Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: Matlak »

TAGRZE tego ;D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: donkihot »

Fajowski karabinek, miałem okazję troszkę z takiego postrzelać. Gratuluję nabytku :)
Zastanawiam się tylko po co ta luneta?
Karabin jest tak precyzyjny jak narzędzie chirurgiczne (wcale nie przesadzam) i został stworzony tylko w jednym celu, a mianowicie ma trafiać w punkt na dystansie 50 metrów (ani mniej, ani więcej) i robi to genialnie z przeziernika.
Kiedyś robiłem próby na osi 25 metrów i wcale nie było lepiej za to na 100 metrach rozrzut jest już znaczący choć pewnie w łeb ząbiaka trafisz ;)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: Matlak »

Tak to na dziś wygląda

Obrazek

A tu jest tarcza ostrzelana na 100m z mojego Anschutza z diopterem :) To nie jest złe skupienie na 100m, wkrótce sprawdzę jak sobie radzi ten Suhl ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: donkihot »

Tarcza jest spoko, wiem że trenujesz (lub trenowałeś) dyscyplinę do której te karabiny zostały stworzone więc nie muszę ci mówić czemu 100 i więcej metrów nie jest żywiołem tego sprzętu.
Owszem można, tylko po co? Dla mnie to jak byś wbijał gwoździe obcęgami, owszem da się ale do tego służy młotek.
Przepraszam za szczerość, ale ja sam przez kilka lat strzelałem Kp.60 poz stojąc i wiem że mój CG90 dałby radę strzelić 20 czy nawet 50 metrów tylko że bez szału.
Miał robić to:
Obrazek
Link do hostingu: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/37891cd2eb9dd99c
I robił to świetnie, jak bym mu nie przeszkodził to ten piąty też byłby dyszką. (postawa stojąc bez żadnych podpórek)
ps. Właśnie czytałem Twój temat o Anschutzu i muszę powiedzieć że jest super, z takiego chciałbym kiedyś postrzelać.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: Matlak »

"Trenujesz" to za wielkie słowo :) strzelam od czasu do czasu i czasem startuję w zawodach jak mam wenę :) Tak to prawda to jest karabin projektowany do konkurencji ksp 50m ale do tej konkurencji już mam piękny i celny Modell 64 Match :) a tego nabyłem w cenie złomu, od dłuższego czasu chciałem mieć coś z optyką i żeby się tanio strzelało, do ambitnej rekreacji :) Dlatego padło na Suhla 150 :) Używany jest w USA i na Wyspach do konkurencji BR50, benchrest 50m. Tyle że ja tego nie będę strzelał bo tu nie ma z kim. A z Anschutza 64 rekreacyjnie to się kiepsko strzela z uwagi na przyrządy sportowe. Także spełniłem swoje marzenie o karabinie z optyką, w dodatku jest to karabin o raczej bardzo dobrej opinii także powinno być wszystko fajnie :) Zazdroszczę wyników z postawy stojącej, ja nawet nie próbuję :-D

https://www.youtube.com/watch?v=VF96j17RGjU
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: Bready »

Na temat tej lunety ...hmm.
Widzialem identyczna u mojego brata ,napisano na niej "Zeiss" ,ale kolo Zeisa nawet nie lezala.
Zeiss nigdy nie robil lunet o przyblizeniu 4-16.
Tani chinczyk.
Jaki producent jest na Twojej ?
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: Matlak »

Moja to chińczyk bez kłamania ;D 6-24x50 Kandar ;) powyżej połowy zakresu powiększenia mydli ale nie na dramatu jak za 300zł. Poza tym plus 1000 do lansu ;)
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: donkihot »

