Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: slaw29 »

I dla tego nasz kolega Bready może nas wk......ć
Ludzie skąd ta zawiść w was . Jakby powiedział że dostał karabin za darmo to bym się cieszył że mu się udało . Zawiść to najbardziej pojebane uczucie świata.
Kto zawiści innym sam nigdy niczego nie będzie miał . Mnie tam cieszy że ma nowy karabin , cieszą mnie jego dobre wyniki . Cieszzmy się tym ze znajomym dobrze idzie .... to i może nam się kiedyś polepszy :-D A narazie cieszmy się że im lepiej :piwo:
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

donkihot pisze: czw 14.wrz.2017 - 06:32 Bready piszesz o przebiegu lufy, jak dobrze policzyłem to przewidujesz że po 3000 strzałów lufa na złom.
Strasznie szybko?
Rozmawialem w Wiliamsport z gosciem ,zreszta Polskiego pochodzenia i uwazajacego sie za Polaka (niestety po polsku powiedzial mi tylko "dobranoc" ,a bylo okolo 13.00 :-D ) ktory strzela benchrest na 1000yd z kalibru 6mm Dasher.
On wymienia lufe co okolo 800 strzalow ,i to nie lufe fabryczna a customowa.
Jezeli karabin zacznie siac nie bedzie innego wyjscia ,przy dluzszych lufach mozna obciac cal lufy i zrobic nowa korone ,troche to wydluza zywot lufy ,ale Savage 10T ma lufe 24" wiec juz nie ma z czego obcinac jezeli to nadal ma byc karabin do benchrestu.

P.S.
Na formularzu refundacyjnym nie moge sie doczytac ze zrozumieniem o co chodzi tym "Cash redemption value is 1/100 of 1 cent. Maximum of a $100.00 reward" ,wiec zalorzylem ze dostane 1% zwrotu ,ale zupelnie mozliwe ze nie 1 % a 100 $ ,a wtedy karabin by kosztowal ponizej $250 :-D
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: donkihot »

slaw29 pisze: czw 14.wrz.2017 - 14:38
I dla tego nasz kolega Bready może nas wk......ć
Ludzie skąd ta zawiść w was . Jakby powiedział że dostał karabin za darmo to bym się cieszył że mu się udało . Zawiść to najbardziej pojebane uczucie świata.
Kto zawiści innym sam nigdy niczego nie będzie miał . Mnie tam cieszy że ma nowy karabin , cieszą mnie jego dobre wyniki . Cieszzmy się tym ze znajomym dobrze idzie .... to i może nam się kiedyś polepszy :-D A narazie cieszmy się że im lepiej :piwo:
To nie pisali ludzie tylko ja, kolego zacytowałeś fragment który błędnie odebrałeś bo nie znasz się na żartach i gdybyś chociaż troszkę się wysilił i docztał resztę mojej wypowiedzi to może byś załapał?
Na szczęście kolega Bready i inni potrafią czytać między wierszami i na pewno nie uznali tego wpisu za rodzaj jakiejś chorej zazdrości-zawiści lub też złośliwości. Dalej nie będę tłumaczył bo tu jest temat o karabinach a nie o czytaniu ze zrozumieniem.
Bready pisze: czw 14.wrz.2017 - 15:02 On wymienia lufe co okolo 800 strzalow ,i to nie lufe fabryczna a customowa.
Kurczę, to straszne. Tyle porządnie obrobionej stali na przetop. U nas takie lufy można by sprzedać za całkiem niezłą kaskę i jeszcze ludzie byliby szczęśliwi że kupili dobry towar.
Powiem szczerze, nie myślałem że lufa żyje tak krótko :shock:
Zastanawiałem się nad zakupem czegoś takiego:
http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... x55SE/1055
Oczywiście jest jakaś znikoma szansa że ten karabin wystrzelił 100 czy 200 razy i przez wiele lat leżakował pod ciepłą kołderką.
Tylko pewnie łatwiej trafić w Lotto niż taki karabin, a ztego co tu właśnie przeczytałem, to za kwotę 2200 zł. kupiłbym kawałek drewna i zamek.
Kurcze drogi to byłby zakup.
Jak dobrze pogadać z fachowcami, to oszczędza wielu rozczarowań i zbędnych wydatków.
Dzięki za wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

