CZ 527 Varmint .223 rem

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Obrazek

Narazie niewiele mogę o niej powiedzieć :D Zamek typu minimauser dopiero po zakupie uświadomił mi że łądować będę mógł tylko z magazynka ale już wymyśliłem co zrobić żeby kłaść naboje pojedynczo jak w karabinie sportowym jednostrzałowym ;) Poza tym bedding dość lichy, bo w miejscy gdzie wchodzi występ oporowy nakapane jest dwuskładnikowej masy tylko lekko po rogach, dość licho to zrobili ale koszt poprawienia żaden :). Sprężyna blokady magazynka jak resor w żuku :-D spust do podregulowania. Ogólnie w porównaniu do mojego Anschutza to spust twardy, a karabinek na prawdę w wersji light :-D Teraz tylko zamontować przyrządy :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

Wkladasz naboj pociskiem do komory i zamykasz zamek ,da sie nie z magazynka ,tak samo mam w Savage.
Bedding .ciesz sie ze wogole jakis jest .u mnie nie ma.
Ogolnie to gratuluje zakupu :-)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Dzięki dzięki :) A z magazynkiem zauważyłem że jak jest wysunięty 5mm to można sobie dowolnie położyć nabój a zamek i tak go zabierze odpowiednio zahaczając pazur :) Musiałbym dorobić jeszcze jedno nacięcie w magazynku :) na taką właśnie okoliczność :)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Zauważyłem pewną przypadłość w moim nie strzelanym jeszcze egzemplarzu... Widać to pod światło patrząc po lufie, pod innymi kątami w zasadzie nie widać tego przewężenia. Nie jest też złudzeniem bo suwmiarka założona przed osadą pokazuje w tym miejscu średnicę mniejszą o niecałe 0,5mm. WTF?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

Tokarzowi sie zajechalo ,albo bedding pepiki robili bo do osaduy lufa dotykala ;)
Zartuje ,nie powinno tego byc ,ale z drugiej strony w niczym nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Pytałem paru osób i w zasadzie większość mówi że to tylko detal powstały przy obróbce lufy i nie powinien mieć wpływu na strzelanie. Też mi się wydaje że wadliwej lufy CZ by nie wypuściła. Czekam nadal na montaże także jeszcze broń nie przestrzelana :) mam tylko kartę z fabrycznego strzelania, Geco 55gr.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

A ja zamowilem pociski A-max 75gr.
Ostatnio kolega dal mi 3 szt elaborowanych na strzelnicy ,i efekt wygladal bardzo obiecujaca na 200 yd.
Dzisiaj maja przyjsc ,wiec w weekend bede porownywal z Barnes-em Match 69gr.
W kazdym razie lzejsze niz 60gr z tego gwintu nie chca lastac zbyt dobrze.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Pasowałem dzisiaj "na taśmę" mój diopter, no i zasadniczo pewien problem powstaje. Przy opuszczonym celowniku dźwignia zamka praktycznie nie przechodzi bezkolizyjnie. Po podniesieniu o 5mm mija się. I teraz pytanie, jeżeli będzie robiony adapter z szyny CZ na szynę PH to jak go zrobić zaciskowego jeżeli się zrobi adapter z podniesieniem o 5mm. Druga sprawa może lepiej lekko odgiąć dźwignię, jest jeszcze zapas przy pełnym zaryglowaniu.

Obrazek

Obrazek

A tu pozostałe foty

Myślałem że oni to moletowanie robią ręcznie takie idealne ale jak się okazuje robią to w drewnie laserowo :-D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

Ja bym zmodyfikowal dzwignie ,ale to na sam koniec ,jak juz bedziesz mial diopter zamontowany bo moze cos sie jeszcze zmieni.
Jak bedziesz podnosil diopter to i muszka Ci wyjdzie wysoka ,przez co bron bedzie bardziej wrazliwa na odchylenia od pionu.
Co do adaptera to nie wiem co to jest szyna PH ,ale moze odkrecic szyne (baze) od komory ,i zrobic montarz bezposrednio przykrecany z jednej strony do broni srubami w miejsce szyny ,z drugiej strony do dioptera.

Edit:
Przyjrzalem sie lepiej ,i chyba nie masz odkrecanych baz ,a problem dotyczy szerokosci szyn.
Jaka szeroka masz na broni ,a jaka w diopterze ?
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Montaż na podstawie dioptera mam Parker Hale, 3/4 cala tj. 19mmm a szynę mam też niestandardową, CZ 14/16mm. Bazy tak jak piszesz w edycji, są stałe. Muszka, tj, tunel będzie musiał być podniesiony tak czy siak, kwestia tylko tego o ile. Jak diopter będzie posadzony to się policzy odległość osi celowania od osi lufy.

Dźwignia jest demontowalna więc ułatwia to nieco sprawę. Żeby jak najmniej ingerować w oryginalność broni można by było kupić drugą ale niestety jeszcze nie spotkałem po tej stronie oceanu takiej części zamiennej.

Obrazek

BTW pewnie wszyscy już wiedzą ale u mnie bez rozkminiania nie ma strzelania :-D obojętnie z jakiego rodzaju broni :-D
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

Daj jakies zdjecia tej podstawy dioptera.
A dzwignie jezeli nie chcesz ingerowac w oryginalna to mozna dorobic.
Wypilowac z plaskownika ,wygiac ,nakrecic kulke i bedzie :-D
http://www.rimfirecentral.com/forums/sh ... p?t=515911
W stanach dzwignie sa w handlu ,to mysle ze u czechow tez sie znajdzie.
http://www.rimfirecentral.com/forums/sh ... p?t=515911
Masz tam nr produktu ,wiec moze po nim znajdziesz.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Wkleiłeś dwa razy ten sam link :) cz shop usa niby ma na stanie ale strona mi się nie ładuje, jedynie miniatury znajduję w googlach. A na stronach CZ europejskich nic nie ma :)

To ten diopter http://www.milsurps.com/showthread.php?t=29759

Z tego karabinu http://forums.gunboards.com/showthread. ... r-Hale-M82(-)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

Myslales zeby na frezarce zwezic podstawe tak aby dopasowac do twojej szyny ,ewentualnie dodac dystans pomiedzy podstawa a boczna sciana aby go po tym wycentrowac ?
Albo zrobic cala nowa podstawe jezeli nie chcesz przerabiac oryginalnej.

Brakujacy link : https://shop.cz-usa.com/productdetail/4 ... -new-style
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Dzisiaj na to wpadłem że jeżeliby wyprostować trochę dźwignię zamka, to można na frezarce usunąć z podstawy dioptera ten oryginalny okrągły kołek stopujący. Dobrać dystans taki żeby jaskółczy ogon dioptera (19mm), zapiąć na szynie karabinu (o szerokości 14/16mm). To by skróciło nieco drogę krzyżową tej operacji. I nie podnosiłoby niepotrzebnie osi celowania.

Niestety ten link do 'cz usa' też mi się nie otwiera...
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

BOLT HANDLE 527 NEW STYLE
Product Number: 40110
Dystans na 2 strony by trzeba rozlozyc ,po mojemu lepiej zfrezowac bok ,kolek oczywiscie tez ,tak aby pasowal na szyne CZ
Z drugiej strony co za zboczeniec wymyslil takiej szerokosci szyne na stale na broni.
ODPOWIEDZ