CZ 557 Varmint

Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

No i dupa!
Dziś rano zacząłem mierzyć jakiej grubości podkładkę zastosować żeby łuskę wepchnąć do matrycy na tyle głęboko żeby skasować luz w dolnej części (znaczy przy kryzie) powtórzę pierwszą linijkę postu "No i dupa"
Bready miałeś słuszne podejrzenia, łuska nie wejdzie głębiej bo w matrycy opiera się ramionami, czyli ani podkładka ani skracanie matrycy nic mi nie da.
Następne dwa pomysły jakie przychodzą mi do głowy to:
1- pogłębienie matrycy (a raczej tej jej części o którą opierają się ramiona)
2- tulejka taka jaką podpowiedziałeś do matrycy Lee
Niestety oba rozwiązania są tak dalece ingerujące w matrycę że jeden mały błąd w trakcie obróbki i matryca do wyrzucenia. Nr.1 trzeba by mieć frez coś jak komorowy, tyle że bez stożka przejściowego (takich nikt nie ma) a nr.2 jest za mały luz żeby oprawić tulejkę, trzeba by najpierw roztoczyć matrycę żeby wcisnąć w nią tulejkę i dopiero po wciśnięciu tulejkę roztoczyć na odpowiedni wymiar. Nie da się tego zrobić z "jednego uchwytu" więc może wyjść nie osiowo a to zaskutkuje pogorszeniem a nie poprawieniem (czyli matryca do śmieci)
Bready, masz jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Wykonanie podstawki trzymajacej luske centralnie,
W matrycy masz na dole podtoczenie stozkowe pozwalajace wyjac luske ,wlasnie w nie moze wchodzic wypust podstawki.
Tyle ze to bedzie trzymac luske za denko ,a nie za czesc butelkowa ,ale moze byc lepsze niz luz.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Może to i jakieś rozwiązanie?
Podlecę do rusznikarza i zastanowimy się co z tym zrobić?
Martwi mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie wczoraj robiłem naważki próbne (29 szt. amunicji) i po robocie pomierzyłem bicie (łożyska przestawiłem tak jak Mówiłeś chociaż hornady concentricity tool trzyma za samą kryzę)
I wyszło mi od 0,06mm do 0,08mm (na wszystkich, nie było żadnej z mniejszym lub większym biciem) z poprzedniej elaboracji (robionej jeszcze na matrycy LEE) zostało mi 4 sztuki które były prostowane (bicie nie przekraczało 0,02mm) włożyłem je do matrycy Wilson i zaprasowałem. Bicie zwiększyło się do 0,06-0,08mm czyli matryca je skrzywiła. O co chodzi? pojęcia nie mam :-?
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Nie mogę edytować więc dopiszę co jeszcze wyszło: te prostowane które Wilson skrzywił pomierzyłem jeszcze raz. Okazało się że szyjki łusek mają bicie 0,06-0,08mm i skrzywił je w kierunku bicia. Wziąłem odstrzelone łuski (jeszcze nie myte) i zrobiłem format szyjki (matryca Lee ze zrobioną tulejką i nowa matryca bez tulejki) po sformatowaniu szyjki biją właśnie o te 0,06-0,08mm.
Bready, mierzyłeś jak Twoja matryca Lee formatuje szyjkę (jakie jest bicie)?
Nie wiem co robić?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

