Longshot 2014

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Longshot 2014

Post autor: mkowalczuk »

Właśnie się pakuję na wyjazd.
Jedziemy w dwóch z Kolegą Zbyszkiem, bo paru forumowiczów tylko opowiadało, jak się to im marzy strzelić daleko :-P
My jedziemy postrzelać, a gaduły zostają w domu.

Przynajmniej potrzymajcie kciuki.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Ja miałem wpaść w sobotę na jeden dzień ale tydzień temu klęknęło mi auto i pomimo ogłoszenia chęci przyczepienia się jako "ósmy pasażer nostromo" nikt nie odpowiedział... we wtorek mam zawody z kałacha na 100m... także sobie strzelę na 100. Co się odwlecze to nie uciecze... Powodzenia, będę kibicował zaocznie...
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

No to wróciliśmy
Wydawało się nam, że w stosunku do ubiegłego roku dużo gorzej być nie może i nie myliliśmy się. Zanotowaliśmy spora progresje wyników.
Wyniki są do ściągnięcia z tego miejsca: http://www.longshot.pl/komunikat/Weryfi ... T_2014.pdf

Niestety mnie miałem szansy by zmierzyć się z 1078 metrami, ale w przyszłym roku jak nic nie stanie na przeszkodzie - -będę próbował powalczyć. W tym roku miałem zbyt wolne amo. 775 m/s niestety nie pozwalało na strzał na więcej jak na 1055 m. Potem kulka wracała do prędkości podźwiękowych, a więc to by było jak rzut kamieniem do wiadra :-(
Teraz trzeba troszkę odpocząć po 3 dniach spędzonych na poligonie. W wolnej chwili zmontuję filmik z tegorocznych zawodów i postaram się jakoś go udostępnić, aby zachęcić tych, którzy ciągle się zastanawiają czy warto jechać.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

No widzisz...mały błąd


Ja nie wystartowałęm, bo... nie ogarnąłem elaboracji .. jeszcze, a z fabrycznej zawsze miałem....

....mały błąd...
ale widzę ,że Chimi się ogarnął ze swoim TRG 22 i ma "1", a kukul 51 ( tyle, że strzełał z "porzyczki", bo Swojej juz dawno nie ma... :-D bo mu zabrali :-P
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

No to Cie pocieszę ;-)
Ja zaczynam już chyba 3 raz poszukiwanie optymalnego ładunku. Tym razem chcę osiągnąć maksimum prędkości dla mojej lufy przy bezpiecznym ładunku. Dotychczas szukałem ładunku oszczędnościowego i mogę uznać, że znalazłem przyzwoity na dystansie 200 - 300 m. Na dalszym jednak dystansie albo wiatr, albo ja do dupy choć skąd inąd wiem, że na 600 m potrafię strzelić sporo lepiej.
A aby było "śmieszniej" zaczynam dojrzewać do zmiany kalibru, a wtedy będę mógł strzelić sporo dalej, bardziej płasko, bardziej brutalnie i niestety drożej. No ale fun factor rośnie o 200 %
Jeśli więc czarny z amo się nie powiodą to będzie faja Tikka Varmint do wzięcia ;-)
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Oj tam... Tika dobre strzeladło jeZd..
mam gorzej... mój Remik jest na Cenzurowanym i do wymiany.. wg Poleceń producenta,,,,
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Cały? Chyba tylko spust... ?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Tak spust, ale podobno cały... ma byc odesłany.. :-D
w co nie wierzę/// nawet importer nie wie co go czeka.. czy dostanie zespoły spustu
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

mkl1 pisze:Oj tam... Tika dobre strzeladło jeZd..
mam gorzej... mój Remik jest na Cenzurowanym i do wymiany.. wg Poleceń producenta,,,,
Kup tuningowy spust i zalatwisz 2 w jednym ,bedziesz mial lepszy spust i z bronia nie bedziesz sie musial rozstawac na dluzej.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Też to chciałem zaproponować.

Mirek - na dziś chyba jeszcze nie wiadomo czy producent raczy zadbać o interesy Polaków.
A na wymianę karabinu nie licz. Prędzej przyślą jakąś pierdołę do spustu co ma zapewnić jedynie wyeliminowanie problemu, a nie uszczęśliwienie właścicieli :-(

Tak czy inaczej - ja Remingtona nie kupię. Już mi przeszło skoro fabryka przyznaje się do masowej fuszerki w tej broni. Widać produkcją u Remingtona też nie kierują już mechanicy, a księgowi :-/
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

mkowalczuk pisze:Tak czy inaczej - ja Remingtona nie kupię. Już mi przeszło skoro fabryka przyznaje się do masowej fuszerki w tej broni.
Jak kupowalem Sako to ogladalem sporo roznej broni ,miedzy innymi Remingtona.
Jezeli juz bym sie mial zdecydowac na bron amerykanska to raczej Savage.
W tanszych modelach Remingtona zrazila mnie praca zamka ,w moim Mosinie chodzi bardziej plynnie :D
A z drugiej strony to co robi klej w mechanizmie spustowym .do ktorego sie Remington przyznal i ktorego dotyczy problem.
Postep technologiczny postepem ,ale tam nie powinno byc kleju ,tylko tradycyjne srubki .
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Wygrałem we wtorek MONowskie zawody z kałacha na 100m, mistrzostwa brygady. Dwa lata temu drugie tym razem pierwsze miejsce, 96pkt cel popiersie z pierścieniami.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Ładnie.
A kiedy zaczniesz strzelać na dalsze dystanse?
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Z La Coruną się szykuję na 100-200-300, najprawdopodobniej w maju przybędzie mauser m96 z montażem 1".

Obrazek
Myśliwy_12
Posty: 3
Rejestracja: ndz 04.mar.2012 - 20:23
Lokalizacja: Zamość
Moja broń:

300 m

Post autor: Myśliwy_12 »

No to prosim na zawody do Zamościa na 300 m. W niedzielę 4 maja. Strzelnica wojskowa.
ODPOWIEDZ