Jak to o kwity się biłem

R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

No niby tak ale :lol: tam na stołkach bardzo boja sie prasy i tv wiec gdy ktoś solidnie naciska i tych ktosow jest wiecej i więcej tez zaczynają działac.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dostałem pisemko z KGP, że oni muszą, mają prawo i jeszcze raz wzywają bym dowiódł, że mam doświadczenie z bronią. Dowodem mogą być komunikaty lub moje oświadczenie na jakich zawodach startowałem, kiedy i gdzie :shock:
Odpisałem, że chętnie jeśli mi są w stanie pokazać podstawę prawa (nazwę aktu artykuł, paragraf, ustęp, punkt, a nie wrażenie że coś jest ale nie wiadomo gdzie zapisane )takiego żądania.
Wezwali mnie też do przedstawienia licencji PZSS na rok 2012. Przedstawiłem im zaświadczenie że złożyłem wniosek o wydanie takiej licencji i wyjaśniłem moje zdanie na temat tego, że zamiast trzymać się przepisów to opierają się na opinii Prezia PZSS o tym, że mu wolno pisać dowolny regulamin, a on będzie miał moc ustawy, wyroku sądowego czy decyzji Komisji Licencyjnej.

Mec. Turczyna zaproponował też drugie pismo, w którym powołując się na interpelację Posła Wziątka oraz stenogramy z posiedzeń Sejmu i Komisji SWiA żądam wskazania czy nadal są pewni iż "logicznie wynterpretowana intencja ustawodawcy" to nie przypadkiem wierutne kłamstwo. Zażądałem by natychmiast mi wskazali czy podtrzymują wszystkie tezy i twierdzenia jakimi mnie częstowano na obu etapach postępowania.
Napisałem też, że jak im przesłane zaświadczenie nie pasuje, jeśli mają gdzieś moje argumenty na temat znaczenia opinii PZSS-u i jeśli brak licencji na rok 2012 mają zamiar wykorzystać jako pretekst do odmowy, to zawieszam postępowanie do czasu otrzymania licencji.

Dostałem kolejny raz zapewnienie (w trakcie rozmowy telefonicznej), ze decyzja w sprawie kolekcjonerstwa jest gotowa lecz nie podpisana. Podobno w poniedziałek już na pewno doczeka sie podpisu. Jak nie to może po niedzieli podeślę im długopis :!:


Wygląda więc że szykuję sie na wojnę. Zacząłem ostrzyć miecz :banda:

---------------
A dziś dostałem informację, że decyzja w sprawie kolekcjonerstwa podpisana. Odmówiono mi jednak udzielenia informacji jaka to decyzja.
Dziwny to kraj. Dziwne zwyczaje. Decyzja mnie dotyczy, a ktoś robi z niej przede mną wielką tajemnicę :?
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Opisuj tu wszystko ,może tez ta sprawa przyda sie do publikacji opisującej działania milicyjności w tym kraju.Kiedyś juz to zrobiłem i mam wielką ochote na ,,repete". Po zakończeniu można tez nadac temat do ,,sprawy dla reportera" lub czegoś podobnego tyle że jak publicznie podniesiesz głos to szykuj sie na częste kontrole w domu -wiem coś o tym :lol: (choc przyznam że Policjanci z ktorymi miałem do czynienia byli bardzo OK - może dlatego że to nie ,,stołkowcy" a prawdziwi Policjanci)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jak kontrole będą częstsze jak "średnia krajowa" to grzecznie ich oskarżę o nachodzenie i szykanowanie.
Sąd mnie nie onieśmiela, więc nie widzę z tym problemu. Mogę tam wpadać na rozprawy nawet co dzień 8)
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Hahaha :lol: OSKARŻENIA NIEPOTRZEBNE ! Szczęsliwie ,,Wierchy" chyba nie zdawają sobie sprawy że wielu policjantow to ludzie z jajami i są OK. Ja to robiłem kawe i oglądalismy co mam a gdyby koledzy z piaskowego usłyszeli treśc rozmow to stanowczo by twierdzili że to ,,przebierańcy" bo nieprawomyslnie gadają. Ot chocby moje ostatnie posty na piaskowym , tam-zostałem trollem i klawiaturowcem :)))
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Trollem, mowisz?
Ciekawe dlaczego?
Czytales to co wyzej urodziles?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jeszcze mam szacunek dla Policji. Boję się jednak, że jeszcze kilka tygodni tej przepychanki i szacunku już nie będzie.
Nie dalej jak wczoraj przeczytałem: pewna szycha źle zaparkowała. Dostała mandat od Policjanta. Myślicie, że szycha się wstydzi? Żadne takie. To Policjant ma problem.
Żenada.
Nie przepadam za tą gazetą, ale sami przeczytajcie:
http://m.se.pl/wydarzenia/kraj/szczecin ... 27332.html
Tu też "odrobina" na ten temat:
http://www.aferyprawa.eu/Interwencje/Co ... -Fabisiaka
Chyba prawdziwym glinom trzeba będzie współczuć trudnych warunków pracy.


