Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

Mysle ze jezeli nawet trafisz w muche to bez ultraszybkiej kamery nie ma sposobu aby to potwierdzic.
Co do polowania ,pierwsza sarne z karabinu centralnego zaplonu ustrzelilem w moim drugim sezonie ,z zasiadki na ziemi w krzakach.
Wtedy jeszcze nie mialem ambony w lesie.
Biorac pod uwage ze sezon na jelenia i sarne trwa 2 tygodnie ,w niedziele i w nocy polowac nie wolno ,a w tygodniu ja pracuje mam w sezonie na bron wspolczesna 2 soboty ,czyli 2 dni na rok ,plus nastepne 2 soboty z dowolnej broni odprzodowej ,i jeszcze 3 z broni skalkowej.
Na luk i kusze jest 6 tygodni ,ale to nie takie proste podejsc tak blisko.
Dokarmiac pod ambona ,czy wogole w zasiego strzalu tez nie wolno.
Na ptactwo poza indykiem nie poluje ,trofeum nie ma i nie ma kto skubac :-)
Matlak pisze: czw 19.sty.2017 - 21:18 W Polsce też są polowania z pochodu ;) Zimą, w księżycową noc, po śniegu w stroju lakiernika :-D
Ciekawe ile w tym stroju wytrzymasz na mrozie :-D
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: slaw29 »

Znajomy mówił mi żeby się załapać do Koła Łowieckiego czy jak to tam się nazywa , ale jakoś bardziej mi się podoba strzelanie do papieru. Po pierwsze nie wyobrażam sobie oprawiania tej zwierzyny, po drugie jakoś nie czuję się w roli zabijającego zwierzęta. Jednak może fajnym sposobem jest gonienie z aparatem po lesie i strzelanie fotek. Zaspokoi instynkt podchodzenia i zaczajki na zwierzynę ;-) Prawie jak podryw kobity :-D
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Matlak »

Bready pisze: czw 19.sty.2017 - 21:25
Ciekawe ile w tym stroju wytrzymasz na mrozie :-D
Ubrany na odzież zimową nie na gołą dupę :-D
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Matlak »

slaw29 pisze: czw 19.sty.2017 - 21:49 Znajomy mówił mi żeby się załapać do Koła Łowieckiego czy jak to tam się nazywa , ale jakoś bardziej mi się podoba strzelanie do papieru. Po pierwsze nie wyobrażam sobie oprawiania tej zwierzyny, po drugie jakoś nie czuję się w roli zabijającego zwierzęta. Jednak może fajnym sposobem jest gonienie z aparatem po lesie i strzelanie fotek. Zaspokoi instynkt podchodzenia i zaczajki na zwierzynę ;-) Prawie jak podryw kobity :-D
Łowiectwo w Polsce to droga zabawa.

Mam tu coś dla Ciebie :-D

Obrazek
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: slaw29 »

Piękna flinta , brakuje jeszcze pasa żeby na plecy zawiesić .
Miałem 20 lat... to takie coś z zenitem to było coś ;-) Ktoś jeszcze wywołuje zdjęcia z kliszy ?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

