Vostok МЦМ Made in USSR czyli Margolin 22lr :)

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Vostok МЦМ Made in USSR czyli Margolin 22lr :)

Post autor: Matlak »

Taka ciekawostka :) Nie każdy Margolin ma na boku VOSTOKa, ten ma odbiory niemieckie z "Mellrichstadt proof house" a jego rok produkcji datuję na 87 rok na podstawie bicia (IH).

https://www.youtube.com/watch?v=fohpleuEWgU

Obrazek

Obrazek

Po otrzymaniu cyny że pewien przemiły starszy pan rusznikarz posiada zbędne a mi niezbędne magazynki :piwo:

Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Vostok МЦМ Made in USSR czyli Margolin 22lr :)

Post autor: Tommy »

Można wiedzieć ile dałeś ?
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Vostok МЦМ Made in USSR czyli Margolin 22lr :)

Post autor: Matlak »

Pod filmem na FB fachowcy mi zaczęli pisać że źle trzymam palec na spuście, że ciągnę jakby ważył 2,5 kg :D nie mam wagi ale moim zdaniem ważył ponad 2,5 kg :D "Spust w margolinie jest miękki" Tak ale nie w moim :D Mój spust po odbiorze broni był ciężki dość długi i chropowaty w trakcie ściągania. Także jak to już mam w zwyczaju muszę drążyć sprawę i rozbić ją na części pierwsze :D więc rozebrałem margolina i dokonałem oględzin :D Zmniejszyłem wagę spustu o 3/4, skróciłem drogę spustu o połowę i zlikwidowałem chropowatość. TERAZ TO JEST SPUST SPORTOWY. W zanadrzu mam jeszcze dwie różnej szerokości szczerbinki i dwie wymienne muszki. Ktoś moją standardową szczerbinkę bardzo mocno poszerzył i tak pogłębił że aż podstawę muszki w niej widać... Muszę tylko powiększyć gwinty w obu szczerbinkach bo moja paczka części pochodzi widocznie z margolina o innej średnicy gwintu regulacji szczerbinki. Z @2 albo M2,5 muszę przejść na M3. Mam też zapasową sprężynę powrotną, sprężynę kurka, kurek i spust kurka + kilka małych sprężynek.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Vostok МЦМ Made in USSR czyli Margolin 22lr :)

Post autor: Matlak »

Coś tam wchodzi nawet w czarnym się mieszczę ;)

Obrazek
ODPOWIEDZ