Lufy wojskowe sa twardsze maja troche wieksza trwalosc ,tak okolo 8000 strzalow.
Mimo wszystko polecal bym Ci tego Mausera ze wzgladu na kaliber 6.5 mm ,natomiast nie wypowiem sie co do ceny ,bo nie znam cen broni w Polsce.
Widze ze tam maja 4 sztuki ,wziasc pocisk .264 ,mozliwie jak najbardziej wydluzony ,np Hornady ELD 140gr albo Sierra TMK 130gr i zobaczyc jak gleboko wchodzi szpicem w korone lufy do momentu oparcia o bruzdy.
Wybrac te sztuke do ktorej wejdzie najplycej.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: slaw29 »

]To nie pisali ludzie tylko ja, kolego zacytowałeś fragment który błędnie odebrałeś bo nie znasz się na żartach i gdybyś chociaż troszkę się wysilił i docztał resztę mojej wypowiedzi to może byś załapał?
Na szczęście kolega Bready i inni potrafią czytać między wierszami i na pewno nie uznali tego wpisu za rodzaj jakiejś chorej zazdrości-zawiści lub też złośliwości. Dalej nie będę tłumaczył bo tu jest temat o karabinach a nie o czytaniu ze zrozumieniem.
No widzisz a myślałem że jesteś trochę bardziej inteligentny - nie mierz wszystkich Twoją miarą ani Twoim poziomem .
Jak widać nie rozumiesz bardziej wyrafinowanego żartu :;

Pomyśl trochę dłużej może zrozumiesz znaczenie słowa ludzie ;-) a jak nie to się nie przejmuj . Znasz takie przysłowie ..... Jakiegoś se mnie stworzył takiego se mnie mosz ;)
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: donkihot »

Bready pisze: czw 14.wrz.2017 - 20:38 wziasc pocisk .264 ,mozliwie jak najbardziej wydluzony ,np Hornady ELD 140gr albo Sierra TMK 130gr i zobaczyc jak gleboko wchodzi szpicem w korone lufy do momentu oparcia o bruzdy.
Wybrac te sztuke do ktorej wejdzie najplycej.
Dzięki za podpowiedź, sposób który opisałeś (a o którym ja bym nie pomyślał) na pewno coś by powiedział o tym jak dużo lufa wystrzeliła ale w związku z tym co wcześniej napisałeś rezygnuję z zakupu używki boję się że lufa będzie zajechana i nie utrzyma przyzwoitego skupienia. Z dwojga złego zostanę przy swoim pierwszym wyborze tz. CZ 557 Varmint 308 Wiem że kaliber troszkę nie za dobry, ale ja nie mam (przynajmniej w pobliżu) dłuższych strzelnic niż 300 metrów i myślę że dobrze dobrana elaboracja pozwoli mi strzelić dość celnie na takim dystansie, drugi argument to lufa jednak nowa, trzeci to dostępność i cena amunicji no i możliwość zbierania łusek na strzelnicy (u nas sporo osób strzela z tego kalibru i nie elaboruje)
Ja nie mam aspiracji zostać mistrzem Polski, tylko dobrze się bawić i przy najmniej w swojej okolicy liczyć się w grupie.
Na sąsiednim forum kolega ma taki karabin i strzela świetne wyniki, strzelał ostatnio z elaboracji na pociskach 175gr. teraz kupił pociski 220gr. i zaczyna elaborować.
Na razie nie pochwalił się wynikami, ale z tego co pisał już ma jakieś strzały próbne które dobrze rokują. Wspomniał coś o strzelaniu do zaklejek (czyli kółka o średnicy 2 cm.) jak bym uzyskał takie skupienie na 300m to by mi w zupełności wystarczyło.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Matlak »

Karabin fajny, miałem w wersji wojskowej i strzelałem niezłe grupy ze standardowej amunicji. Jeżeli podchodzisz do tematu na poważnie to potrzebna będzie Ci jeszcze regulowana stopka i baka. Trzeba uważać na te dioptery, koledze się trafił rozklekotany a szczerbinka jest skalowana z tego co pamiętam od 300m. Poza tym spust jest generalnie ok ale do wymiany na timneya. Lufy są często w losowym stanie ale czasem można znaleźć fabrycznie nowe do tego modelu. Ogólnie są dwie opcje albo kupisz dobrze i doinwestujesz albo kupisz źle, przepłacajać i będziesz musiał pchać się w dalsze inwestycje... Ja swojego wojskowego kupiłem w 2013 za 1000zł o takich cenach można teraz pomarzyć. Był w stanie na 5-.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: donkihot »

