Jak to o kwity się biłem

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Witaj w gronie zadowolonych z pracy Policji obywateli. Takie koncerty życzeń to norma.
Ja dziś byłem na kolejnej "rozmowie" przed którą pouczono mnie o odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań itd.
Szykanują nas. Łamią prawo, męczą, a wszystko by sprawdzić czy się nie ugniemy i nie zrezygnujemy.
Ja nie zrezygnowałem. Chcieli bym im pokazał, ze jest jakiś klub, który chce abym miał dopuszczenie to ... dostali i co teraz zrobią? Albo dadzą, albo zaczną znów coś wymyślać, ale co, skoro dziś też przy okazji tej wizyty WPA w Szczecinie miało okazję pierwszy raz w życiu zobaczyć licencję na 2012 rok. W oryginale, a co!

Poczytaj sobie tu:
http://www.romb.org.pl/
I zacznij przyzwyczajać się do myśli, ze bez względu co im jeszcze przyniesiesz - i tak będziesz gościem, którego trzeba przekonać, że lepiej grać gorzałę i lać żonę jak spokojnie sobie do papieru postrzelać z własnej broni.
Tomek80
Posty: 4
Rejestracja: sob 25.lut.2012 - 09:59
Moja broń:

Kwity

Post autor: Tomek80 »

Wczoraj był u mnie dzielnicowy rozmowa trwała chwilke nawet przyjemna poprostu normalny gościu, wypełnił papiery i powiedział że odrazu je odsyła do WPA. Jutro tam jade z komunikatami ze strzelań ciekawe czy jeszcze coś wymyslą czy może dadzą :) bo już więcej papierów nie mam.
Pozdrawiam
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dawno nie "meldowałem" co tam słychać w mojej sprawie.

16 marca wysłałem za pośrednictwem KGP skargę do WSA w Warszawie. Opłaciłem, naskrobałem kilkadziesiąt stron i czekam co dalej.
Po tym jak 2-go marca Sąd po głębokiej analizie i mądrze odrzucił skargę Kolegi jestem prawie pewien, że to jeszcze trochę potrwa. Cóż - ja też nie ma patentu na CP i nikt go nie ma, więc ... czas by PZSS za pomocą paru nawiedzonych nadrobił tę zaległość. Kasa leży na ulicy. Trzeba ja tylko podnieść. Sad tego oczekuje, a to, ze prawo nie nadąża za oczekiwaniami Sadu - kogo to obchodzi! Wszystko dla dobra Ojczyzny, Narodu i Obywateli :-x

W sprawie pozwolenia sportowego: też cicho.
Policja czeka na otrzymanie potwierdzenia, że przyjąłem do wiadomości, iż odwiesili zawieszone na moje życzenie postępowanie. Zawieszenie było podyktowane tym, że w ramach odwołania: zażądano nowego dokumentu tj. licencji na 2012 rok, który to dokument oczywiście im dosłałem mimo, że mim zdaniem żądanie znów było bezprawne.
Ciekawe co teraz ...?
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Teraz będą czekac czy sie poddasz !!!!!!!!!!!!!!
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Mam info, że zwrotka dotarła.
Teraz pewnie kolejne dni by decyzja powstała, została podpisana i wysłana do mnie.
I tak to w miłej atmosferze wzajemnego zrozumienia i chęci pomocy - mijają miesiące.....

Mirku - czekanie nic mnie nie kosztuje. To, że mijają terminy kolejnych zawodów, to pikuś. Przecież mogę sobie zorgani9zwować swoje zawody i wydać komunikat. Policja tworząc kolejne bariery zmusiła mnie do posiadania licencji sędziego PZSS. W czym więc problem? W zrobieniu pieczątki? Pieczątki na komunikacie być chyba nie musi. Wystarczy, że się podpiszę. Jakiś drugi sędzia też się znajdzie :-P
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:brawo:
Decyzja pozytywna. Mam z czym jechać na zawody, a szafa niebawem będzie prawie pełna.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

