OCHRONNIKI SŁUCHU

mobilnet
Posty: 6
Rejestracja: śr 16.kwie.2014 - 22:11
Moja broń:

OCHRONNIKI SŁUCHU

Post autor: mobilnet »

Witam . Chciałbym się poradzić , które ochronniki słuchu są godne polecenia, zwłaszcza z tych aktywnych . Myślałem o firmie MSA Sordin ale nie mam zbyt dobrego rozeznania. Chodzi o takie , które sprawdzą się również przy strzelaniu z karabinu , nie będą przeszkadzały i bardzo dobrze chroniły słuch . Do wydania mam jakieś 1000 zł.
jacekjac
Posty: 3
Rejestracja: pn 01.sie.2016 - 09:42
Moja broń:

Re: OCHRONNIKI SŁUCHU

Post autor: jacekjac »

W różnych sklepach z militariami są dobre nauszniki, sam znam jeden, mogę dać namiar na pw.
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: OCHRONNIKI SŁUCHU

Post autor: Tommy »

Do 1000zł spokojnie masz 3M Peltro >1000zł to zazwyczaj słuchawki aktywne mają dodatkowe podłączenie funkcje.

Ja miałem na głowie:
RealHunter mono 40-60zł
RealHunter slim stereo 200 zł
Howard Impact Light 220-600zł
3M Peltor starszy model bez bajerów 600zł
3M Peltor z radiem, menu w słuchawkach, podłączeniem do wakitokie itp. >1000zł
3M Peltor 2016 nowy model ale bez bajerów tylko z dźwiękiem 3D za jakieś 800zł

Nowe Peltory są dosyć płaskie i tłumią chyba najlepiej na dodatek wszysto poza strzelaniem słychać wyjątkowo dobrze prawie tak jakby bez słuchawek. Nawet stare Peltroy są naprawdę dobre. Jedyna wada to grubość, wersję slim które są cieniutkie przeszkadzają czasem. Howard Impact to taki półśrodek, słabiej tłumią ale głos jest akceptowalny. Ogromną zaletą Howard Light jest jednak ich rozmiar, są po prostu płaskie, nic nie wystaje i do każdego karabinu możemy się czule przylepić.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: OCHRONNIKI SŁUCHU

Post autor: Matlak »

Ja mam zwykłe peltory bullseye kupione za chyba 50 czy 60 zł. Używam od 4 lat
Ocet
VIP
Posty: 91
Rejestracja: pt 12.lut.2016 - 22:39
Moja broń: Smith Carbine .50

Re: OCHRONNIKI SŁUCHU

Post autor: Ocet »

Howard Impact Leight - mam od ponad roku jak sie nie mylę... i polecam. ;) Bardzo wygodne i mają niski profil co dla niektórych jest zaletą.
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: OCHRONNIKI SŁUCHU

Post autor: Wena2k432 »

Od jakiegoś czasu używamy z żoną RealHunter mono, które zastąpiły zwykłe słuchawki bhp i pianki. Jest znacznie lepiej niż w zwykłych piankach, czy słuchawkach bhp za 15zł. Szczególnie odpowiada mi to, że można prowadzić normalną rozmowę. Jednak jakiejś rewelacji też nie ma. Tłumienie strzałów z współczesnej mogło by być lepsze. System mono też ma pewne wady, a same słuchawki mogły by być mniejsze. Generalnie moja opinia jest taka, że dostaje się to, za co się płaci - nic więcej, nic mniej. Na chwilę obecną to mi wystarcza i jest to dla mnie udany zakup ;)
ODPOWIEDZ