Sinclair Generation II All-Purpose Rest

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Sinclair Generation II All-Purpose Rest

Post autor: mkowalczuk »

Po moim starcie na Mistrzostwach Polski f-class w Bartoszycach poza niedostatkiem wiedzy na temat własnej broni oraz brakiem umiejętności odczułem spore braki sprzętowe. W szczególności widoczne to było w zakresie podparcia broni. Konkurencji posługiwali się bowiem różnego rodzaju restami. Tylko kilka osób podobnie jak ja stosowało bipod.
Mam co prawda plastikowy test firmy MTM, który zapianowałem usztywniając i który służy mi już kilka ładnych lat do broni CP i wiatrówek, ale przy strzelaniu z Varminta na kilkaset metrów niestety nie wystarcza. Polecam jednak to rozwiązanie do broni lżejszej i mniej narowistej na mniejszych dystansach.
Obrazek
MTM posłuży mi dalej, ale już jako podstawa przy czyszczeniu broni, a na strzelnicę zaczałem szukać czegoś cięższego i zdecydowanie sztywniejszego.
Mając na uwadze te przemyślenia - zacząłem rozglądać się po sieci.
Jako, że na sąsiednim forum elaboracyjnym Kolega sprzedawał swój rest, a że wydał mi się solidnej konstrukcji (rest, nie Kolega), postanowiłem dokonać zakupu:
Obrazek

Dziś sprzęt dotarł do mnie. Trochę waży. Solidna konstrukcja.
Niebawem wybiorę się z nim na strzelnicę, bo mam kilka testów w planach. O wrażeniach oczywiście napiszę.


Przy okazji: wiecie może gdzie można dostać jakiś sprytny worek do podparcia kolby? Jak nic nie znajdę, to oczywiście dam do uszycia, ale gdyby był jakiś fajny gotowiec w dobrych pieniądzach, to byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Widzisz Marku. Nie strzelam Benchrestu, i Fclas (musiałbym zdemontować hamulec ....a .... on mi się podoba na broni :D )
DLACZEGO bo nie lubie nosić dodatkowego żelaza. :-D :-D

By na Benchres dobrze strzelać należy:
1) kupic w markecie 1 worek szybkowiążącej zaprawy,
2) zająć stanowisko strzeleckie na 6 godzin wcześniej,
3) zalać cementem broń
4) ustawić stół benchrestowy wraz z ZABETONOWANYM karabinem tak by trafiać w tarczę,
5) kupić sznurek i zamocować do na spuście
6) po komendzie START rozpocząc strzelanie.

Przy F-clas - podbie, tyle, że bez stołu...
:-o :-D :-x

Teraz już wiem dlaczego Nowa Dęba i Starachowice "odstraszają strzelców pokroju PARABELLUM (sam mi to powiedział...
Bo nie można stosować RESTU a jedynie bipod...
:P :-D :shock: :D 8) :-P
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:D
Rest przyda się na strzelnicy np. do strzelaia drabinki i zmniejszy dystans do konkurencji w Bartoszycach.

F-class nie da się strzelać za pomocą sznurka. To już wyeliminowano w regulaminie.

Bipodu jednak nie sprzeda! Uważam, że strzelanie z bipodem jest bardziej ... sportowe.


piwo
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Międzyrzecz 2011- kolega z Piły (na iwebie też istaniał) wystrzelał 800 i 1000 m z 308 przy pomocy plecaka... i skarpetki z piachem....
Już widzę tych strzelców w skarżysku lub innej ND, gdzie jest strzelanie "z podchodu" = wleką czołgając się w "ubranku" wlekąc za sobą karabin ważacy ok 6 kg i do tego rest 12 kg 8) ( bo przecież liczy się tylko masa broni poniżej 8 kg

Z innej beczki
Kolega (z mojego osiedla) i "po fachu" "Matlaka" tyle , że 1 p-panc srtował z TRG 22 i Harrisem.... i tka był lepsiejszy od niektórych w "betonowych kurteczkach...
OCZYWIŚCIE Marku.. do przystrzeliwania broni,,, JAK najbardziej :ok:








