Elaboracja amunicji karabinowej

Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: Bready »

mkowalczuk pisze:W razie czego jako jedno z pierwszysch pytań brzmi: czy kolega strzelał amunicją fabryczną czy robioną przez nas. Jeśli to drugie, to mamy dodatkowy kłopot :-(
Fabryczna amunicje ,zreszta izraelska ,to ostatnio widzialem jak kupilem Savage w maju :-D
Fabryczna amunicja .223 rem 69-70 gr jest droga ,nigdy jej zreszta nie mialem ,a tania 53-55gr z mojej lufy lata jak chce.
Optymalnym wyjsciem jest nazbierac lusek ,najlepsze sa Lake City ,z biciem LC i rokiem produkcji na denku.
Jezeli nazbierane luski maja crimp splonki ,to znaczy za nie byly reelaborowane.
I wlasnie teraz dochodze do sedna ,w Savage mam ciasna komore ,a te luski sa naogol odstrzelone z AR15 ,ktory ma luzna komore ,wiec sa wiekszej srednicy i dluzsze niz moja komora.
Uzywam wiec small base body die Reddinga ,odpowiednio ustawionej ,standartowa body die Reddinga jest za luzna ,i po formacie nia luska nie wchodzi do mojej komory i musze uzywac small body die.
A potem fornat szyjki i zbicie ramion matryca bump bushing Forstera z wkreconym expanderem carbide Lymana ,bo Reddinga ma o 0.005mm mniejsza srednice i jest wedlug mnie za maly.

P.S.
Jeszcze czekam na Savage 10T w kalibrze 6.5 Creedmor.
Matryce ,nowe luski i pociski juz mam.
Tu dopiero bedzie sie dzialo :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: mkowalczuk »

223 i długi dystans?
Mówimy tu raczej minimum o .308, 6,5x55 itd a nie o takich popierdółkach, do których to nie ma sensu stosować nic innego jak minimum Lee Load Master ;-)
No chyba, że bawisz się w Bench Rest tym kalibrem :-)

Nie zmienia to jednak faktu: nie widziałes fabrycznej .223 Zapraszam do Polski. U nas ona ci jest bez problemu ;-)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: Bready »

mkowalczuk pisze:223 i długi dystans?
Mówimy tu raczej minimum o .308, 6,5x55 itd a nie o takich
Napisalem ze czekam na Savage 10T w kalibrze 6.5 Creedmoor.
mkowalczuk pisze:No chyba, że bawisz się w Bench Rest tym kalibrem :-)
:ok:
mkowalczuk pisze:Nie zmienia to jednak faktu: nie widziałes fabrycznej .223 Zapraszam do Polski. U nas ona ci jest bez problemu ;-)
Tutaj jest tez .tylko po co kupowac cos drogiego co lata byle jak ,jak mozna zlozyc cos co lata precyzyjniej za mniej niz pol ceny.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: mkowalczuk »

Benchrest w .223 też przestanie Ciępasjonowac jak dorwiesz się do 6,5 ;-)
A elaboracja na luskach pochodzodzących z Radom Sport-a to pomyłka. Kałaszowate są mało delikatne dla łusek. Trzeba by je wyprasować aby się do czegoś nadały ;-)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: Bready »

mkowalczuk pisze:A elaboracja na luskach pochodzodzących z Radom Sport-a to pomyłka. Kałaszowate są mało delikatne dla łusek. Trzeba by je wyprasować aby się do czegoś nadały ;-)
To sie akurat zgadza ,ale i tak lepiej lata elaborowana amunicja z lekko zdeformowanej luski niz fabryczna.
Naogol jest to jedno male wgniecenie na czesci butelkowej.
Co do Benchrestu ,zakladam ze 223rem bedzie kalibrem treningowym z uwagi na dostepnosc tanich pociskow ,ale prawdopodobnie masz racje ze to tylko zalozenia i bede wiecej strzelal z 6,5.
Troche problem ze strzelnicami ,stoliki sa na kazdej ,ale najblizsza ,7 mil od domu to tylko 100 yd ,200yd mam okolo 20 mil ,300 - 40 mil ,ale tam sa tylko 2 stanowiska ,i bywaja kolejki.
Dluzsza jest tylko jedna w Pennsylvani ,1000yd ,ale oblozenie spore ,czesto sa jakies zawody ,i prawie 2 godziny jazdy w jedna strone ,100 mil lokalna droga albo 120 czesciowo autostrada ,co wychodzi na to samo.
Musze poszukac jakiegos farmera z dlugim polem zakonczonym gorka :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: mkowalczuk »

