Accu Shot Monopod

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Accu Shot Monopod

Post autor: mkowalczuk »

Jakiś czas temu wpadł mi w oko malutki dodatek do broni, który wydał mi się czymś dość przydatnym.
Pomysł w czasach wiatrówki nie został zrealizowany. Do CP - zupełnie zaś to rozwiązanie nie pasowało.
Do Tikki jednak - chyba pasuje.
Zamówiłem więc . Oczekiwanie na dostawę trwało tydzień.
Zamówiłem tutaj:
http://www.accu-shot.com/Stud_Mount_Monopod.php

Zamówienie należy poprzedzić pomiarem celem ustalenia jakiej wysokości monopod będzie najwłaściwszy.
Po tej czynności- pozostaje już tylko złożyć zamówienie, zapłacić i cierpliwie czekać.
Proszę zauważyć, że producent oferuje mocowanie do szyn taktycznych, do klasycznych bączków oraz szerokiej gamy rozwiązań specyficznych jakie wymyślili producenci broni. Chyba każdy znajdzie jakieś rozwiązanie dające sie zastosować w waszej broni.
Obrazek

Po 8 dniach przesyłka znalazła się w moich rękach:-)
Jak się montuje? Ano prosto. W zakupionej wersji są dwie opcje: z bączkiem wkręcanym w kolbę lub bez bączka. Zamówiłem tę druga wersję bo bączki mam już wkręcone.
Nóżkę obniżamy maksymalnie. Z podstawy, która docelowo przylega do broni wysuwa się klamerka identyczna jak ta z osprzętu: Uncle Mike's. Zapinamy Monopod do bączka i kręcimy śrubą by dociągnąć konstrukcję do kolby. Następnie imbusem mieszczącym się w tylnej części podstawy zabezpieczamy połączenie. Od tej chwili możemy też podnosić i opuszczać całą nóżkę a nie tylko regulować jej długość.
Regulacja wysokości jest w ograniczonym zakresie zgodnie z opisem producenta. Regulacji kąta w stosunku do kolby - nie ma.
Moja ocena tego produktu to w skali 10 stopniowej to 7 bo jest kilka niedociągnięć, ale przypomnę: za ok 70 USD mamy rozwiązany problem podparcia kolby. Konkurencja zaś oferuje takie rozwiązania za znacznie większe pieniądze a na dokładkę nóżki i nich chyba nie podniesiemy. Ze zdjęć wynika (nie miałem okazji widzieć tego produktu) bowiem że co najwyżej możemy ją do transportu maksymalnie skrócić lub odpiąć monopod.
Konkurentem dla Accu Shota jest bowiem np:
http://www.ctkprecision.com/monopod.aspx
Za cenę 160 USD
Opis tego konkurencyjnego produktu znajdziecie tutaj:
http://www.snipercentral.com/ctkmono.htm


Może znacie inne rozwiązania tego typu? Opiszcie je proszę by kolejne osoby miały możliwość dokonania bardziej świadomego wyboru.
Jutro mam nadzieję sprawdzić nowy nabytek na strzelnicy.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zamontowanie było dziecinnie proste:
Obrazek


Monopod się sprawdza. W połączeniu z bipodem doskonale sprawdził się w roli stojaka do przystrzeliwania broni. Później zaś - znacznie ułatwia strzelanie, a i jako podpórka do broni, gdy nie strzelamy też się sprawdza. Trzeba tylko nauczyć się z tym strzelać. Następnym razem postrzelam z pozycji leząc. Może jeszcze bardziej docenię to rozwiązanie, choć takie strzelanie coraz mniej ma wspólnego ze sportem, ale inni stosują poduchy, których nie cierpię. Widziałem też podpórki improwizowane. Sam tez takie stosowałem np. z butelki z piciem. Nie zawsze jednak mamy butelkę, a przykręcony do broni monopod będzie tak długo, jak go nie odkręcimy, więc zawsze jest pod ręką.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

OJ idziesz w technolgie :-D (prawie tak samo , jak kiedyś z Sharpsem i Malckolmem :-D :-)
)
Wiem To co Ty wymyślisz jest :P

a podpowiem Ci, że długo-dystansowcy właśnie zmieniaja punkt widzenia.... :-o
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zmieniają punkt widzenia i co będzie?

Ta zabawa od dawna polega na wykorzystaniu techniki.
Daleko mi pewnie do pomysłowości innych. Ja się dopiero w to wgryzam 8)
ODPOWIEDZ