Nie drapcie się między sobą. Wystarczy, że inni nas kopią ile wlezie.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Thalon chyba nie do końca roumiem co miałeś na mysli ?
Wysłany: Czw Lut 16, 2012 8:25 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Trollem, mowisz?
Ciekawe dlaczego?
Czytales to co wyzej urodziles?
tomek80

Licencja PZSS ważna przyczyna

Post autor: tomek80 »

Witam mam pytanie do osób które również ubiegają sie o pozwolenie na broń sportową. Przy składaniu wniosku przedłożyłem patent, zaświadczenie z klubu oraz badania. Licencji PZSS na 2012 rok jeszcze nie otrzymałem gdzieś im wcieło dokumenty i musze jeszcze raz zrobić badania itd. Mija już miesiąc od kiedy złożyłem wniosek do WPA i zero odpowiedzi nawet jednego telefonu. Czy jest możliwe że wydadzą pozwolenie bez przedstawiania licencji. Z zapisu ustawy według mnie nie wynika jednoznaczne że licencja jest niezbędna, wystarczy ważna przyczyna i posiadane kwalifikacje. Zaświadczenie z klubu że się czynnie uprawia strzelectwo jest ważną przyczyną a posiadanie patentu to potwierdza.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Nie ma możliwości by coś Im bezkarnie wcięło. Masz potwierdzenie przyjęcia wniosku?
Jak im giną dokumenty to niech Ci zapłacą za ponowne badania, stracony czas i fatygę.

Teoretycznie możesz dostać pozwolenie bez bycia członkiem klubu strzeleckiego, licencji i patentu, ale byś musiał zdać egzamin i powoływać się na okoliczności, które Policję przekonają, że jesteś sportowcem.
Co do szans na sukces w takiej sytuacji to bardzo wątpię, bo skoro ludzie mający wszystkie tek kwity, będący sędziami sportowymi, a często i instruktorami mają kłopoty, to uznać trzeba, ze inna droga jest prawie awykonalna.
tomekm1

kwity

Post autor: tomekm1 »

Dzieki za szybka odpowiedz, niestety nie mam potwierdzenia zlozenia wniosku ale juz zalatwiam badania, pomyslalem ze tak bedzie szybciej.Jak bede mial jakas informacje z WPA podziele sie na forum, ciekawe co wymysla a moze akurat dadza bez mruczenia :)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Będzie miło.
Rozważ czy nie powinieneś zarejestrować się na forum :D
Tomek80
Posty: 4
Rejestracja: sob 25.lut.2012 - 09:59
Moja broń:

Kwity

Post autor: Tomek80 »

Zarejestrowany na forum :). Składając wniosek o pozwolenie 30 stycznia 2012 (4 sztuki) kobieta która przyjmowała odrazu zapytała a po co mi aż 4 sztuki lepiej żebym złożył na 1 sztuke i to bocznego zapłonu. Odpowiedź była prosta prosze panią a jak mam strzelać do rzutek z margolina, pozatym jak Pani widzi na zaświadczeniu startuje również w konkurencji I.P.S.C a tam jest pistolet centralnego zapłonu. Więc potrzebuje 4 sztuki tj. karabin, strzelba gładkolufowa oraz pistolet centralnego i bocznego zapłonu. Nadmienie że na patencie jest napisane NA UPRAWIANIE STRZELECTWA : PISTOLET,KARABIN, STRZELBA GŁADKOLUFOWA. i ta kobieta go czytała jak i zaświadczenie z klubu. Ach ci nasi urzędnicy.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Życzę powodzenia w zdobyciu kwitów i pisz jak się sprawy mają.
W razie kłopotów, a i zanim by się pojawiły polecam zapoznanie się ze stroną: http://www.romb.org.pl/
Znajdziesz tam sporo wiedzy i podpowiedzi jak reagować na podstawowe trudności.
Które WPA Cię obsługuje?


No i oczywiście - bardzo się cieszę, że dołączyłeś do nas:-)
Tomek80
Posty: 4
Rejestracja: sob 25.lut.2012 - 09:59
Moja broń:

Kwity

Post autor: Tomek80 »

No i zaczeło się wczoraj dzwonili do mnie z WPA nadmienie że już wcześniej prosili mnie o jakieś dyplomy z zawodów ugiołem się i im doniosłem ale jak się okazało to zamało chcą protokoły z zawodów, więc już nie wytrzymałem i powiedziałem że nie mam takiego obowiązku że nawet niemusiałem im przedstawiać dyplomów i nadmieniłem o ustawie. W odpowiedzi usłyszałem że prosze o uwzględnienie słowa w szczególności w ustawie troche tej kobiety nie rozumie bo w ustawie jest
3. Za ważną przyczynę, o której mowa w ust. 1, uważa się w szczególności:
udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim, posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w art. 10b, oraz licencji właściwego polskiego związku sportowego — dla pozwolenia na broń do celów sportowych;

Więc o co tej Babie chodzi co do licencji na 2012 to fakt dałem zaświadczenie że jest w trakcie wyrabiania ale chcą ją widzieć w oryginale. Podczas rozmowy dostałem do zrozumienia że jeżeli nie przedstawie protokołów to moge zapomnieć o pozwoleniu według mnie to jest chore i oni łamią prawo.
Prosze o info jak powinienem postąpić ugiąć sie czy w końcu coś zrobić żeby policja przestrzegała ustawe.
ODPOWIEDZ