CZ 557 Varmint

Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Strasznie wysoko luneta.
Hamulec wylotowy jak do .50BMG co najmnej ,ale jak lubisz to ok.
7.7kg to prawie na styk kategori "light gun" ,powyzej 15lb to "heavy gun" ,i na powazniejszych zawodach strzelasz wtedy w jednej grupie z .50 ,.338LM i inna artyleria ,przynajmniej u mnie tak jest :-D
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Bready pisze: ndz 29.kwie.2018 - 20:14 Strasznie wysoko luneta.
No :( tak jak wcześniej pisałem, montaż był w komplecie z lupką więc nie grymasiłem, a że mocno nadszarpnąłem budżet domowy to nawet "nie oddycham"
Tak cichcem rozglądałem się za jakimś montażem ale u nas nie ma takich, tubos 35mm i fajnie by było jak by był ze skosem. Może w przyszłym roku poproszę cię o pomoc w znalezieniu czegoś sensownego po twojej stronie oceanu.
Bready pisze: ndz 29.kwie.2018 - 20:14 Hamulec wylotowy jak do .50BMG co najmnej ,ale jak lubisz to ok.
Wiem że wulgarny, ale ja takie lubię, od dziecka jarały mnie haubice i te olbrzymie kompensatory, na marginesie dodam że wielki i robi wielką robotę, ja jestem szczupły i drobnej kości dla mnie strzelanie z Mosina to droga przez mękę, a z tym kompensatorem to czysta przyjemność. Kop porównywalny z .223 Rem. tylko jakby bardziej rozciągnięty w czasie. Mogę oddać 30-40 strzałów i czuję się jak po serii z KBKS-u po prostu miodzio.
Bready pisze: ndz 29.kwie.2018 - 20:14 7.7kg to prawie na styk kategori "light gun" ,powyzej 15lb to "heavy gun" ,i na powazniejszych zawodach strzelasz wtedy w jednej grupie z .50 ,.338LM i inna artyleria ,przynajmniej u mnie tak jest :-D
Nie mam pojęcia jak jest u nas? jeszcze nie jeździłem na poważniejsze zawody, na pewno ograniczeniem jest ten bipod, na wielu zawodach w RP wskakuję do wyższej klasy (tam gdzie strzelają z customami robionymi z zegarmistrzowską precyzją (i tak strzelającymi) ale w razie co mam worki z ryżem i też dam radę. :-P
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Matlak »

Chyba w F-Class jest ograniczenie wagowe
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Matlak pisze: ndz 29.kwie.2018 - 22:10 Chyba w F-Class jest ograniczenie wagowe
Dziękuję że zwróciłeś mi na to uwagę, faktycznie jest.
Mnie docelowo interesuje klasa SNIPER, a to kawałek z regulaminu:
"Broń: karabin w kalibrze 223 Rem lub 308Win o łącznej wadze nie przekraczającej 8,25 kg (razem z dwójnogiem oraz jakimikolwiek dodatkowymi elementami dołączanymi do karabinu np. wkrętarka do regulacji bipodu). Broń może być wyposażona w hamulec wylotowy (hamulec odrzutu). "
Czyli mam jeszcze zapas ;)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Bylem dzisiaj w Wiliamsport i rozmawialem z chlopakami strzelajacymi z gwintu 1:10 co prawda z .300WSM ,ale przeciez srednica pocisku taka sama jak Twoja.
Na 1000yd strzelaja pociskami Berger 210gr ,wiec Twoj pierwotny zamysl co do masy pocisku ma spory sens :)
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Kurde, obyś miał rację (i moje typy żeby też się sprawdziły)
Na razie nie miałem jak urwać się na strzelnicę, tak jak pisałem ogródek (pasja mojej żony)
Przez ostatnie dni przerzuciłem kilka ton kamieni, więc ręce i kręgosłup mam w stanie agonalnym a amunicja zrobiona czeka aż "zabiorę ją na spacer"
Może pod koniec nadchodzącego tygodnia?
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

