Remington® model 700 Ultimate Muzzleloader

Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Remington® model 700 Ultimate Muzzleloader

Post autor: Bready »

Kto zgadnie co to za karabin :-D
Załączniki
100_1209.JPG
100_1204.JPG
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Zagadka :D

Post autor: donkihot »

Nowy Savage Breadiego?
Bo ten kij przyczepiony pod lufą, to jak domniemam zmyłka :?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Zagadka :D

Post autor: Bready »

NIe Savage ,i nie moj a mojego brata.
A ten "kij" byl tam fabrycznie.
Dodam ze karabin jest odprzodowy w kalibrze .50 ,rozdzielnego ladowania.
Wlasnie czekam na bazy montarzowe do pierscieni i bede montowal mu optyke.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Zagadka :D

Post autor: donkihot »

Kurde, myślałem że podpuszczasz, mocowanie pobojczyka wygląda bardzo nie fachowo, a dziura w lufie (kaliber) mogła być wklejona w jakimś fotoshopie?
Zasugerowałem się tymi tegesami (nie wiem jak to się nazywa takie szlify w kształcie rybiej łuski) no i jak ładowany odprzodowo skoro ma zamek i temat wstawiłeś w dziale "współczesna broń palna"
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Zagadka :D

Post autor: donkihot »

Szukam dalej, wiem już że takie konstrukcje robi Ardesa
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Zagadka :D

Post autor: Bready »

To jest wspolczesna bron palna odprzodowa ,mysliwska ,zaprojektowana specjalnie pod amerykanskie przepisy dotyczace sezonu na sarne na bron odprzodowa ,w celu umozliwienia polowania na dluzszych dystansach.
Producent pisze o dystansie 300 yd ,podczas gdy przy klasycznej broni odprzodowej kapiszonowej czy in-line mowi sie najwyzej o 150yd.
Sezon zaczyna sie 14 pazdziernika ,i konczy 21 pazdziernika ,wiec w ten weekend trzeba jeszcze ustawic optyke ,i sprawdzic jakie pociski z niej dobrze lataja.
Zamek sluzy tylko do zaladowania splonki karabinowej ,duzej "magnum" osadzonej w lusce od np .308win ,z obcieta szyjka i ramionami ,i przycietej do dlugosci 1.09 cala.
Sa tez sprzedawane gotowe zasplonkowane luski ,ale ze wzgledu na zagadke nie zdradze teraz nazwy.
Jeszcze poczekam do jutra z ujawnieniem co to za bron :-)

P.S.
Niestety nie Ardesa :-D
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Zagadka :D

Post autor: donkihot »

Dobra, takie fajansowe mocowanie pobojczyka mogą zrobić tylko amerykanie, to jest Remington tylko jeszcze nie namierzyłem który model.
Znajdę ;)
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Zagadka :D

Post autor: donkihot »

To jest Remington 700 Ultimate Muzzleloader.
A w łożu (przed osłoną spustu) ma zasobnik na trzy te zaspłonkowane łuski.
Co wygrałem?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Zagadka :D

Post autor: Bready »

Bezplatne poradnictwo lifetime :-D

Karabin jest odprzodowy ,ale nie za bardzo czarnoprochowy ,bo aby uzyskac duza predkosc pocisku laduje sie z go peletami Pyrodexu lub TripleSeven z centralnym kanalem zaplonowym przez wszystkie pelety ,co umozliwia zaplon wszystkich peletow jednoczesnie ,wiec znacznie przyspiesza spalanie ladunku ,i umozliwie uzyskanie wiekszego cisnienie w lufie..
Zalecany ladunek 4 pelety po 50gr ,czyli 200gr ladunku miotajacego i pocisk 250gr w plastikowym sabocie.
Ze wzgledu na to ze karabin posiada standartowa komore zamkowa Remingtona 700 short action ,jest to jedyny karabin odprzodowy w USA ,ktory jest sprzedawany po uprzednim sprawdzeniu niekaralnosci nabywcy ,tak samo jak bron centralnego zaplonu.
W wiekszosci stanow USA istotna czescia broni jest komora zamkowa na ktora sa restrykcje przy zakupie ,lufy z komora nabojowa sa w wolnej sprzedarzy.
Tutaj troche obrazkow pokazujacych szczegoly ladowania :
https://www.remington.com/rifles/muzzleloading
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Zagadka :D

Post autor: donkihot »

Dziękuję,nie miałem pojęcia że coś takiego jest produkowane, ale internet daje prawie nieograniczone możliwości.
Fajnie jest wygrać konkurs :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Zagadka :D

Post autor: Bready »

donkihot pisze: śr 04.paź.2017 - 18:46 Dziękuję,nie miałem pojęcia że coś takiego jest produkowane
Moj kolega ,amerykanin ktory strzela ze mna long range i poluje od ponad 50 lat tez dowiedzial sie o istnieniu takiej broni wczoraj :-D
To jest nowosc nawet w USA.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Zagadka :D

Post autor: donkihot »

