Jak to o kwity się biłem

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dziś w mojej szafie zagościły: Glock 17 gen.4 i Tikka T3 Varmint
Wreszcie wspólne noce, bo te spotkania na strzelnicy, choć radosne, pełne euforii niestety dotychczas kończyły się rozstaniem pod wieczór, co było przykrym doświadczeniem ;-)

Zamówiłem zaś Rugera Mark II Target w "świątecznym ubranku" i zacząłem chodzenie wokół karabinka 22LR

No i na spokojnie zaczynam, analizować termin: broń strzelająca wyłącznie prochem czarnym. Kto to określenie wymyślił?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Widzisz!!!! zdążyłbyś na LS :D :-D

Ej :shock:
Wreszcie wspólne noce, bo te spotkania na strzelnicy, choć radosne, pełne euforii niestety dotychczas kończyły się rozstaniem pod wieczór, co było przykrym doświadczeniem
Czy cos przeoczyłem :-o
Ja tam Wolę Bronię na noc , niż broń nawet ładną ale ........w szafie... :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wczoraj Sąd zdecydował co zrobić z moją skargą na KGP w przedmiocie odmowy wydania pozwolenia na 200 sztuk broni kolekcjonerskiej.
Jak można było się spodziewać Sąd skargę odrzucił. Dziś wysłałem wniosek o sporządzenie i wysłanie do mnie uzasadnienia. Wniosek dopięty był do kwitu potwierdzającego wysyłkę 100 zł za tę uprzejmość. Ciekawe kiedy otrzymam uzasadnienie bym mógł albo uznać swą przegraną, albo iść ze sprawą dalej.
Z kronikarskiego obowiązku:

Kod: Zaznacz cały

II SA/Wa 727/12 
- Wyrok WSA w Warszawie 
Data orzeczenia 2012-06-14 
orzeczenie nieprawomocne 
Data wpływu 2012-04-20 
Sąd Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 
Sędziowie Adam Lipiński Agnieszka Góra-Błaszczykowska /przewodniczący sprawozdawca/Iwona Dąbrowska 
Symbol z opisem 6312 
Odmowa wydania pozwolenia na broń 

Skarżony organ Komendant Policji

Treść wyniku Oddalono skargę 

SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Agnieszka Góra – Błaszczykowska (spr.), Sędziowie WSA Iwona Dąbrowska, Adam Lipiński, Protokolant Starszy sekretarz sądowy Maria Zawada, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 czerwca 2012 r. sprawy ze skargi M. K. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lutego 2012 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania pozwolenia ma broń palną do celów kolekcjonerskich - oddala skargę -
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Jak juz dostaniesz odpowiedz to zamiśc . Sam jestem ciekaw na jakiej podstawie ,,uwalili" skarge , może ,,mała szkodliwośc czynu" i ,,wzorowa postawa w dbaniu o bezpieczeństwo Policji" na dalszym planie społeczeństwa :lol:
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Mogę się domyśłeć... brak czynnego uczestnictwa, BRAK ZBIORU i KOLEKCJI :-D (nie ważne, że przed posiadaniem zezwolenia"nie można" ALE BRAK

Typowy paragraf 22 :oops:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Nie zgadujcie. Jak dostanę uzasadnienie, to je publikację. ROMB twierdzi, że jestem pierwszy który tak zawzięcie męczy ich o pozwolenie kolekcjonerskie.
Kolekcja CP była. Aktywna działalność, w tym publikacje były.
Ciekaw jestem uzasadnienia. Mam nadzieję, że po jego przeczytaniu nadal będę miał szacunek do zawodu sędziego.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Z racji tego, że broń strzelająca wyłącznie prochem czarnym jest trudno dostępna, a właściwie -współczesne repliki tej broni mogą służyć co najwyżej do zabawy (bez urazy, ale takie mam na dziś zdanie) - wystąpiłem z wnioskiem o to bym mógł zakupić jakiegoś lewara i dwa rewolwery. Powstał jednak problem, bo Policja w Szczecinie ma w nosie fakt iż już zbadano i oceniono moje potrzeby w tym względzie i ... znów będą mnie przesłuchiwać i żądają komunikatów z zawodów dynamicznych cp, a zmiana broni strzelającej wyłącznie prochem czarnym na to co jest w sklepach wg Policji wymaga iście monstrualnej pracy.
A wszystko bo Winchester 1860 strzela też nitro, więc mimo moich najszczerszych chęci kupić go na pozwolenie na broń strzelającą wyłącznie prochem czarnym nie mogę. Podobnie jak nie mogę kupić konwersji Colta Navy :-(