No i stało się, wczoraj byłem na strzelnicy wypróbować jak lata Sierra na 100 m. (bo na razie nie mam dłuższej osi)
Kurcze myślałem że się popłaczę, zacząłem strzelać od dołu czyli 43,3 gr.
Do 43,7 gr. chyba bym lepiej z procy strzelił, nawet nie będę tarcz wstawiał bo szkoda miejsca na serwerze, już byłem tak załamany że odechciało mi się strzelać, chwilkę odpocząłem i zupełnie bez nadziei na jakikolwiek wynik strzeliłem ostatnią naważkę 43,9 gr. wiara powróciła :-D

Obrazek

Ten w górze to pierwszy strzał, nie wiem czy wina amunicji czy moja (powiedzmy że moja) i cztery poniżej doprowadziły mnie do euforii. Rozrzut 15,3mm. czyli 0,527 MOA, odrzucając ten po prawej zostaje piękna koniczynka 8,4 mm czyli 0,287 MOA
Na spłonce żadnych objawów nadciśnienia, łuska też nienaganna.
Bready, wspomniałeś że mogę jeszcze spróbować naważki 44,1gr. i tak mam zamiar zrobić, powiedz proszę czy to już koniec i więcej nie próbować? Bo judzi mnie dociągnąć gdzieś w okolice 44,5gr. tylko czy nie przesadzę?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Proboj ,ale patrz na luske.
Czy splonka nie robi sie ekstremalnie plaska ,czy w miejscu uderzenia iglicy nie pojawia sie krater (przetloczenie splonki do kanalu iglicy) badz dziura ,wreszcie czy splonka nie zaczyna wypadac lub wysuwac sie po strzale z luski i czy na denku nie odbijaja sie po strzale detale czola zamka ,jak otwor ejektora i podciecie ekstraktora.
Na pewno nie mozesz przekroczyc nawazki 45.5gr ,przynajmniej na obecnym etapie ,ale wszystko co powyzej 44gr podlega ocenie pod kontem ewentualnego wystapienia nadcisnienia.