slaw29 pisze: czw 19.sty.2017 - 21:49 Jednak może fajnym sposobem jest gonienie z aparatem po lesie i strzelanie fotek. Zaspokoi instynkt podchodzenia i zaczajki na zwierzynę ;-) Prawie jak podryw kobity :-D
To moze na strzelnice tez chodz tylko z aparatem ,i celuj nim do tarczy :-D
A kielbase prosto z wedzarni to by sie jadlo ,co ;)
slaw29 pisze: pt 20.sty.2017 - 19:10 Piękna flinta , brakuje jeszcze pasa żeby na plecy zawiesić .
Miałem 20 lat... to takie coś z zenitem to było coś ;-) Ktoś jeszcze wywołuje zdjęcia z kliszy ?
To nie jest flinta ,nigdzie nie widze w tym miejsca na osadzenie skalki ,czyli krzemienia - z angielskiego krzemien to flint.
Ostatnie zdjecia z kliszy wywolywalem w 1986 roku ,pozniej pracowalem w domu kultury gdzie mielismy profesjonalnego fotografa ,wiec poszedlem na latwizne ,ale Zenitem E robilem zdjecia prawie do konca lat 90-tych ,tylko juz nie pomietam z jakim obiektywem ,bo fabryczny mialem industar 50 ,ktory byl bardzo dziadowski i nie mial szybkiego przymykania przyslony ,a pozniej od naszego fotografa mialem jakis dedykowany do praktica bardzo jasny ,z przyslona chyba 1.8 ale nie pamietam nazwy.
Ostatnio zmieniony pt 20.sty.2017 - 19:51 przez Bready, łącznie zmieniany 1 raz.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: slaw29 »

Bredy - szanuję Cię i szanuję to że polujesz . Jeśli robisz to zgodnie z przepisami to Ok i ja to szanuję .
Ale ja nie nadaję się do zabijania i oprawiania zwierząt po prostu mnie to brzydzi. Lubię postrzelać ale do tarczy . Sądzę że powinieneś szanować moje przekonania w takim stopniu jak ja szanuję Twoje ;-)
Brat jest myśliwym i wszystko mi się podoba oprócz tego zabijania i oprawiania.
Co do kiełbasy, wędzarni to coś pięknego ;-) Wędzone kości zagryzione świerzym chlebem piękne smaki .
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

Ojtam ,bez urazy :-)
Ostatnio jak ustrzelilem sarne to brat usmarzyl poledwice z cebulka zanim skonczylem rozbierac tusze ,to dopiero sa smaki :-D

P.S.
Zjadles mi literke w nicku ,a jestem do niego bardzo przywiazany ,bo on jest starszy niz internet ;)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: mkowalczuk »

Sław29 - pocisk z karabinu jest nadźwiękowy. Mucha nie usłyszy strzału tak samo jak żaden inny cel.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: slaw29 »

Bready - a jak smakuje wątróbka z cebulką wiesz ? . Kocham jeść kocham świeżo wędzone kości żeberka boczki i kiełbasy .... ale zabijać i oprawiać zwierząt nie będę bo to nie moja bajka. Kurde nigdy nawet karpia na wigilię nie zabiłem ani kury na rosół .
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

Dzisiejsze strzelanie.
Przy mojej broni Chester ,ma taki sam Savage 6.5 Creedmoor kupiony tydzien wczesniej ,i w ramach porownania strzela z mojego.
Za mim Tom ,Tom strzela z kalibru 6mm PPC kontynuujac rodzinna tradycje ,bo Dr.Lou Palmisano ktory ten kaliber opracowal wspolnie z Ferris Pindell to byl jego ojciec.
Trzy stoly dalej John ,rowniez z Savage 6.5 Creedmoor ,tyle ze nie model 10T a Axis ,z lekka lufa.
Załączniki
IMG_0342.JPG
IMG_0341.JPG
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Matlak »

Tarczki poka! :)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: slaw29 »

Pewno mu lipnie poszło bo się nie chwali ;-)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

Poszlo troche lipnie ,leza na pikapie i teraz nie bede robil zdjec ,bo musze zrobic amunicja na jutro.
Wkleje po weekendzie.
Jutro strzelam z Savage 12FV .308 win mojego brata ,pierwsza proba elaboracji do tej lufy ,wyliczona wylacznie teoretycznie w Quick Load ,wiec rewelacji tez nie nalezy sie spodziewac.
6 roznych nawazek ,po 3 z 2 rodzajow prochu ,pocisk sierra 175gr TMK
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Matlak »

A ja jeszcze nie gotowy do sezonu sportowego, też szukam wiatru w polu ;( ;( ;( 8( :; :cry:
ODPOWIEDZ