CZ 75 B omega

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

No i stała się rzecz straszna ;) okazało się że z Glocka17 strzelam o niebo lepiej :D Co najlepsze, gość który ma tego glocka kilka lat się z nim ogarniał, z mojej CZ przy pierwszym kontakcie strzelił bardzo ładnie. A ja z jego klocka strzeliłem o wiele lepiej niż strzelam ze swojej CZ. No i morał, jemu bardziej pasuje CZ mi Glock tyle że on nie ma wyboru bo służbowy :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Ale za to masz porzadny metalowy pistolet ,a nie jakies plastikowe cos :-D
Potrenujesz ,i bedzie lepiej ,wazne ze ten gosc dobrze z niego strzelil ,co swiadczy ze bron jest w pozadku.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Prawda :) pistolet to jest zupełnie inna bajka niż strzelanie karabinowe :) ale człowiek się uczy przez całe życie :) zaczynam od zera :) z rewolweru CP szło mi dobrze, może z rewolweru centralnego zapłonu byłoby podobnie ;) Tak czy inaczej skoro się da z tej CZ strzelić dobrze to ja chcę tak strzelić :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Matlak pisze:Prawda :) z rewolweru CP szło mi dobrze, może z rewolweru centralnego zapłonu byłoby podobnie ;)
A to bardzo ciekawa teoria ,jak sobie teraz pomysle to tez z krotkiej broni najcelniej strzelam z rewolweru CP ,podobnie z Naganta ,a z m1911 sieje po tarczy.
W czym jest roznica miedzy strzelaniem z rewolweru i pistoletu ?
Dotychczas zwalalem na amunicje ,bo nie mialem czasu potestowac nawazek ,w kazdym razie w 45ACP pociski Hornady 230gr XTP sa o duzo celniejsze niz platerowane RN 230gr i olowiaki 228gr RN.
Moze kwestia nawazki ,na razie bylo za zimno na testy.
Jeszce jedna zalete ma rewolwer ,nie gubi lusek.
Jutro postrzelam ,ale z 30-06 ,wlasnie zrobilem testowa amunicje na prochu IMR4350 ,10 roznych nawazek po 5 szt co 0.2 gr.
Co wizyta w gunshopie to inny proch na polkach ,w koncu mialem dosc opakowan 1 funtowych za kazdym razem innego prochu ,a ze trafilem na 8 funtowy kanisterek IMR4350 to kupilem ,i mam spokoj na jakies 2 lata :-D
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Ja parę spraw zauważyłem w swoim strzelaniu :) Jak brałem gloka do rąk objąłem chwyt i wyciągnąłem ręce przed siebie to już miałem zgrane przyrządy w CZ musiałem ich szukać za każdym razem. Ta CZ na amunicji S&B 115gr o wiele mocniej kopała niż Glock, no i szarpała mi się w tych rękach. Długi spust mi nie pomagał w strzelaniu bo wybierałem wybierałem i nerwowo czekałem aż padnie strzał żeby to szarpnięcie uprzedzić i pod koniec kiedy już mi się wydawało że strzał zaraz padnie a nie padał to aż się wzdrygałem :D a lufa nurkowała w celu wyprzedzenia podrzutu... Nerwowe zachowania zauważyłem u siebie. Muszę trenować ze zbijakiem wybieranie luzu do prawie samego końca drogi spustu. Albo sobie czymś ten zbijak zastąpić. No i w efekcie tego wszystkiego i jeszcze pewnie paru innych spraw, popełniam z tego co widzę dwa błędy. Albo naciskam ten spust bardzo wolno i im dłużej tym większe wibracje i "panika" albo energicznie i za szybko co daje podobne w finale skupienie 50x50. A z rewolweru CP to się strzela jak z przyspiesznikiem klik i odpalony, żadne żelastwo nie wylatuje do tyłu i nie wraca spowrotem. Myślę że dużo pracy przede mną.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Matlak pisze:Ja parę spraw zauważyłem w swoim strzelaniu :) Jak brałem gloka do rąk objąłem chwyt i wyciągnąłem ręce przed siebie to już miałem zgrane przyrządy.
Pod tym wzgledem to Luger P08 jest niesamowicie ergonomiczny.
Nie strzelalem ,ale samo wziecie do reki wystarczy aby go polubic.
Brata sasiad ma orginal z czasow wojny ,ale ze to dziadek po 80-tce to trudno go na strzelnice wyciagnac.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Pogoda nie zachęca dzisiaj do wychodzenia z domu, zrobiłem sobie dzień z fotografią makro. Pomierzyłem sobie amunicję którą mam teraz na stanie. No i długość całkowita pomiędzy najkrótszym GECO a ZVS wynosi prawie 0,4mm. Suwmiarkę mam klasyczną więc wyniki "około" GECO-29,35 S&B-29,5 ZVS-29,7. Pociski wyraźnie różnią się średnicą ale nie mam mikrometru żeby sprawdzić. Trzaskałem z reki także skala się nieco różni ale różnice w kalibrowaniu pocisków widać. Gadaliśmy ostatnio o crimpie i łuska ZVS wyglądała na zniekształconą i porozpychaną. No to już wiadomo dlaczego :)