ALE ja już taki JEZDEM upierd....iwy
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Spoko. Taki Twój urok. Gdybyś złagodniał, to bym się zaczął martwić, że może coś złego się z Tobą dzieje piwo


A może takie woreczki kupić. Zostawic ten na tył i ewentualnie ten płaski, a i zbędny sprzedać:
http://kolba.pl/poduchy-do-przystrzeliw ... p9192.html
Macie jakieś zdanie na temat tego produktu?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Obrazek

Ta pierwsza z lewej.. teoretycznie mogłaby być....
ale (jak zwykle u mnie) zobzcz szetokośc "ucholi" do trzymania osady=kolby wersus podstawa = mała stabilnosć... takie cus powinno być jak "Piramida z uszami" i na dodatek wypełnione co najmniej piachem kwrcowym, lub śrutem ołowianym, a jak ktoś nie lubi ołowiu to śrutem stalowym (np. se śrutownicy)\
Można zapytać pana Michałowskiego , bo on ma piasek cięższy niż kwarcowy... nie zna/amiętam co to z piach...


Polecam COLWELL wypełniony piachem i zamocowany na płytce z czegokolwiek (oryginał ma niestabilną podstawę)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zamówiłem poduchę w USA.
http://www.sinclairintl.com/.aspx/pid=3 ... -Rear-Bags#

Przy okazji: świetny sklep, który wysyła do Polski!

Strzelałem dziś z przedniego restu. Stosowanie takiego sprzętu ma znaczący wpływ na stabilność broni przy strzale. Co prawda rest przedni z tylnym wymagają jeszcze specjalnego łoża by się "dopasować", ale i tak różnica w stosunku do bipodu jest kolosalna.
Trzeba się tylko nauczyć sprawnie stosować te wszystkie korbki, trybiki, śrubki i pokrętła ;-)
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Ile wzieli za przesylke?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Ok 18 dolarów.
Mają w tym względzie dziwne zwyczaje. W chwili składania zamówienia nie wiesz ile zapłacisz. Koszt wysyłki pojawia się po opakowaniu i ważeniu, a może nawet po ich wizycie na poczcie.
Chyba nie przejmują się ograniczeniami eksportowym i załatwiają stosowne zezwolenia, bo jest stosowna opłata przewidziana w cenniku.
Pewnie jeszcze u nich coś kupię.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Ok 18 dolarów.
Mają w tym względzie dziwne zwyczaje. W chwili składania zamówienia nie wiesz ile zapłacisz. Koszt wysyłki pojawia się po opakowaniu i ważeniu, a może nawet po ich wizycie na poczcie.
Chyba nie przejmują się ograniczeniami eksportowym i załatwiają stosowne zezwolenia, bo jest stosowna opłata przewidziana w cenniku.
Pewnie jeszcze u nich coś kupię.
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Pytam bo chcialem porownac z cenami na Tracku.
Zamiaruje kupic dozownik do prochu i tutaj wychodzilo by taniej.
Pozdrawiam
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jeśli Ci się nie spieszy, to poczekaj na zakończenie realizacji mojego zamówienia.
Sądzę jednak, że wszystko będzie OK.

Również pozdrawiam :)
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Mam czas do wiosny.
Moge sie odwdzieczyc informacja, ze Dixie za mala rzecz ( czesc szczerbinki mieszczaca sie w kopercie) pobiera 11 dolarow wysylki.
Czas oczekiwania 12 dni.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wiem, że są drodzy. Kupowałem u nich. Mają też zaletę: czasem u nich dostaniesz to, o czym inni nie mają pojecia, że istnieje.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

To nie oni sa drodzy ,ale poczta tak kasuje.
Zwyklym listem boja sie wysylac ,a rejestrowany priorytet tak wychodzi.
http://postcalc.usps.com/
ODPOWIEDZ