Glockstore.com

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Glockstore.com

Post autor: mkowalczuk »

Zarejestrowałem się w tym sklepie (Kalifornia to fajny stan 8) ):
http://glockstore.com/index.php
Dziś złożyłem pierwsze zamówienie. Zachciało mi się lejka do mojego pistoletu. Kosztuje to nie całe 30 USD, ale ceny przesyłki nie znam. Będą szukali jakiegoś sposobu przesłania i mają dać znać co wymyślili. O postępach będę informował :D
Niestety zasadniczych części broni nie wysyłają :-(
Nie wiem czy tryty to zasadnicze części broni, ale może ktoś zechce sprawdzić ;-)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

No i zakończyłem "współpracę" z ww sklepem.
To, że życzą sobie za wysyłkę towaru wartości 29 dolarów - 38 dolarów zniosłem, ale pytanie: ile Ci pobraliśmy z konta, bo chcemy zweryfikować czy karta, która podąłeś jest twoja lub wyślij nam skan obu stron karty i dowodu, albo paszportu to już przegięcie. Nikt, nigdy tak mnie nie potraktował.
Jeśli boją się, z jestem złodzieje, to ja boję się kradzieży tożsamości i środków z konta bankowego.
Niech spier...ją!

Odradzam wspomniany sklep!
W zasadzie powinienem zawiadomić policję o próbie wyłudzenia danych!
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Gdzies ty ich znalazl Marku :-D
Robie mase zakupow w internecie ,ale nikt jeszcze nie chcial ode mnie skanu karty ,a skan drugiej strony to juz sie kwalifikuje do zgloszenia na policje.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

W sieci. Szukałem części do Glocka i znalazłem.... :-x
Składanie doniesienia w polsce nie ma sensu, a w stanach nie jestem by zawiadomić FBI czy choćby szeryfa.
Ciekawe czy podbna polityke mają w stosunku do obywateli USA?
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

No to jak zrezygnowales, to napewno sa z siebie dumni.
Ani chybi sploszyli zlodzieja z Polski i dostana premie.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Tylko jak Marek zgłosi sprawę na policję to już nie będą tacy dumnie z siebie! Ciekawe czy potem zwrócą premię...
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Może nie na policję, bo to oleją. Może zgłoszę do VISA, że takie praktyki ktoś usiłuje uskuteczniać.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Zgłoś! Cwaniakom nie wolno popuszczać. :-x Myślę że przedstawicielstwo VISA-y będzie odpowiednim miejscem.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zabawne.....
Oto strona VISA.pl z "kontaktem":
http://www.visa.pl/visa_w_polsce/dodatk ... ntakt.aspx
Przekaz dość jasny: spier...j

Zakładam, że gdybym to ja narozrabiał, to byłoby mi trudniej przyjąć taką politykę w stosunku do VISA i Banków :?
Będę dokładniej sprawdzał moje wyciągi i jeśli coś będzie nie tak, skorzystam z moich uprawnień, a ich ewentualne żale wyślę do kosza :banda:
Do Banku się nie mam co zwracać, bo w moim oddziale w Pyrzycach pewnie będzie trudno zaleźć kogoś, kto zrozumie treść mojej korespondencji z Glockstore :-(
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Na tej stronie do której link podałeś Marku jest dalej odnośnik do e-mail -a Visa-y gdzie należy składać powiadomienia o takich próbach.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

"Jak postępować
Jeżeli otrzymają Państwo e-mail z prośbą o podanie informacji o Państwa rachunku bankowym lub rachunku Państwa karty – wysłany jakoby przez organizację Visa, Państwa bank lub jakąkolwiek inną instytucję – nie należy podawać w odpowiedzi żadnych informacji.
Należy natomiast zwrócić się do banku-wydawcy karty i sprawdzić czy dany e-mail rzeczywiście został wysłany z banku.

Można również poinformować organizację Visa, korzystając z adresu mailowego phishing@visa.com.
"


Po takiej zachęcie - mam prawo zastrzec transakcje, której nie dokonałem, a VISA ma mi zwrócić pieniądze. Jak nie dbają o swój interes, to ich sprawa.
Mam zawiadomić bank, z którego dostałem maila? Nie korespondowałem z bankiem. Wspaniałomyślnie zgadzają się, bym i do nich napisał? Łaskawcy :-P Wg mnie powinni być żywotnie zainteresowani każdym wątpliwym przypadkiem, ale widać zainteresowani nie są. Wolą pobierać prowizje i z tego żyć.

Srtrona była certyfikowana, a mail... miał IP z okolic, gdzie jest sklep, więc niby OK. Jak zechcą mnie walnąć, to nie uznam transakcji i problem będzie VISY.
ODPOWIEDZ