Pierwszy strzal z zimnej komory naogol ma dosc duzy odskok ,mozna to zminimalizowac starajac sie aby kazdy nastepny z naboi w grupie mozliwie jak najkrocej przebywal w komorze przed oddaniem strzalu ,przez co nie zdarzyl sie zbytnio ogrzac ,a takze stosujac prochy o zmniejszonej wrazliwosci na temperature (extreme).
No i pierwsze 100 strzalow z nowej lufy ze wzgledu na docieranie lufy i czeste czyszczenie nie daje naogol dobrego skupienia ,bedzie lepiej :-)
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Dziękuję serdecznie za wyjaśnienia i podpowiedzi, bardzo proszę opisz wynik tarczy którą wstawiłem. Tak jak pisałem ten odskok na górze to prawdopodobnie zimna lufa lub mój błąd a ten na dole po prawej to był ostatni i pewnie ja spieprzyłem bo się najarałem jak widziałem w lunecie "koniczynkę" Jakie skupienie według Ciebie (oczywiście na 100m.) byłoby zadowalające? znaczy jak dużo mam wymagać od broni i siebie?
Czy "jedna dziura" z 5 strzałów (no powiedzmy z 4+1 odskok) jest wykonalna z tak budżetowego sztucera, z taką chińską lupką i amunicją składaną na matrycach Lee?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Jezeli mam sie wypowiedziec to znam za malo szczegolow.
Jak rozumiem strzelales z bipodu ,a jakie podparcie z tylu ?
Pozycja lezaca ?
Ile szt juz wystrzeliles z tej lufy ,bo jezeli ponizej 50 to jakakolwiek dyskusja nie ma sensu.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Z tyłu bez podparcia.
Pozycja leżąca.
wystrzelone ok. 70-80 szt. (musiałbym policzyć łuski)
Znaczy nie ma sensu jeszcze oceniać.
A w przyszłości?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Ja strzelam benchrest ,wiec raczej nie czuje sie kompetentny do oceny strzelania w kategori taktycznej.
Jak z tylu bez podparcia to raczej jest bardzo dobrze ,musisz sie tylko przyzwyczaic do broni ,obstawiam ze rozrzut to wina strzelca.
A co ze spustem wymysliles ,jaka twardosc ? ,bo to tez moze miec wplyw.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Spust 390g. i bardzo krótki skok po którym jest "stop"
Troszkę mnie przestraszyłeś nadciśnieniem, więc do dalszych prób przygotowałem sobie więcej łusek bo zamierzam zwiększać naważkę od 43,9 do 44,5 co 0,1gr. i jak mnie coś zaniepokoi to przerwę próby zanim będzie za późno.
Jeżeli rozrzut jest spowodowany moimi błędami to będę mega zadowolony, bo to można poprawić treningiem a broni nie.
Właśnie zmierzyłem tarczę kontrolną (tą z fabryki) jest w wersji elektronicznej i strzelana na 50 m. (pewnie z imadła) rozrzut wyszedł 0,342 MOA czyli jeżeli te dwa odskoki to właśnie wina strzelca i liczyć tylko te trzy (w koniczynce) to i tak poprawiłem wynik fabryczny. Kurcze jestem skołowany????
Zobaczymy co wyjdzie z następnych prób bo to nie ma co gdybać.
Na razie muszę zrobić troszkę przerwy i przygotować się do Międzynarodowego Wieloboju Strzeleckiego w którym będę startował już za 10 dni, później wrócimy do tematu.
Tym czasem Bardzo dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Rob na testy co 0.2gr ,do 0.1 zawezisz jak juz okreslisz obszar gdzie jest najlepsze skupienie.
No chyba ze chcesz wiecej postrzelac ;)
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Byłem na strzelnicy i mam fotki tarcz, wstawiłbym ale coś się stało z hostingiem Fotosik. Nie widać poprzednich fotek i teraz chciałem wstawić nowe ale też nie działają.
Albo uruchomią fotosika, albo może macie jakieś sprawdzone darmowe hostingi (najlepiej bez rejestracji i logowania)
Szkoda że nie można dodawać na forum bezpośrednio z komputera, niektóre fora tak mają i wtedy nie ma żadnych problemów.
Znalazłem coś takiego jak Postimage i wypróbuję (bez rejestracji i logowania) może będą działać?
żeby była analogia wstawię fotkę z "poprzedniej strzelanki"
Naważka 43.9 gr.

Obrazek

A tu z wczorajszych prób naważka 44.1 gr.

Obrazek

Ciekawa tarcza, najpierw strzeliłem 3 w jedną dziurę a potem dwa w drugą.
Nie wiem czemu tak wyszło, może coś zmieniłem: chwyt, skład do broni czy coś jeszcze innego?
Te 3 strzały weszły tak że nawet nie ma jak zmierzyć rozrzutu, jakieś sub-MOA (zresztą ta dziura z dwoma też prawie jeden e drugi)
Jest super :-D

No i następna naważka 44,3 gr. też nie zła. tak się najarałem po pierwszych 4 strzałach że piąty zerwałem :P

Obrazek

Strzeliłem też 44.5gr. ale się rozjechały przestrzeliny tak że szkoda miejsca na serwerze żeby to wklejać.
Z moich przemyśleń wynika że zaczyna się robić skupienie od 43.9 chyba najgęściej wyszło 44.1
Jeszcze nieźle 44.3 ale jakby zaczyna się rozjeżdżać i ewidentnie gorzej 44.5. Wszystkie bez objawów nadciśnienia.
Bready radź jaki następny krok wykonać?
ODPOWIEDZ