Kosz

palisie
Moja broń: brak

Re: Sharps replika

Post autor: palisie » śr 12.cze.2019 - 09:48

To nie moje "strzykawki"
Ja bym mu nie ufał - Gadka jak z lat stanu wojennego :-D

Natomiast karabin fajny i powodzenia pozostaje życzyć właścicielowi.
Wracając do opisu intryguje mnie niesamowicie - bo jakoś albo nikt tego Derkowego opisu nie czyta albo wszyscy mają go za .... prawdziwego znawcę.
DEREK pisze
dwa razy w pole 7 na 18:15.
Możesz łaskawie określić położenie tego punktu w kartezjańskim układzie współrzędnych - bardzo proszę chodzi tutaj o skrzynkę wódki :piwo:
i jaką logiką posługiwałeś się przy określeniu pola 7 na 18:15 . Być może dało by się układ takiego położenia na 18: 15 wprowadzić na międzynarodowe salony . Bo albo to idiotyzm do potęgi entej albo niesamowity geniusz.
Derek pisze
Pierwsze dwa strzały to te pod tarczą oddał asekurująco
Jakoś ciężko mi zrozumieć te strzały asekurujące takich pojęć nie używano w wojskowości - ba nawet Milicja nie miała ich w słowniku swoich określeń a słownik miała prze bogaty przed laty :-D
Możesz napisać jak Ty rozumiesz te strzały asekurujące ?

[trolujesz ostrzegam]

Derek
VIP

Kosz

Post autor: Derek » śr 12.cze.2019 - 10:44

Czyli wszystko co jest typowym zaśmiecaniem forum.

Awatar użytkownika
mar_kow
Bywalec
Moja broń: skuteczna

Post autor: mar_kow » śr 12.cze.2019 - 10:44

palisie pisze:
śr 12.cze.2019 - 09:48
[...]
Wracając do opisu intryguje mnie niesamowicie - bo jakoś albo nikt tego Derkowego opisu nie czyta albo wszyscy mają go za .... prawdziwego znawcę.
Czyta, czyta... Jak dla mnie jest na pewno znawcą, posiada sprzęt i używa. Widać nie ma lepszego znawcy zgodnie z zasadą: "nie znasz - nie krytykuj, możesz zadawać pytania..."

palisie pisze:

[...]i jaką logiką posługiwałeś się przy określeniu pola 7 na 18:15 . Być może dało by się układ takiego położenia na 18: 15 wprowadzić na międzynarodowe salony . Bo albo to idiotyzm do potęgi entej albo niesamowity geniusz.

Masz fotkę tarczy - dwa trafienia w 10-tce (obok 9-tki)
palisie pisze:
[...] Jakoś ciężko mi zrozumieć te strzały asekurujące takich pojęć nie używano w wojskowości - ba nawet Milicja nie miała ich w słowniku swoich określeń a słownik miała prze bogaty przed laty :-D
[...]
Teraz po prostu się czepiasz - po co mącić w wątku do którego nic mądrego nie dorzucasz ??? A później się zdziwisz jak dostaniesz "urlop"...
Każdemu z nas można zarzucić wiele - ale skoro ktoś robi fotki, wrzuca opis nawet "niekoszerny" ale zrozumiały to też trzeba to docenić...

palisie

Post autor: palisie » śr 12.cze.2019 - 12:04

Masz fotkę tarczy - dwa trafienia w 10-tce (obok 9-tki)
to chyba o ten fragment chodzi gdzie Derek pisze
Derek pisze
Sam strzeliłem z tego pięknego karabinu tylko jeden raz na stojąco z wolnej ręki i trafiłem na 50 m w pole 9 na godzinę 17:15.
Ale pisze że trafił tylko raz ? Skąd więc Markow ty masz dwa trafienia ?
Jak widzisz może warto to wyjaśnić.
Być może to jakiś snajperski slang to 9 na 17:15 a my boroki nie mamy o tym pojęcia. Tym bardziej godne wyjaśnienia

Markow jesteś mi w stanie narysować jak będzie wyglądać tarcza 5 na 12:30 , 6 na 9:15 czy 8 na 13:10 ?
Czyta, czyta... Jak dla mnie jest na pewno znawcą, posiada sprzęt i używa.
Cóż było kiedyś takie przysłowie - z braku laku dobry kit ... Przynajmniej nie lata z Remikiem po osiedlu.

Kwiatków w tym opisie Sharpsa jest dużo więcej i za pewnie nikt nie miał by nic do tego opisu, gdyby autor nie kreował się na wszystko najlepiej wiedzącego w Polsce.
Drugi raz zdziwiłem się gdy na koniec treningu spojrzałem w lufę, ona się świeciła a zanieczyszczenia były minimalne ale co strzał była przecierana.

Powodzenia dla właściciela tego pięknego karabinu. Jak uda się okiełznać to może być radocha w strzelaniu.

jedna_brew
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Post autor: jedna_brew » śr 12.cze.2019 - 12:57

palisie pisze:
śr 12.cze.2019 - 12:04
Być może to jakiś snajperski slang to 9 na 17:15 a my boroki nie mamy o tym pojęcia. Tym bardziej godne wyjaśnienia
ehhh... po co się czepiać i rozpętywać niepotrzebną gównoburzę? przecież każdy wiec o co chodzi (ty też palisie, nie wykręcaj się ;)) a to najwazniejsze :)

Awatar użytkownika
mar_kow
Bywalec
Moja broń: skuteczna

Post autor: mar_kow » śr 12.cze.2019 - 13:20

palisie pisze:
śr 12.cze.2019 - 12:04
[...]
Markow jesteś mi w stanie narysować jak będzie wyglądać tarcza 5 na 12:30 , 6 na 9:15 czy 8 na 13:10 ?
[...]
To proste - trafienie 5-tki na 12.30 to miejsce centralnie poniżej 10-tki (oś zegara) jak rozłożysz wskazówki zegara na daną godzinę... Analogicznie podobnie z innymi trafieniami...
To częste i najszybsze określenie kierunku w wojsku zapożyczone od armii amerykańskiej. W Afganie często się tym posługiwaliśmy i było zrozumiałe też dla wojsk koalicyjnych. W tym przypadku godz. 12.00 (długa wskazówka) to północ, pełne godziny to kierunek od północy a reszta jak wyżej...

Willie357
Bywalec
Moja broń: liczna

Post autor: Willie357 » śr 12.cze.2019 - 14:08

Mnie wzruszyły te strzały asekuracyjne,położenie przestrzelin to chyba efekt naturalnego rozrzutu.

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » śr 12.cze.2019 - 14:24

.Możesz łaskawie określić położenie tego punktu w kartezjańskim układzie współrzędnych - bardzo proszę chodzi tutaj o skrzynkę wódki :piwo:
i jaką logiką posługiwałeś
Kiepski raczył był powtarzać
Sa rzeczy o których się fizjonomom nie śniło i to właśnie taki przypadek, skrzynka wódki poszła ...

Marek
VIP
Moja broń:

Re: Kosz

Post autor: Marek » śr 12.cze.2019 - 14:51

O, przyszła milicja i spałowała

ODPOWIEDZ