Cóż - rozumiem: jak napiszą "zgoda na kolejne 3 sztuki centralnego zapłonu", to nie ma gwarancji, że nie kupię jakiegoś klona kałacha dla cywili, ale bez przesady. A nie kupię in line czy Rugera Old Army, bo gdzie ja bym miał z tym się pokazać?
Jak nie zezwolą to kupię jakiś oryginał, albo zamówię replikę która przy rejestracji wywoła u Nich panikę i szereg zawałów :evil:
Np.: Gasser 1870 , Vetterli mod. 1871 :-P

Zapowiada się kolejny mój spór z Policją :-(
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dziś mam umówione "spotkanie" w WPA. Cel spotkania jak zwykle ten sam: przesłuchanie :shock:
W "zaproszeniu" zawarto oczekiwanie, że dostarczę dowody startów w konkurencji, której dotyczy wniosek o zmianę decyzji czyli ... mam dowieść że strzelam CAS nie mając broni do CAS co jest szczególnie trudne, gdyż broń tego rodzaju widziałem bodaj 3 razy w życiu nie licząc broni rozdzielnego ładowania.

A zaczęło się od wezwania do dopłaty 121 zł(121 czyli 50% opłaty wniosełm w chwili składania wniosku o zmianę decyzji), bo decyzja o zmianie decyzji to osobna decyzja :shock:

Listonosz przyniósł mi też informację, że z racji tego, iż termin przesłuchania mnie wyznaczono na 19-go oraz KPP Pyrzyce nie zareagowała na zlecenie wykonania kontroli przechowania broni (tę potrzebę mogę zrozumieć) i ponowny wywiad środowiskowy (boją się, ze jak mam juz kwit to mi odbiło?) - termin załatwienia mojej sprawy wyznaczono do 18 sierpnia 2012 roku :o


Przyznam, że jestem zaskoczony. Myślałem, że to będzie ciut prostsze skoro ostatnimi czasy dość często byłem gościem WPA. Gdybym wiedział, że to taki problem to bym może jeszcze kilka miesięcy dał odpocząć mojemu dzielnicowemu, bo biedaczysko pewnie zacznie mnie podejrzewać o jakieś przestępstwa skoro KWP ciągle o mnie pyta :?



O wynikach dzisiejszej rozmowy (mam też swój cel w tej wizycie) oczywiście nie omieszkam napisać ;-)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Byłem. Wskazałem, że broń do CAS nie jest na tyle popularna by leżeć sobie na stanie klubów i strzelać z niej w zawodach. To tłumaczy mój brak komunikatów.
Co wyniknie z tego - zobaczymy.
Dobra wiadomość: nie będę musiał ponawiać badań przy okazji kolejnych prób zmiany decyzji. Tak jak obecnie - to co już w tym względzie mają wystarczy im chyba, że zajdą okoliczności mogące wzbudzać wątpliwości w tym względzie.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dziś dotarł do mnie wyrok WSA z uzasadnieniem.
Jak wyjdę z osłupienia to opublikuję choćby tylko te zasadnicze fragmenty.

Dość powiedzieć, że w uzasadnieniu wyroku dotyczącego broni kolekcjonerskiej czytamy: "Zdaniem Sądu ... nawet uprawianie sportu strzeleckiego z wybitnymi wynikami nie uprawnia do posiadania aż 200 sztuk broni" :shock:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Tu mozna przeczytać treść wyroku i uzasadninie:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/395772E14E

Czy czujecie sie przekonani?
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Trzeba by być bosem narkotykowym w Boliwijskiej dżungli żeby zapewnić 200 sztukom broni należytą ochronę i to taką ponad ustawową... Państwo w państwie, ustawy sobie, MILICJA sobie...
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wystarczy magazyn broni. Na dziś koszt jego zbudowania gdy ma się nieruchomość, w stosunku do kosztu kolekcji jest pomijalny.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Otrzymałem zmianę decyzji w zakresie broni strzelającej wyłącznie prochem czarnym. Mogę kupić 3 sztuki centralnego zapłonu bez wskazania z jak długą lufą
Decyzja datowana na 14 sierpnia 2012 roku.

Cóż - dostarczyłem komunikaty, ale bez takich, które by wskazywały, iż broń którą chcę kupić miałem w rękach na jakichś zawodach. Wyjaśniłem co i jak i dostałem. Byłem przekonany, że nic nie wywalczę, a tu taka niespodzianka.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Gratulacje :D
Pochwal sie teraz co to zamierzasz mieć "Centralny zapłon CP"?
ODPOWIEDZ