0.001"-0.002" ,czyli do 0.05mm
I wydaje mi sie ze aby zrobic lepiej trzeba by sie bawic z kazda luska indywidualnie.
Obracasz luske przy formatowaniu ?
Ja obracam co 1/3 obrotu i formatuje na 3 razy.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Tak obracam, ale wbiłem sobie do głowy (nie wiem czemu, chyba na jakimś filmie widziałem) że można zrobić praktycznie 0,00
A czy bicie gotowej amunicji (podparta przy kryzie i czubku pocisku, zegar ok. 1-1,5mm. od szyjki) na poziomie 0,06-0,08mm. jest dopuszczalny, czy to za dużo?
Teraz już nic nie zrobię, pojadę na strzelnicę z tym co mam i zobaczymy co będzie na tarczy?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Na zdjeciu luska 30-06 ,gdzie mam luzniejsza komore ,i bardziej widac problem.
Zaznaczylem Ci kreska miejsce ponizej ktorego w kierunku kryzy luska nie jest formatowana przez matryce ,poniewarz ponizej tego miejsca juz sie nie rozszerza przy strzale.
Mysle ze to "przelamanie" ciaglosci jest widoczne.
Wszelkie pomiary osiowosci przy podparciu ponizej tego miejsca nie maja sensu.
Natomiast osiowosc rzedu 0.003" nie jest zlym wynikiem ,chociac jak wiadomo zawsze dazymy do doskonalosci :)
Załączniki
100_1419.JPG
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Dziękuję, trochę mnie uspokoiłeś, dopiero jak zobaczyłem twoją łuskę zacząłem przyglądać się swoim i u mnie też to jest (tylko w mniejszym stopniu)
Piszesz że 0,003" to nie jest źle, a czy mierzyłeś może swoją amunicję, jakie bicie masz np. elaborując właśnie 30-06 i 6,5 Creedmoor?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Specjalnie szukalem luski gdzie jest to bardziej widoczne ,ale wystepuje to we wszystkich luskach i wszystkich kalibrach centralnego zaplonu.
Naogol mieszcze sie w 0.002" w 6.5 CR i w .223 ,ale zdarzaja sie odskoki.
30-06 to bron mysliwska ,i z samej racji stosowania pociskow BTSP dokladnosc jest mniejsza ,ale miesci sie w 0.004"
Tylko ze moje luski pasuja do matryc bez luzow.
6.5 matryca Wilson z mikrometrem co 0.0005" ,pozostale Redding z mikrometrem z podzialka co 0.001"
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Dziękuję za odp.
Piszesz 0,002'" czyli na metryczne to 0,05mm (jeżeli mówimy o biciu osiowym kompletnej amunicji) to rzeczywiście u mnie tragedii nie ma (choć mogło by być lepiej)
Jutro będę na strzelnicy z tą amunicją z filmu (też postaram się coś nakręcić) i zobaczymy co powie tarcza?
Jeszcze raz dziękuję :piwo: i na pewno zdam relację.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Byłem na strzelnicy, ale rewelacji nie było:



Zrobiłem mały eksperyment i pojechałem sprawdzić co wyjdzie tym razem.
Czy da się strzelić 1/4 MOA z taniego karabinu w kalibrze ,308 Win?
Nie wiem, ale byłem blisko :-D
Obrazek
Eksperyment polegał na tym, że zrobiłem 3x po 5 szt. amunicji z naważką która dała najlepsze skupienie (czyli ostatnia na filmie) z czego jedną powtórzyłem, jedną zrobiłem o 0,05mm krótszą (bez zmiany naważki)
i jedną o 0,05 dłuższą (też z tą samą ilością prochu) i to ona zrobiła tą koniczynkę (tam jest 5 strzałów ze 100 m.)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

A ja uwazam ze jest bardzo dobrze :)
Tylko pora skonczyc ze strzelnica 100m ,i zaczac strzelac na 200 ,a jeszcze lepiej na 300m.
O ile tylko jest taka mozliwosc.
Roznica osadzenia 0.05mm to tolerancja wykonania pocisku jest wieksza ,zwlaszcza ze nie optymalizujesz pociskow.
Ja robie proby co 0.010" ,tak wiec wydaja mi sie ze 0.2mm byloby u Ciebie ok.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Dzięki też mi się ta tarczka podoba :-D
Z tymi dystansami to jest tak że nie mam dostępu do takich strzelnic (komercyjnych) jedynie jak klub wynajmuje strzelnicę od wojska na zawody, wtedy jest 100 i 200 a w najlepszym układzie (choć rzadko) 100-200 i 300m. Najbliższe takie zawody będę miał dopiero we wrześniu.
ps. mało monitora nie rozwaliłem, Bready ta mucha wygląda tak realistycznie że jak Ty jej nie zabijesz to ja to zrobię. :lol:
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Berger Hybrid vs 300m. Pierwsze starcie :-)

Obrazek

Dużo pracy (treningów) mnie czeka, ale jest nadzieja.
I co najważniejsze, jest strzelnica gdzie mogę trenować :-D
40 km. od mojego domu, lub 30 km. od pracy, mam komercyjną strzelnicę z osiami 100, 200, 300 i 500m. :-D :-D :-D
Strzelnica Marynino, jest zajefajna. Zrobiona w wąwozie po kopalni piasku, na osiach podest nad którymi są rozpostarte namioty (tak że można strzelać nawet w deszczu) No i cena taka do przełknięcia bo do 300m. 40zł. za godzinę a na 500m. 50zł. za godzinę.
Pojadę tam jeszcze nie raz. :?:
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

No i się stało, żywicowanie łoża z wklejeniem tulejek (pillar bedding)
Obrazek
Żywica tak wiernie odwzorowała komorę, że widać ryski po frezowaniu :-D
Zeszło mi 2/3 soboty i kawałek niedzieli, powstało kilka godzin filmu (po montażu będzie znacznie mniej ;) ) ale wyjdzie z tego ze 4 odcinki. Może ktoś, kiedyś skorzysta?
Bredy, bardzo dziękuję za wsparcie i bardzo proszę jeszcze raz podziękuj Chesterowi.
ODPOWIEDZ