PISTOLET DYNAMICZNY

mobilnet
Posty: 6
Rejestracja: śr 16.kwie.2014 - 22:11
Moja broń:

PISTOLET DYNAMICZNY

Post autor: mobilnet »

Witam, czy może ktoś z was strzela na osi dynamicznej lub IPSC ? Chciałbym się podpytać bo szukam sobie pistoletu , który sprawdzi się w dynamice . Wiem że głównie strzela się z Glocka 34 , SP 01 ale ja myślałem o XDM 5,52 sprzedaje go Buos w atrakcyjnej cenie . Często go widać w USPDA jako Springfield Armory . Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym pistoletem , chodzi mi o niezawodność , jakość wykonania i celność
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Nie ma dobrej i taniej broni. W konkurencjach dynamicznych szuka się maksymalnie dobrej broni, a nie maksymalnie taniej. Tana służy do zabawy. Zacięcie na torze kosztuje Cię sporo. No oczywiście mniej jak w życiu, ale chyba nie chodzi o to by kląć, a aby mieć szanse na nawiązanie walki.
Wskazanego przez Ciebie pistoletu nie znam, ale skoro się go nie spotyka to znaczy, że super dobry to on nie jest, bo inaczej byłoby go wszędzie pełno.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Jezeli to produkt Springfield Armory a nie jakiegos chinczyka to napewno jakosci wykonania i niezawodnosci nie mozna nic zarzucic.
Co do celnosci to marny ze mnie pistoleciarz ,wiec sie nie wypowiem.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Strona producenta: http://www.hs-produkt.hr/ Może fabryczka należy do amerykanów, ale jakość wypada ocenić organoleptycznie a nie na oko, bo leżało na półce obok np. STI ;-)
Tu zaś wytłumaczenie czemu się kojarzyć może z jakąś inną firmą: http://www.hs-produkt.hr/en/representatives/

Popatrzyłem na ceny w BUOS i zastanawiam się w czym on ma być lepszy od np. Glocka? Cena jest podobna. Możliwości naprawy czy modyfikacji oraz jakość Glocka znane, więc naprawdę nie rozumiem po co kombinować.
http://www.buos.com.pl/oferta/bron-krot ... t-xdm.html
mobilnet
Posty: 6
Rejestracja: śr 16.kwie.2014 - 22:11
Moja broń:

XDM

Post autor: mobilnet »

Jeśli chodzi o ten pistolet to wiem że przynajmniej w dziedzinie bezpieczeństwa jest lepszy od Glocka . Ma np. bezpiecznych chwytakowy taki jak w 1911, dodatkowy znacznik naboju w lufie , który można sprawdzić nie patrząc na broń a jedynie dotykając w pewnym miejscu na zamku, znacznik przeładowania (kropka)itd. Firma jest Chorwacka ale w US Springfield dał swój znaczek. Jednak tak sobie pomyślałem że chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup Sp 01 Shadow (tą zwykłą a nie Shadow Line) , zwłaszcza że w moim mieście jest bezpośredni importer i przedstawiciel CZ wraz z serwisem i sklepem. Różnica w cenie spora ale chyba warto bo 2950 za shadow to uczciwa cena (XDM 2400), no i wiem że wytrzyma wiele.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

W Glocku również można sprawdzić czy jest nabój w lufie, a czy bezpiecznik chwytu jest konieczny we współczesnej broni? Nie sądzę.
Co do CZ, to nie ufam broni z kurkiem. Ponosisz taki pistolet trochę i albo mu zaufasz, albo uznasz, że mam rację. Twój zakup i to Ty będziesz ze swą decyzją się męczyć ;-)
Pokazywałem jedynie że warto patrzeć i na inne konstrukcje, a to jak rozumiem mi się udało.

Sam rozważałem kiedyś zakup CZ-ki :-)


Udanego zakupu i wiele radości z nowego nabytku życzę!
mobilnet
Posty: 6
Rejestracja: śr 16.kwie.2014 - 22:11
Moja broń:

Shadow

Post autor: mobilnet »

Kupiłem jednak Shadow , idealnie mi leży to jest to...
ODPOWIEDZ