Samick Polaris 66 cali 34 funty

Łucznictwo klasyczne i bloczkowe
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Ale najpierw muszę kupić odkurzacz, i kołdrę z dwiema poduszkami bo nie mam jak dziewczyny przyjąć u siebie :)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Aktualizacja ;D dziewczyny od listopada nie ma a łuk został ;D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

To masz więcej czasu na łuk i kałacha :-D
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Kiepsko się samemu strzela z łuku :) Mniej FUNu. A odnośnie kałacha to znowu się szykuję do mistrzostw dywizji, tj. DWląd gr.2 :)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wiem, że trochę smutno i to nie tylko na strzelnicy :-(


Życzę więc powodzenia w zawodach, ale i w owocnym szukaniu drugiej połowy. Ja miałem farta. 26 lat będzie w lipcu i moja Żona martwi się bym w Longshocie wypadł przyzwoicie, więc gna mnie na treningi :D
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Mam dwa marzenia pierwsze to zostanie strzelcem wyborowym, drugie to wystartować w longshocie :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

W tym roku będę próbował swych sił. To mój debiut. No i wybieram się do Bartoszyc 14-15 czerwca Tam się strzela na max 600 m ale tarcze są zdecydowanie mniejsze.

Zerknij:
http://www.f-class.pl/index.php?&mc=com ... c=gal&au=2
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Fajna sprawa. W marcu miałem okazję postrzelać z SWD do celu obserwator 20x20cm :) Naboje wyborowe, warunki zimowe i średni wiatr z lewej pod kątem prostym :) Pierwszy strzał poderwał śnieg po prawej stronie celu, przeniosłem o jedną podziałkę w lewo, okazało się że za dużo, no to przeniesienie o pół podziałki załatwiło sprawę ;D Wkręciłem się jeszcze bardziej :D Udało mi się strzelić dzięki uprzejmości dowódcy plutonu rozpoznawczego i strzelca wyborowego który miał to SWD na stanie :)

Zapomniałbym dodać odległość 300m :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Z SWD to spory wyczyn.
Z Tikki - spokojnie da się zmieścić na 300 m w dłoni.

Wymądrzam się, ale to wszystko zależy od warunków. Nie ma takiego celu w który strzelając nie da się spudłować :lol:

Jeśli będziesz w okolicy - moje zaproszenie cały czas aktualne.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Teren był otwarty i podmuchy dość silne :) Luneta 4x24 także szału nie ma :) Kolba też latała nie wiem jak tak można sobie pozwolić żeby kolba w karabinie wyborowym latała :) No ale trafiłem w tą głowę ostatecznie :) Nadal mam poczucie że stać mnie na więcej :)

Głowa miała średnicę mniejszą niż odległość między kreskami podziałki lewo prawo a ja musiałem zrobić poprawkę o 0,5 wartości :D myślę że jak na pierwszy raz to świetnie mi poszło :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 15.kwie.2013 - 22:11 przez Matlak, łącznie zmieniany 1 raz.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Z całą pewnością sporo byś się poprawił strzelając regularnie.

SWD jest fajne. Słaby element to optyka. W tym, do którego jakiś czas miałem dostęp krzyż żył własnym życiem, ale na 100 m potrafiłem strzelić koniczynkę czyli przestrzeliny były styczne. Ale amo było selekcjonowane. Nie badziew dla klientów strzelnicy ;-)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Ja strzelałem z najprawdziwszej amunicji 7N1 z paczki opisanej cyrylicą :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Może z jakichś nowszych. Na strzelnicy mamy jakeś "zimnowojenne" i dopiero kolega przyniósł takie, z którymi dało się coś zdziałać. Te ze strzelnicy siały na 100 m w połowie kartki A4

Nie lubię tego celownika jaki jest w SWD. Właśnie z powodu, który wskazałeś. mała krotność, moje stare już oczy i siatka, która czasem przeszkadza zamiast pomagać. To wszystko przegrywa z moim NightForcem 12-42x56 z siatką NP-R1
http://www.eurooptic.com/ZoomImage.aspx ... d91823d0e5
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Parametry Twojej lunety miażdżą PSO-1 :) Ostatnio zacząłem się przestawiać z MOA na tysięczne bo zacząłem jak się okazało od dupy strony :) Najpierw nauczyłem się posługiwać wielkościami w minutach kątowych a teraz muszę się pogodzić z tym że wszystkie wojskowe celowniki poza tymi z mil-dotem są wyskalowane w tysięcznych...
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

A szkło dokonuje reszty zniszczenia ;-)

Jak będziesz miał karabin i optykę to ucz się ich. O innych celownikach zapomnij. Twój ma być Ci tak bliski i znany jak wieczorny paciorek. Wtedy czy k ma wieży czy na krzyżu - zawsze znajdziesz poprawkę i trafisz.

W mojej optyce jest coś jeszcze. Ma podświetlenie z możliwością regulacji tak, by nie oślepiało. Ja tego niestosuję bo i po co skoro nie strzelam w nocy, ale Kolega jest myśliwym i ma tylko ciut słabszy celownikiem: 5.5 -22x56 nxs. Mówi, że to podświetlenie działa rewelacyjnie.

No i mam coś jeszcze: filtr polaryzacyjny, bo jestem zbieracz sprzętu. Gdybym musiał dosięgnąć cel z za błyszczącej szyby, to nie ma problemu. Czasem tez pomaga polaryzacja przy refleksach w okolicy tarczy.

Spadam do wyra, bo jutro mam ciężki dzień.
Pamiętaj: zapraszam na tor!
ODPOWIEDZ