S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: donkihot »

Delegat PZSS był obligatoryjnie do wszystkich konkurencji łącznie, a granaty jak i inne zabawki (broń i amunicja) zapewniał organizator (granaty były wybrakowane bo pomimo wyrwania zawleczki żaden nie wybuchł :lol: )
W opłacie startowej było wszystko włącznie z nieograniczoną ilością jedzenia i picia.
Wczoraj wieczorem byłem na strzelnicy wypróbować nagrodę, cóż strzela całkiem przyzwoicie choć ma słabe przyrządy celownicze (ja jestem przyzwyczajony do troszkę precyzyjniejszych) testowałem dwa rodzaje amunicji S&B standard (pistoletowa) i karabinową HV
O dziwo nie lubi mocnej amunicji, za to ze standardu strzela całkiem nieźle. Drugim mankamentem po przyrządach jest spust, twardy i strasznie długi choć działa płynnie.
Wnioski:
Trzeba kupić kolimator i coś pokombinować przy spuście.
Fotki tarcz wstawię później.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: donkihot »

Pierwsza tarcza strzelana ns S&B standard, te zaklejki to pierwsza seria zanim zorientowałem się jak są ustawione przyrządy.

Obrazek

A taki siewnik wyszedł na S&B HV

Obrazek

Są to tarcze 23P ale pomniejszone, nie wiem czy gdzieś występują ale u nas w klubie mówią o nich 1/2 23P
Strzelałem w postawie stojąc (bez podpórek) na 25m.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: Matlak »

Cholera :) To chyba trzeba by było dobrać amunicję i strzelić 50 z podpórki najlepiej z optyką :) Ogólnie sama idea mp 15-22 bardzo mi się podoba, podoba mi się o wiele bardziej niż cena beryla M22 ale sam w sobie 15-22 nie śni mi się po nocach, tz nie śnił do momentu w którym się dowiedziałem że można w nim wymienić łoże chwyt i kolbę :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tube handguard varmint style 10" kosztuje na alim 30 dolarów w tym wysyłka :)

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 7e096oozG4

A kolba pasuje od ASG i też ma regulowaną długość :) kosztuje 95 zł :D

Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: donkihot »

Matlak pisze: czw 14.cze.2018 - 17:36 Cholera :) To chyba trzeba by było dobrać amunicję i strzelić 50 z podpórki najlepiej z optyką :) Ogólnie sama idea mp 15-22 bardzo mi się podoba, podoba mi się o wiele bardziej niż cena beryla M22 ale sam w sobie 15-22 nie śni mi się po nocach
Ja bym sobie nie kupił, pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to że nawet nie będę z niego strzelał tylko od razu sprzedam, dołożę co nieco i kupię Anschutza (takiego jak Twój tylko w osadzie super match)
Ale jak emocje mi opadły doszedłem do wniosku że szkoda sprzedawać bo to jedyna wygrana (nie licząc pucharów i dyplomów) i zostanie w domu jako pamiątka i sprzęt rekreacyjny, a Anschutza i tak sobie kiedyś kupię ;)
Co do doposażania, można ale czy warto?
Z tego i tak się za wiele nie wyciśnie a do strzelania na 50 m. nikt jeszcze nie wymyślił nic lepszego od Anschutza.
A po nocach to mi się śni coś takiego:
Poszedł za 805 oiro
http://www.egun.de/market/item.php?id=6967880#img
Obrazek
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: Matlak »

Antki 54 są lepsze niż 64, nie bierz takiego jak mój :-) Zawsze chciałem Remingtona w wersji M40A3 ale mnie nie stać to zrobiłem sobie bardzo podobnego KK150 i jest super nawet na 100m. No i chciałbym mieć też coś semi ar podobnego, no i 223 to od 4000-6000 tysięcy się zaczyna a mi się bardzo podoba SR-25 na którego mnie też nie stać...
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: donkihot »

To Masz tak jak ja, długa lista "chciałbym" i krótki portfel. ;)
ps. a dla czego brać takiego jak Twój 54 a nie tego którego pokazałem na fotce?
Choć z tym braniem to się pewnie jeszcze zejdzie.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: donkihot »

Ale ja jestem gamoń, nie mogę edytować wczorajszej odpowiedzi a dopiero zauważyłem babola.
Napisałeś wyraźnie "nie bierz takiego jak mój" a ja przeczytałem "bierz"
Oczywiście że jak będę szukał to 54.
Masz może jakieś zdanie na temat tych następnych modeli Match i Super Match które zaczynają się od 1803 i wyżej do 2013?
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: Matlak »

Niestety nie miałem z nimi do czynienia
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: Matlak »