Matlak pisze: pn 16.paź.2017 - 15:04 "Trenujesz" to za wielkie słowo :) strzelam od czasu do czasu i czasem startuję w zawodach jak mam wenę :) Tak to prawda to jest karabin projektowany do konkurencji ksp 50m ale do tej konkurencji już mam piękny i celny Modell 64 Match :)
No , superaśny :D
Matlak pisze: pn 16.paź.2017 - 15:04 tego nabyłem w cenie złomu
A możesz się pochwalić "jak kształtuje się obecny kurs złomu" ? ;)
Matlak pisze: pn 16.paź.2017 - 15:04 od dłuższego czasu chciałem mieć coś z optyką i żeby się tanio strzelało, do ambitnej rekreacji :) Dlatego padło na Suhla 150 :)
No to teraz rozumiem po co ta luneta.
Matlak pisze: pn 16.paź.2017 - 15:04Zazdroszczę wyników z postawy stojącej, ja nawet nie próbuję :-D
Dziękuję, ale nie ma czego zazdrościć. Kosztowało mnie to prawie 2 lata treningów po 2-3 godziny dzienne 3-4 razy w tygodniu. Potem nie było czsu trenować bo zaczęła się budowa domu, a po budowie choroba serca i skończyło się strzelanie.
Matlak pisze: pn 16.paź.2017 - 15:04 Używany jest w USA i na Wyspach do konkurencji BR50, benchrest 50m. Tyle że ja tego nie będę strzelał bo tu nie ma z kim. A z Anschutza 64 rekreacyjnie to się kiepsko strzela z uwagi na przyrządy sportowe. Także spełniłem swoje marzenie o karabinie z optyką, w dodatku jest to karabin o raczej bardzo dobrej opinii także powinno być wszystko fajnie :)
https://www.youtube.com/watch?v=VF96j17RGjU
Obejrzałem filmik i zastanawia mnie, co tam robi strzelec?
Karabiny w imadłach, z podpartymi kolbami, w pewnym momencie widać że strzelec nawet nie chwycił karabinu tylko pociągnął za spust.
Czy to jeszcze jest strzelanie?
Na dystansie 50 metrów te karabiny potrafią z przeziernika i na pasie strzelać tak samo albo nawet lepiej:
https://www.youtube.com/watch?v=Xz3c6Fv1BHQ
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: Bready »

donkihot pisze: pn 16.paź.2017 - 16:39 Obejrzałem filmik i zastanawia mnie, co tam robi strzelec?
Karabiny w imadłach, z podpartymi kolbami, w pewnym momencie widać że strzelec nawet nie chwycił karabinu tylko pociągnął za spust.
Czy to jeszcze jest strzelanie?
Co prawda ja strzelem Benchrest na dystansach 300yd i dalej ,wiec 50m Benchrest tez mnie nie przekonuje ,bo na tym dystansie nie strzelam nawet z broni odprzodowej ,ale dalem kiedys strzelic bratu ,ktory tez strzela ,co prawda rekreacyjnie a takze poluje ,wiec strzelanie nie jest mu obce ,z mojej broni ,mojej amunicji ,na 300 yd ,bezposrednio po mnie ,wiec mial wszystko ustawione.
Ja strzelilem grupe okolo 1 cala ,on 4 cale.
Jak napisales ,karabin w imadle ,podparty.......
Chodzi o to aby powtarzalnie przytulic policzek ,powtarzalnie dotykac osady ,i powtarzalnie sciagac spust.
I wyeliminowac paralakse lunety patrzac osiowo w okular.
Na 300 yd+ dochodzi jeszcze wiatr ,a takze wilgotnosc ,temperatura ,cisnienie atmosferyczne i kat celowania jezeli strzelasz na punkty ,a nie tylko grupy.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: donkihot »

OK. zgadzam się że na 300 to już nie są żarty, ale na 50 (czy jak moja tarcza 10) trzeba opanować wszystkie te rzeczy które wymieniłeś oprócz zjawiska paralaksy które nie występuje+ nauczyć całe ciało (każdy mięsień i każdy staw) do przyjęcia takiej samej pozycji co za Ciebie robią te imadła.
Nie chcę powiedzieć że jesteś-jesteście gorszymi strzelcami, raczej chciałem zauważyć że dyscypliny olimpijskie wymagają troszkę więcej pracy od człowieka, a efekty widać na filmiku ;)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: Matlak »

Ja strzelam też z osiągnięciami, leżąc bez podpórki z pasem ;)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: Bready »

donkihot pisze: pn 16.paź.2017 - 18:08 nauczyć całe ciało (każdy mięsień i każdy staw) do przyjęcia takiej samej pozycji co za Ciebie robią te imadła.
Nie robia ,tylko pomagaja ,a sposob zlozenia sie i zwolnienia spustu przy 300yd + tez ma duzy wplyw na celnosc.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: donkihot »

Bready, przepraszam źle się wyraziłem, co innego miałem na myśli.
Ja myślałem o czymś takim:
https://www.youtube.com/watch?v=6nHNooodPN0
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: Matlak »

Tymczasem karabin pojechał na strzelnicę i trochę posiał na 50

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na 100m

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Suhl KK 150 Zombie Sniper Rifle ;)

Post autor: donkihot »

Fajnie to wyszło, ale i potwierdziła się moja teoria (praktyka też) że ten karabin został stworzony tylko w jednym celu " ma trafiać w punkt na dystansie 50 metrów (ani mniej, ani więcej) i robi to genialnie"
Tarcze to pięknie pokazały. Na 50 wyszła koniczynka (5 strzałów stykających się 9,6mm) a przy podwojeniu dystansu rozrzut zwiększył się czterokrotnie (5 strzałów i ponad 40mm)
Ale ogólnie całkiem fajnie, może jeszcze spróbuj innej amunicji?
ODPOWIEDZ