2017 Long Range Day Championship Factoryville Gun Club

slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: 2017 Long Range Day Championship Factoryville Gun Club

Post autor: slaw29 »

Aptekarska dokładność i używanie głowy przyniosło rezultaty.... Gratulacje .
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: 2017 Long Range Day Championship Factoryville Gun Club

Post autor: donkihot »

A ja dopiero teraz zauważyłem ( oglądając fotki z rozdania nagród) że naszemu koledze było strasznie zimno w uszy :ok:
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: 2017 Long Range Day Championship Factoryville Gun Club

Post autor: Bready »

donkihot pisze: pn 01.paź.2018 - 17:14 A ja dopiero teraz zauważyłem ( oglądając fotki z rozdania nagród) że naszemu koledze było strasznie zimno w uszy :ok:
:-D :-) :P Zapomnialem zdjac ,a rozdanie nagrod bylo bezposrednio po zakonczeniu strzelania ,a ze to sluchawki aktywne to nie zauwazylem ze mam zalozone.
Ale to dowodzi ze mam wygodne sluchawki :-)
A taraz przygotowania do nowego sezonu ,organizator na przyszly sezon przygotowuje jeszcze jedna os o dlugosci ponad 600yd ,a ja sprobuje innej osadzarki do pocisku.
Do tej pory byl Redding i prasa Forster Co-ax ,teraz sproboje Wilsona do prasy typu arbor.
Załączniki
100_1321.JPG
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: 2017 Long Range Day Championship Factoryville Gun Club

Post autor: donkihot »

Fiu fiu, będzie precyzja. Powiedz jeszcze co z formatem szyjki, kupiłeś Wilsona z bushingami czy dalej Lee?
Prasę masz z pomiarem siły osadzenia?
No i czy w matrycy osadzającej będziesz tuningował żerdź osadzającą?
Dużo pytań, ale nie gniewaj się, sam myślałem o zakupie takiej matrycy. Sporo o tym czytałem i bardzo mnie interesuje (najarany jestem jak szczerbaty na suchary :-D )
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: 2017 Long Range Day Championship Factoryville Gun Club

Post autor: Bready »

Wiec po kolei:
Kupilem matryce Wilsona do szyjki ,mam tez od dawna matryce Reddinga bump & neck ,obydwie z bushingami.
Bushingi Reddinga powlekane azotkiem tytanu.
Po formatowaniu szyjki odstrzelonej z mojej broni luski ,niezaleznie czy wczesniej uzylem matrycy body czy nie bicia osiowe szyjki siegaja nawet do 0.08mm zarowno dla matrycy Reddinga jak i Wilsona.
Oczywiscie bushing swobodnie moze sie poruszac na boki w matrycy ,nie jest zablokowany.
Natomiast przy uzyciu matrycy Lee collet z tulejka prowadzaca i trzykrotnym formatowaniu z obracaniem luski o pewien nieokreslony dokladniej kat ;) bicia nie przekraczaja 0.02mm ,a najczesciej sa mniejsze niz 0.01mm.
Nawet przy jednokrotnym formatowaniu nie przekraczaja 0.02mm.
Bicia luski przed formatowaniem szyjki rowniez okolo 0.02mm
Tak wiec Lee pozostaje.
Wyniki pomiarow w milimetrach ,poniewaz moj metryczny czujnik zegarowy (0.01mm) jest dokladniejszy niz calowy (0.001").
Co do zerdzi to jeszcze nie wiem ,jezeli nie bedzie pozostawiala sladow na pocisku to nie bede na razie ruszal ,zwlaszcza ze uzywam roznych pociskow o roznych ksztaltach.
Zacisk szyjki mam na tyle maly ze powinno byc dobrze.
Pomiar sily osadzania jezeli luski odpuszczac bede po kazdym strzale a zacisk szyjki wynosi 0.002" i szyjka jest toczona to nie za bardzo jest co mierzyc ,w kazdym razie prase mam Sinclair-a ,bez pomiaru sily.
A co do osadzarki ,mam Reddinga competitioms z mikrometrem od dluzszego czasu i jestem z niej zadowolony ,ale chcialem zobaczyc jak to jest z tym Wilsonem ,i czy uda mi sie uzyskac lepsze rezultaty ,choc bedzie trudno bo czujniki zegarowe za malo dokladne by porownywac.
Ale piszac tentekst wpadlem na pomysl aby poszukac dokladniejszych czujnikow :-D

Edit:
No i zamowilem czujnik o dokladnosci 0.001mm ,szkoda ze elektroniczny ,ale ceny mechanicznych powalaja :-)
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: 2017 Long Range Day Championship Factoryville Gun Club

Post autor: donkihot »

Jeszcze raz zagwiżdżę fiu-fiu
Wszystko o czym Piszesz + obróbka wierzchołka pocisku to już praktycznie wyczerpane możliwości dążenia do super precyzji.
Strasznie jestem ciekaw jak będzie Ci szła elaboracja i oczywiście jak to przełoży się na wyniki w tarczy.
Fajnie by było żebyś strzelił jakąś tarczę z amunicji którą strzelałeś do tej pory coby była jako skala porównawcza do nowej mega precyzyjnej amunicji.
ODPOWIEDZ