Strzelaliśmy na 15 50 i 115m do gongu 30cm :-D Fajna zabawa :piwo:

Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: donkihot »

Super, ja ze swoim jeszcze nie byłem na wolnym powietrzu.
Widzę że strzelaliście z otwartych przyrządów, jaki opad jest między 50 a 115m i jak sobie z nim radziliście?
Ja do swojego muszę dokupić dwie rzeczy: na pewno kolimator (pewnie jakiś bardzo budżetowy w granicach 100zł) i jakąś grubą gumową stopkę bo jest dla mnie za krótki.
ps. A z "Karolka" strzelałeś?
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: Matlak »

MP kolegi, strzelaliśmy na 115 celując w górną krawędź celu, niestety słupek muszki zasłaniał praktycznie całą figurę. Opad jakieś 25-30cm. Chciałoby się strzelić z optyką. No kolba za krótka i spust twardy, w dodatku reset jakiś taki agresywny że brzmi jak awaria, a może za dużo strzelałem z karabinów sportowych :-) Z Gustawa jeszcze nie strzelałem bo nie wróciła mi jeszcze książeczka i nie mam jak kupić pestek, no i muszki przyszły w piątek dopiero.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: donkihot »

Proszę, wrzuć fotki tych muszek.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: donkihot »

Nowa zabawka:

Obrazek

A tak zadziornie wygląda całość:

Obrazek

Po przystrzeleniu zrobiłem małą próbę żeby zobaczyć co dam radę "ustrzelić" w postawie stojąc bez podpórek na 25 metrach, 13 strzałów:

Obrazek

Wynik bardziej niż zadowalający, lecz jak to w życiu są jakieś ale.
W klubie mamy taki sam karabinek tyle że ma założony kolimator za 800 zł. Mogłem porównać co widać przez mój i tamten. Ten klubowy ma maleńką kropkę z płynną regulacją wielkości i intensywności świecenia, mój ma kropkę dużo większą (trochę za dużą) i przy pięcio stopniowej regulacji nawet na najsłabszym świeceniu trochę razi i nie jest całkiem okrągła ma taki blik (nie wiem jak to opisać a nie dałem rady zrobić fotki, wygląda trochę jak kometa)
Podsumowując:
wady- za duża, za jasna i nie całkiem okrągła kropka.
zalety- 100zł. i kupa frajdy :-D
Z podpórki na 25m. 8/10 strzałów trafiam w zaklejkę a do popera na 15m. przy pierwszym strzale zaczyna się się przewracać i zanim całkiem legnie jestem w stanie władować w niego jeszcze cztery trafienia.
Wyszedł mi genialny kiler-puszkobijca, i w racie inwazji puszek czy innych opakowań jednorazowych, żywcem nie nie wezmą 8-)
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: kamilgrzy »

Kolego a jak skupienie samej broni na 50m?
Robiłeś może test z podpórki na w/w dystansie?
Zastanawiam się nad takim cudem jako pierwszy karabinek do rekreacji i przy okazji na zawody.
Nie spodziewam się 100pkt ale czy powiedzmy 90pkt da się wycisnąć ?
Jeśli przeprowadziłeś taki test i masz fotkę wrzuć ją proszę na forum.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: S&W 15-22 Sport czyli jak wygrałem zawody.

Post autor: donkihot »

Cześć, nie nie robiłem takich testów, ale po strzelaniu na 25m. śmiało mogę powiedzieć NIE.
Żebyś go w imadło wkręcił i kupił najlepszą amunicję to ja położę się obok i z klubowego K150 nie dam ci najmniejszych szans. (mówimy o strzelaniu do tarczy pierścieniowej kbks 50m. ) a wynik na poziomie 90 punktów jest poza jego możliwościami. Myślę że 70 to jego szczyt możliwości i to w rękach super strzelca.
Jeżeli chcesz strzelać zawody (nawet jakieś małe wewnątrz klubowe) zgodne z przepisami ISSF i PZSS to za 1500-2000 zł. kup poczciwego CM2 a jak chcesz mieć możliwość posadzić na nim jakieś lepsze przyrządy lub lupkę to dołóż 500zł. i kup K150. Cenowo wyjdzie podobnie a przynajmniej będziesz miał szansę powalczyć. Możliwości wspomnianych karabinków przez bardzo długo nie będziesz w stanie wykorzystać w 100%
Nawet teraz są dwa warte obejrzenia:
Tańszy: http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... 0-id89049/
I droższy, chyba odnawiany: http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... r-id89089/
Z takich strzela się t.z. "jedną dziurkę"
ODPOWIEDZ