Od lewej GECO w płaszczu stalowym 124gr, S&B i ZVS oba 115gr płaszcz z mosiądzu z tego co widzę.

Obrazek
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

One sie roznia ksztaltem glowicy ,srednica w czesci cylindrycznej pwenie jest taka sama.
Co do roznic dlugosci ,istotna jest dlugosc od miejsca w ktorym pocisk ma srednice lufy w polach do konca luski ,i ten wymiar okreslany jest jako ogive.
Do takich pomiarow sluzy komparator.
http://www.cabelas.com/ensemble/Shootin ... r/6059.uts
http://www.midwayusa.com/product/348740 ... 14-inserts
Natomiast calkowita dlugosc naboju (OAL ,COL) ma mniejsze znaczenie ,nie moze on byc za dlugi bo nie zmiesci sie do magazynka ,albo zablokuje przy przeladowaniu ,ale duzo zalezy od ksztaltu glowicy pocisku.
Czym pocisk ma bardziej zaokraglona glowice ,tym naboj musi byc krotszy ,poniewaz pocisk oprze sie o stozek przejsciowy zanim zarygluje sie zamek.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

No i jeżeli się oprze o stożek przy zaryglowaniu to może dojść do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia, w książce jest to porównane to podjeżdżania autem pod krawężnik, z przyłożenie i z rozpędu. O AOL też wyczytałem że zmniejszenie o 0,2 przy większych naważkach również może być niebezpieczne.

Wkładałem je między szczęki suwmiarki częścią cylindryczną i różnice były ale nie do odczytania. W każdym razie jak po wyjęciu ZVSa włożony w jego miejsce GECO miał luz
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Matlak pisze:No i jeżeli się oprze o stożek przy zaryglowaniu to może dojść do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia, w książce jest to porównane to podjeżdżania autem pod krawężnik, z przyłożenie i z rozpędu.
Zaleca sie osadzac pocisk 0.2-0.5 mm przed stozkiem przejsciowym ,i ten wymiar naboju to wlasnie ogive.
Matlak pisze: O AOL też wyczytałem że zmniejszenie o 0,2 przy większych naważkach również może być niebezpieczne.
Nawazke sie liczy dla okreslonego AOL i konkretnego pocisku ,nie mozna go zmieniac ,czy stosowac innego pocisku ,nawet o tej samej masie nie korygujac nawazki.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Nowe kropki

Obrazek
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Mam tryty w glocku w tym kolorze. Sprawdzają się.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Treningi na sucho uskuteczniałem przez miesiąc po 10 minut dziennie i chyba owocują. 25m cel ma 50x50 pojawiają się odskoki ale to wina braku ogarnięcia i za szybkiego strzelania :) W każdym razie jest chyba lepiej niż było :)

http://www.youtube.com/watch?v=dgCMzjLM ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Uprzedzając uwagi, wiem że się w kieszeniach magazynków raczej nie trzyma :D

https://www.youtube.com/watch?v=GI-7JnP78cA
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jak zwykle musze się do czegoś doczepić.
Strzał kontrolny powinien być poprzedzony sprawdzeniem "zawartości" komory. Nie zauważyłem tej czynności, a na dokładkę ściągnięcie spustu nie wiązało się z celowaniem. Może to tylko mylne wrażenie wynikające z perspektywy z jakiej "parzyła" kamera, ale warto te elementy akcentować.
A co do wyniku, to przyznam, że jestem zawstydzony, bo mnie to tak dobrze nie wychodzi. :ops:
ODPOWIEDZ