Elaboracja 9x19

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Norinco 1911 być może będę się pozbywał. To tak na marginesie.
Co do reszty Twych zakupów, to przyznam, że jestem rozczarowany. Liczyłem, ze będziesz chciał postrzelać na dalej jak 200-300 m, ale widać uznałeś, że to Ci wystarczy.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Marku życie przede mną :) Jeszcze przyjdzie czas na drogi precyzyjny karabin :) Mam 28 lat :)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

No to bardziej pracy się już nie da zoptymalizować :) Przyszła paka z USA ergo prime i uniwersalna DD.

-dekapowanie uniwersalną DD na dodatkowym dysku prasa z wyjętym prętem ustalającym

-mycie do poziomu dostateczny dobry w myjce ultradźwiękowej, 4 wsady po 50szt na spokojnie bez wymiany wody z octem i płynem, niektóre łuski umyte nie idealnie ale to tylko pistolet, ważne że nie ma piachu i innego syfu który zaszkodziłby matrycy formatującej

-suszenie

-i dalej na prasie, 4 stacje. FL format bez bolca dekapującego :)

i koniec procesu produkcyjnego :)

Jestem bardzo zadowolony z Ergo toola, spłonkowanie 100szt zajęło chwilę i wyeliminowałem najbardziej upierdliwą operację- dociskanie spłonki na prasie.

Jest dobrze! :)
Ostatnio zmieniony wt 13.maja.2014 - 22:30 przez Matlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Norinco 1911 być może będę się pozbywał. To tak na marginesie.
Co Cię tak zdenerwowało w tym pseudo Colcie???
Maiła byc taki Hejj :-D , nie tak jak mój kundel z Spriengilda (Ty go tak nie nazwałes.. by nie urazić)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Mirku - nie nazwałem i nie nazwę. Nie mam zwyczaju i nigdy nie miałem pokazywać, że ktoś kto ma deerhuntera czy colta w kalibrze 9 mm to ktoś gorszy i powinien się wstydzić lub nie zabierać głosu.
Co mnie zeźliło? Kompletnie nic. Przepuściłem nim już ... nie wiem ile bo się zgubiłem pod koniec ubiegłego roku, ale powiem tak: łusek mam z tysiąc taka jest partia amo jaką sobie "podręcznie, na bieżące potrzeby" elaboruję. I tylko czasem się zatnie, ale zwykle z powodu jakiegoś błędu w elaboracji lub zadzioru na łusce. Powód zmiany jest prosty. Nie mam wolnych promes, a wydaje mi się, że mam świetny pomysł na kolejny karabin.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Też się rozglądam za coltem ale to może pod koniec roku dopiero wyjdę z długów :)
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

No to co jest lepsiejsze?
spłonkownica? ( moim zdaniem szybciej) czy przystwka do prasy = owszem formatowanie +spłonkowanie, ale, jeżeli chcemy formatować, a potem coś jeszcze .....to upierdliwa strata czasu i dodatkowe machanie wajchą
ps mam RCBSa
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

O wiele mniej siły wkłada się moim zdaniem w spłonkowanie ręczne z prasą to się musiałem mocować i trzymać ją bo mi się stół przesuwał....
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Stól ma być solidny i stabilnie zamocowany...why.. o by nawet dobrze ważyć na wadze...
Jak Ci się "suwa" to go zamocuj...
inaczej nawet formatowanie po NeC nie ma sensu... a co dopiero po Fulu
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Moje 3 grosze :-)
Osadzanie spłonki polega też na tym by kowadełko zostało osadzone we właściwej pozycji. Przy słonkowaniu prasą nie potrafiłem tego uczynić, a dodatkowo RCBS Rock Chucker Supreme jest znana z tego, ze spłonkuje jak chce. Zwykle właśnie za płytko. Można niby poprawić, ale to strata czasu. Dodatkowo czas tracimy na zakładanie spłonki do uchwytu. Spłonkowanie ręczne ma zalety:
- czujemy kiedy spłonka jest właściwie ułożona,
- mamy do dyspozycji 100-15 słonek w magazynku,
- możemy spłonkować np. przy okazji oglądania TV czyli praca lekka łatwa i nie wymagająca zbytniej uwagi nie licząc tego, że ja w czasie tej czynności dokonuję jeszcze inspekcji łusek,
- no i dodatkowo, zwłaszcza w przypadku Muromów ćwiczymy sobie siłę chwytu ;-)

Ale być może nie umiem pracować na prasie, więc nie będę się upierał. Niech każdy robi tak jak mu pasuje i się mu sprawdza piwo
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Akurat to sie potwierdza.
Na próbe spłonkowałem na prasie (starymi spłonkami) i wychodziło czasami smiesznie :( zle.
Jak te same stare spłonki wrzuciłem do splonkownicy to było OK
no i unika się zmudnego podawania paluchami kazdej splonki- efekt- ustrojstwo do prasy spakowałem do woreczka i lezy(jeśc nie woła)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Po słonkowaniu ręcznym uzyskałem prędkość 136 pestek na godzinę :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

To i ja swoje dorzuce
Splonkowanie na prasie Lee turret dolaczonym ustrojstwem - porazka ,niewygodna obsluga.
Lee Auto-Prime - za krotka dzwignia ,do malych splonek ok ,duze ciezko wciskac.
Lee ERGO-PRIME ,troche lepiej ,aktualnie uzywam ze wzgledu na szybkosc splonkowania ,ale duze splonki trzeba porzadnie dociskac.
W obydwu modelach czasami nastepna w kolejce splonka zatrzymuje sie troszeczke blizej niz powinna ,i pudelko sie samo otwiera przy wciskaniu bierzacej splonki.
Lee Ram Prime Priming Unit http://www.midwayusa.com/product/728999 ... tage-press
Rewelacyjny przyzad do osadzania duzych splonek na prasie.
Splonkowalem nim na malej prasie "C" Lee ,moze z tad ta opinia.
Prasa ta ma krotsza dzwignie ,i bardzo dobrze sie wyczuwa moment gdy kowadelko dotyka do dna ,jednoczesnie nie trzeba uzywac duzej sily.
Mozna robic tylko male ruchy dzwignia ,na tyle by mozna bylo wyjac luske z shellholdera.
Wykozystuje standartowe shellholdery.
Gdyby nie to ze splonki trzeba recznie wkladac :-? ,no coz ,zwyciezyla szybkosc splonkowania.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Matlak -a tak z innej beczki. Ty w okolicy Białogardu działasz?
Jak wygląda kwestia dostępu do strzelnicy 300 m? Ponoć w Białogardzie jest takowa. To prawda?

Sorki, że zaśmiecam, ale dziś mnie coś napadło aby rozważyć wyjazd na jakieś strzelanie w tamte okolice. Pewnie bym nie sam pojechał ;-)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Jest oś 300m dwie osoby na raz się zmieszczą ale strzela się nieco pod kątem w górę. 30zł za cały dzień, czasem jest kolejka do tej osi 300 ale jest też 100. No i wcześniej trzeba zadzwonić czy jakiś "event" się tam nie odbywa. Kiedy chcesz wpaść?
ODPOWIEDZ