusze" rzuciły się na broń bezpozwoleniową bo pandemia, apokalipsa, upadek państwa, duda wygra wybory i ratuj się kto może. założę się o dobre piwo (może być domowy draught, jeśli przegram ;)) że bardzo dużo ludzi kupiło te rewolwery w celu "obrony miru domowego" i trzyma je naładowane w domu albo nawet nosi ze sobą zanim ktokolwiek pomyślał o pandemii. to samo dotyczy broni na pozwolenie, ludzie trzymają ją naładowaną w szafie i noszą ze sobą, bo kto sportowcowi zabroni - i robili to zanim wybuchł kryzys z koronawirusem.

mimo to, nie odnotowano jakiegokolwiek wzrostu zabójstw z użyciem broni palnej, Polacy nie załatwiają sąsiedzkich porachunków przy użyciu .44 czy 9mm. uważam, ze to nie ulegnie zmianie.

obecny wzrost zainteresowania bronią będzie miał ten skutek, że przybędzie nowych użytkowników. za kilka miesięcy część z nich ruszy na strzelnicę, trzeba będzie ich przeszkolić, wysłać na kurs prowadzącego strzelanie. długoterminowy skutkiem będzie rozpowszechenie i rozwój kultury strzelecekiej w Polsce - im więcej przeszkolonych strzelców tym lepiej. trzeba też pamiętać że nawet ludzie z pozwoleniem nie umieją się zachować na strzelnicy, przez co jako prowadzący strzelanie musiałem kilka razy interweniować: a to synuś tatusia bez ochronników słuchu i opieki włazi na stanowiska strzeleckie bo jest ciekaw co się dzieje, a to doświadczony strzelec idzie po łuski które leżą na osi choć wie, widzi i został poinformowany że inni strzelcy strzelają, różne rzeczy się dzieją i nie jest tak że tylko nowicjusze popełniają błędy.
kurde, nawet ja je popełniam...
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: wyrzucony »

Jako Mod całkowicie popieram zdanie Wyciora a od siebie dodam, że te forum nie jest dla ludzi roszczeniowych -"chcę kupić, macie mi powiedzieć co, wyjaśnić dlaczego i dać instrukcję obsługi - czekam na ofertę bo mi się należy".
Od tego nie jest to forum to nie ten adres.
Za kilka dni ten cały wątek wyląduje w Hyde Parku jako przykład.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Zurek »

Przecież kolega napisał czego oczekuje i czeka na oferty. Nie pyta co do czego czy czemu lepiej ten a nie inny tylko czeka na oferty. To że wywiązała się dyskusja to chyba nie jego wina?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: wyrzucony »

Toteż nikt jego oferty nie wycofuje tylko dyskusja wyleci do Hyde Park.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

mar_kow pisze: śr 08.kwie.2020 - 06:39 Rozumiem że chcesz zostać z nami przy tej budce z piwem. Tylko pamiętaj że my nie pijemy Żubra (nie mając nic do Żubra...)
Nie. Od zawsze stałem 10 metrów dalej i tak pozostanie. Na tyle daleko, aby mnie nie zaliczono do tego towarzystwa i na tyle blisko, aby słyszeć, co się w nim dzieje, by samemu coś powiedzieć w razie potrzeby.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: mar_kow »

Len pisze: śr 08.kwie.2020 - 16:37 [...]
Nie. Od zawsze stałem 10 metrów dalej i tak pozostanie. Na tyle daleko, aby mnie nie zaliczono do tego towarzystwa i na tyle blisko, aby słyszeć, co się w nim dzieje, by samemu coś powiedzieć w razie potrzeby.
Twoja sprawa...

Obrazek

Tytuł tego zdjęcia z gazety Wyborczej brzmiał: "Paru piło, paru się dalej odlewało i ..."
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

mar_kow pisze: śr 08.kwie.2020 - 17:16 Tytuł tego zdjęcia z gazety Wyborczej brzmiał: "Paru piło, paru się dalej odlewało i ..."
Przynajmniej, jak mniemam, zgadzamy się do poziomu tego "czasopisma".
ODPOWIEDZ