Kiedyś myślałem jak Ty: tani trening 223 a na zawody 6,5. Tyle, że jak zacząłem strzelać 6,5 to odkryłem, że zupełnie inna balistyka, że bym musiał dokupić identyczny zestaw do treningu jak do zawodów czyli Tikka T3, NF NSX 12-42x56 i łoże GRS-a, a i tak bym udawał (gdzie tu tanio?) ,że trenuję, a nie trenował jak należy. No ale nie wyrokujmy. Sam ocenisz z czasem czy mam rację :-)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: Bready »

Zawsze 223 bedzie do precyzyjnego postrzelania na 100 czy 200 yd ,nie zawsze mam czas jechac na dluzsza strzelnice ,a na 200 yd to wielkiej roznicy nie ma.
Mam kolege co ma 6mm BR ,6.5 Norma ,zaraz po mnie kupil .223 ,i teraz kupil 6.5 Creedmoor ,wszystko Savage Varmint ,i jakos nie narzeka ze ma za duzo broni :-)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: mkowalczuk »

Dużo, to nie znaczy źle, ale nie oszukujmy się: nie da się trenować strzelania z 6,5 za pomocą 223.
Da się jednak trenować strzelectwo jako takie.

Oby do wiosny. Międzyrzecz czeka :-)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: Bready »

mkowalczuk pisze:
Oby do wiosny. Międzyrzecz czeka :-)
U mnie to Williamsport ,co ciekawe strzela sie nad czynna droga podobnie jak w Szwajcarji :-D
https://www.google.com/maps/@41.4469387 ... !1e3?hl=en
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: mkowalczuk »

W Plsce zaczyna być pod tym względem znośnie. Na razie mamy całkiem fajne zawody, a z czasem może będzie też gdzie potrenować.
Do listy zawodów w tym roku dołączył Poligon Drawski i zrobił to z solidnym przytupem :-)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: Matlak »

Ja też wybrałem 223 jako do odwołania kaliber główny na zmianę z 22lr. Z tym że nie traktuję tego jako treningu :) No i ja strzelam z otwartych a dobrych grup jeszcze nie zacząłem strzelać :-D 1MOA to nie grupa ;)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: Bready »

Z fabrycznej amunicji duzo lepiej sie nie da niz 1MOA.
Mi Chester powiedzial ze jak zaczne sie miescic w 1 calu na 300yd ,to bede gotowy na 1000yd BR w Williamsport :-)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: Matlak »

hłe hłe :-D Czyli że jak z kolegi sako a7 ze standardowej amunicji strzeliłem dwa cale na 300 to jestem już PRAWIE gotowy na wysokie poziomy trudności? :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: mkowalczuk »

Można sobie utrudniać życie, ale po co? Po co przykładać iarę 300 m ISSF do strzelania na 300-1000+ m na poligonie?
Strzelanie z otwartych czy półotwartych na 300 m to konkurencja sama w sobie, a strzelanie na dalsze dystanse to już inna konkuencja i inne trochę wymagania oraz trudności. Nie ma co porównywać. Trzeba się z tym zgodzić i z tym żyć :-)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Elaboracja amunicji karabinowej

Post autor: Matlak »

Przyszło parę niezbędnych gadżetów :piwo:
Obrazek
ODPOWIEDZ