Matlak, ale piszesz o Mauserze czy o Carlu Gustavie?
Bo raczej nie o CZ. :D
Wrzuć może linka do tego spustu o którym wspomniałeś.
Lufy są tutaj:
http://polarms.pl/czesci-broni/326-310- ... ynowa.html
http://polarms.pl/czesci-broni/327-311- ... ynowa.html
Niby cena dość przystępna, ale ty 50 tam 50 i naleci, do tego jeszcze wymiana osady i tak jak pisałem zostaje sam zamek.
No nie wiem czy warto się w to pchać?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

donkihot pisze: pt 15.wrz.2017 - 14:42 Niby cena dość przystępna, ale ty 50 tam 50 i naleci, do tego jeszcze wymiana osady i tak jak pisałem zostaje sam zamek.
No nie wiem czy warto się w to pchać?
Spust to jezeli myslisz o troche precyzyjniejszym strzelaniu niz polowanie jest do wymiany w zasadzie zawsze nawet w nowej broni ,a Timney to nie jest zadna rewelacja.
Ja mam w obydwu Savage takie: https://www.eabco.net/Rifle-Basix-Trigg ... 13525.html
Timneya mialem wczesniej ,ale trudno na nim bylo zejsc ponizej 1lb nacisku ,teraz mam okolo 8 oz ,a moge jeszcze zejsc nizej.
Do trzeciego Savage tez juz zamowiony.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Matlak »

donkihot pisze: pt 15.wrz.2017 - 14:42 Matlak, ale piszesz o Mauserze czy o Carlu Gustavie?
Bo raczej nie o CZ. :D
Wrzuć może linka do tego spustu o którym wspomniałeś.
Lufy są tutaj:
http://polarms.pl/czesci-broni/326-310- ... ynowa.html
http://polarms.pl/czesci-broni/327-311- ... ynowa.html
Niby cena dość przystępna, ale ty 50 tam 50 i naleci, do tego jeszcze wymiana osady i tak jak pisałem zostaje sam zamek.
No nie wiem czy warto się w to pchać?
Mówię o szwedzkim mauserze :) timneya zaproponowałem jako stosunkowo niedrogą alternatywę dla oryginalnego spustu :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

No i karabin juz w domu.
Pierwszy raz mialem przypadak ze cos nie zagralo w "background check" ,i po 6 godzinnym czekaniu w sklepie i ciaglym statusie "checking" w sobote pojechalem do domu.
Zawsze to trwalo 30-40 minut.
W niedziele w poludnie dzwonili ze jest gotowy ,ale ja nie mialem czasu ,i odebralem dopiero wczoraj wieczorem.
Dostalem jeszcze dodatkowo $25 bonifikaty za to ze musialem drugi raz jechac ,okolo 110 km w jedna strone ,a moze za pogaduszki z kasjerka w sobote ;)
Zdjecia karabinu beda w pozniejszym terminie ,poniewaz na razie jest w trakcie modyfikacji i wyposarzania ,na dzisiaj zdjecia z trasy i ze sklepu.
Załączniki
100_1158.JPG
100_1157.JPG
I zeby mi nikt wiecej nie pisal o "amerykanskich rowninach" :D
I zeby mi nikt wiecej nie pisal o "amerykanskich rowninach" :D
100_1149.JPG
100_1146.JPG
100_1139.JPG
100_1137.JPG
100_1134.JPG
Ostatnio zmieniony wt 19.wrz.2017 - 19:22 przez Bready, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

Sklep Cabelas ,Hamburg ,Pennsylvania.
Załączniki
IMG_0606.JPG
IMG_0604.JPG
IMG_0603.JPG
IMG_0602.JPG
IMG_0601.JPG
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: donkihot »

A gdzie ta kasjerka. fajna była? czy lepsza ta bonifikata?
Gratki kolego, nowego karabinu.
Już nie mogę się doczekać fotek "zabaweczki"
ps. sklep na wypasie,czy ja dożyję takiego czasu że i u nas takie będą?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: Bready »

Kasjerka byla 2 dni mlodsza ode mnie ,i od tego zaczela sie rozmowa jak jak zobaczyla moje dane :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Savage 12FV 223rem i Savage 10T 6.5 Creedmoor Varmint

Post autor: mkowalczuk »

Fajnie, że zrobiłeś nam przyjemność uczestniczenia w tym wydarzeniu.
Sklep - żal du..ę ściska, że nie u nas. Samochody dla normalnie wyrośniętych ludzi, drogi i parkingi pasujące do tych samochodów.
Krajobrazy też piękne!

110 km toż to w zasadzie w sąsiedztwie jak na tamtejsze warunki :-)
ODPOWIEDZ