Bready pisze: śr 04.paź.2017 - 18:54 Moj kolega ,amerykanin ktory strzela ze mna long range i poluje od ponad 50 lat tez dowiedzial sie o istnieniu takiej broni wczoraj :-D
To jest nowosc nawet w USA.
Czyli tym bardziej "brawo Ja"
U nas tego nie ma w sprzedaży, ale gdyby to sprowadzić to też trzeba by zarejestrować jako współczesną broń palną i oczywiście mieć pozwolenie na jej posiadanie.
Bardzo ciekawe są te sapoty plastikowe w których siedzą pocisk.
Mnie bardzo zastanawia: jaka idea przyświecała konstruktorom?
Broń nawet w USA podlega takim samym obostrzeniom jak zwykła scalona, na polowanie idziesz objuczony jak wielbłąd bo w jednej kieszeni zaspłonkowane łuski, w drugiej pociski, w trzeciej te brykiety z prochu, w czwartej ten kulisty młotek do wciskania pocisku i po każdym strzale żmudne i wymagające "macanie się po kieszeniach" w celu ponownego naładowania.
Broń na pewno bardzo ciekawa, domyślam się że też dość celna i znajdzie kilku zwolenników, lecz nie wróżę jej świetlanej przyszłości.
Jak założysz do niej optykę, przestrzelajcie ją na dystansie np. 300m i wrzuć tarcze żebyśmy wiedzieli co ta broń potrafi.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Zagadka :D

Post autor: Bready »

donkihot pisze: śr 04.paź.2017 - 19:13 U nas tego nie ma w sprzedaży, ale gdyby to sprowadzić to też trzeba by zarejestrować jako współczesną broń palną i oczywiście mieć pozwolenie na jej posiadanie.
Malo tego ,saboty z lufy gwintowanej to wedlug Polskiego prawa "bron szczegolnie niebezpieczna" ,wiec i pozwolenia nikt nie wyda ,a strzelanie powerboltem obnizy parametry.
Olowiany pocisk tez sie nie sprawdzi ,250gr bedzie za krotki do tego gwintu (1:26).
Splonki na pozwolenie ,pyrodex tez ,a peletow wogole chyba w Polsce nie ma.
donkihot pisze: śr 04.paź.2017 - 19:13 Mnie bardzo zastanawia: jaka idea przyświecała konstruktorom?
Juz pisalem ,polowanie na dluzsze dystanse w sezonie kiedy dopuszczona jest tylko bron odprzodowa ,kusza i luk.
Napewno zasieg skutecznego strzalu bedzie wiekszy niz z broni kapiszonowej,
donkihot pisze: śr 04.paź.2017 - 19:13 Broń nawet w USA podlega takim samym obostrzeniom jak zwykła scalona, na polowanie idziesz objuczony jak wielbłąd bo w jednej kieszeni zaspłonkowane łuski, w drugiej pociski, w trzeciej te brykiety z prochu, w czwartej ten kulisty młotek do wciskania pocisku i po każdym strzale żmudne i wymagające "macanie się po kieszeniach" w celu ponownego naładowania.
Przy broni kapiszonowej masz to samo ,tutaj przynajmniej splonki sa wieksze od kapiszonow ,wiec nie pogubisz :-)
Pojemnik na 3 splonki jest w broni w miejscu magazynka ,wiecej nie potrzebujesz na polowaniu ,na pelety sa produkowane zatykane rurki ,do takiej rurki ladujesz 4 pelety i pocisk ,i masz wszystko.
Na dodatek taka rurka ma wystajacy trzpien do wcisniecia pocisku do lufy ,i wglebienie aby jej uzyc jako rekojesc pobojczyka.
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... mrc&uact=8
donkihot pisze: śr 04.paź.2017 - 19:13 Broń na pewno bardzo ciekawa, domyślam się że też dość celna i znajdzie kilku zwolenników, lecz nie wróżę jej świetlanej przyszłości.
Zastapi bron kapiszonowa i In-line ,oczywiscie nia za szybko bo jest znacznie drozsza.
Wrzuce tarcze po weekendzie.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Remington® model 700 Ultimate Muzzleloader

Post autor: donkihot »

Masz rację że u nas nie przejdzie temat sabotu, dwa lata temu uczyłem się przepisów (do patentu) i zapomniałem.
Kurcze następna ciekawostka to te USA przepisy o polowaczce z broni odprzodowej (łuk, kusza) Ja nigdy bym nie strzelił do zwierzęcia (no chyba że bym musiał) i nie interesowały mnie przepisy dla myśliwych a w RP nie wolno polować z niczego innego jak centralny i bodajże na dystansie nie większym niż 200m, a kusza jest zabroniona bo szczególnie niebezpieczna.
Jak pisałem o niezrozumiałej idei nie wiedziałem o waszych przepisach i pierwsze co mi przyszło do głowy to karabin Sharpsa, rozdzielnego ładowania, kapiszonowy i czarno prochowy. Legenda głosi że był w stanie położyć bizona na dystansie 500 yard, a zawody współcześnie rozgrywa się na dystansie 1000 yard. Teraz wiem że chodzi o odprzodową, a Sharpsa ładuje się od tyłu.
Już nie mogę doczekać się tarcz, co ten wynalazek potrafi?
Też chciałbym z takiego kiedyś postrzelać.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Remington® model 700 Ultimate Muzzleloader

Post autor: Bready »

Sezonu na centralny zaplon jest 12 dni w roku.
Jak dla mnie to sa dwie soboty ,bo w tygodniu pracuje ,a w niedziele polowac nie wolno.
Polowac wolno pol godziny przed wschodem slonca do pol godziny po zachodzie ,i to co do minuty.
Limitu odleglosci nie ma ,z odprzodowej mozesz plowac w sezonie na centralny zaplon ,z luku i kuszy tez ,i w sezonie na odprzodowa.
A od 26grudnia do polowy stycznia tylko bron skalkowa ,luk i kusza.
Z Sharpsa mozna polowac w sezonie na centralny zaplon ,tylko po co ma byc wtedy rozdzielnego ladowania ,jezeli juz to Sharps na amunicje scalona.
ODPOWIEDZ