No to zawitasz w LS?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Mirku - decyzja jest w moich rękach. Na 7 sztuk. Jestem umówiony na wtorek w WPA. Jeśli WPA otrzyma info z KGP, że zwrotka z decyzji dotarła to będę mógł złożyć wniosek o wydanie promesy. Niestety nie wiem czy dostanę ją od ręki, a aby się zarejestrować - muszę z kwitami wyrobić się do 10-tego (termin przyjmowania zgłoszeń na LS) czyli właśnie do wtorku. Będę bardzo się starał i prosił o szybkie załatwienie sprawy, ale czarno to widzę :-(

Obrazek

A przy okazji: numer pozwolenia to numer legitymacji, decyzji czy jeszcze coś innego?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Możesz się rejestrować
Podajesz numer zezwolenia= DECYZJI (to numer w Twoim wypadku zaczynający sie na PA- możesz sytać w WPA czy ten zostanie wpisany w legitymację posiadacza broni) i numer/maka/kaliber broni

Czyli byle zdążyć do 20-tego z papierologią
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zapytam WPA czy faktycznie ten numer zostanie jako numer pozwolenia, bo przecież formalnie to nie KGP, a WPA wydaje pozwolenie :shock:
No i boję się czy uda się mieć legitymację w dniu wyjazdu na imprezę, a bez tego , jedynie z bronią zgłoszoną do rejestracji wolałbym się nigdzie dale nie przemieszczać.

Jak się nie uda będę nie pocieszony.
Tomek80
Posty: 4
Rejestracja: sob 25.lut.2012 - 09:59
Moja broń:

Kwity

Post autor: Tomek80 »

Witam, dawno się nie odzywałem bo nie było żadnych nowych informacji ale już są po świętach mam do odbioru promesy :). Po całych perypetiach uważam że nie warto droczyć się z WPA poprostu jeżeli ktoś strzela sportowo to nie jest dla niego problem aby dostarczyć jakieś dyplomy i komunikaty tak jak ja to wkońcu zrobiłem. A co do ilości sztuk to złożyłem o 4 i decyzje też mam na 4 przynajmniej tak mi powiedziano przez telefon. Więc następne zawody już ze swojej :).
P.S. Wie ktoś może gdzie na dolnym śląsku można kupić CZ 75B a może ma ktoś do sprzedania z małym przebiegiem jakąś CZ-te. W sklepach nigdzie nie ma, podobno mają być dopiero w czerwcu :( bo czesi nie sprzedają tak mi powiedzieli w sklepie.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

No i dupa:-(
Promesy będę mógł odebrać w poniedziałek.
Numer decyzji to numer decyzji. Numer pozwolenia poznam, gdy zarejestruję pierwszą sztukę broni. Wtedy wydadzą książeczkę i będzie tam numer czyli znów będzie kilka dni potrzebne by to załatwić.
Słowem - w tym roku w Międzyrzeczu nie postrzelam, ale liczę, że będą jeszcze jakieś inne równie dobre okazje.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Coś nie teges. bo w "legitymacji" mam numer pozwolenia ---- który jest numerem DECYZJI :shock:
No chyba , że u WAS inaczej znaczą pisma, a numer decyzji nie jest ymsamym numerem???

Acha jak wrócisz z bronia po zakupie to "legitke otrzymujesz w ciągu 10 minut... bo musisz.... masz broń, nie masz promesy, masz dowód zakupu, i REJESTRUJESZ.... :-D
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Dokładnie tak , wymaszerowałem po 20 min :shock: a byłem nastawiony na kolejne problemy. Ciekawostka w Kaliszu bez problemu przeszedł ,,składak" a gdy pare lat pozniej przyjechał do mnie pan z wawy by go odkupić zrezygnował gdyż kolega przez tel. powiedział mu że będzie miał problemy z taką bronią.Zdziwiłem sie bo wszystko miałem legal ale może Warszawa to inny świat ? :lol:
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

No i co?
Marku masz już tę promesy?
ODPOWIEDZ