Śmietnik

palisie
Moja broń: brak

Re: Krótka historia trzpienia w lufie

Post autor: palisie » czw 31.sty.2019 - 10:35

Kolego Derek, świetny artykuł.
Wszystko fajnie ale nikt nie napisał czym te pociski były smarowane .
Myślę, że jest potrzeba napisania następnego - o lubryfikacji odtylcowej karabinów i potrzeby stosowania różnego rodzaju smarów.
Widać, iż Kolega Derek w zastosowaniu historycznych... tradycyjnych węglowodorów parafinowych (stosowanych kiedyś na masową skalę w środowisku) ma dużą wiedzę i praktykę. Dobra, stara szkoła.

Szkoda, że ten czas tak biegnie i zastosowanie historycznie zdobytej wiedzy jest mocno nie taktowne.
W głowie chodzi mi nawet pasujący, chwytny tytuł o zastosowaniu smaru w broni na przestrzeni czasu, oczywiście z uwzględnieniem cetaceum.

Z przodu wciskamy na ślinie, od tyłu na ...........
margarynie ,olbrocie ?

Wycior, jak zwykle pokazał to, czego nikt w ten sposób pokazać nie umie. Bardzo duża wiedza i chyba stale powiększająca się wielojęzyczna biblioteczka :piwo:

[masz drugie ostrzeżenie o trollowaniu, nic merytorycznego nie wnosisz do tematu]

Derek
VIP

Śmietnik

Post autor: Derek » ndz 03.lut.2019 - 23:28

Tutaj trafiają śmieci trolli.

palisie

Re: Śmietnik

Post autor: palisie » pn 04.lut.2019 - 06:35

Derek napisał
No ładnie się Derek sam przedstawił .

Może kolega nie miał łatwego dzieciństwa i nie zna takiego przysłowia no to może małe przypomnienie.
https://www.google.com/search?q=kto+si% ... 0&bih=1086

stangret
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Śmietnik

Post autor: stangret » pn 04.lut.2019 - 07:22

Derek pisze:
ndz 03.lut.2019 - 23:28
Pięknie Panie Darku.
A jak nazwiemy dorosłego faceta, który wiper...ąc się swą aparatczykowską nadgorliwością tam gdzie jego kompetencje nie sięgają powoduje ogólny niesmak I doprowadza małe dzieci do płaczu?
Potem wszyscy muszą takie rozrzucone gówno sprzątać :mad:
Tym wpisem określiłeś swój poziom szacunku do większości użytkowników.
Zanim mnie usuniesz swoimi metodami pozwolę sobie napisać do właściciel forum, bo ludzie tacy jak Ty, pod płaszczykiem lukru skrywają dosyć niedobre cechy. Kiedyś zapisałeś, że "szef ma zawsze rację..." i takie tam pierdoły.
To oznacza, że Twój szef cierpi na co najmniej manię wyższości co samo w sobie podpada pod psychiatrię a Ty jako jego podwładny jesteś bezrozumnym wykonawcą jego poleceń. Może chcą mu dorównać w głupocie, dostawszy tu namiastkę władzy Sam się tak zachowujesz.
Żenujące

Awatar użytkownika
Długi
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU-a jak+.44 12"+.36 7"

Post autor: Długi » pn 04.lut.2019 - 12:29

Zamknąłeś śmietnik bo tam też ci "jadą" ,przez co dałeś pozwolenie na zaśmiecanie tego i innych tematów.Jesteś chory,bardzo chory.

[pierwsze ostrzeżenie za trollowanie]

Zenek marchewka

Re: Muszka Colt SAA/Cattleman

Post autor: Zenek marchewka » pn 04.lut.2019 - 22:18

Bo na PO zapomniał powiedzieć ze to zabawki dla idiotów wbijających pociski płaszczowe młotkiem . Producent o tym wiedząc składa te g. z byle czego a idiota który to kupił i tak nie zrozumie jaki to szmelc i nawet muszki ustawić nie potrafi i wypisuje na forum głupoty z bezradności. Na tych studiach to logiki nie bylo, kolejny po WUMLu

Zenek marchewka

Post autor: Zenek marchewka » pn 04.lut.2019 - 22:35

Prawdziwy kot za sobą zagrzebuje

Zenek marchewka

Post autor: Zenek marchewka » pn 04.lut.2019 - 22:53

Willie357 pisze:
pn 04.lut.2019 - 22:41
....Partridga w całkiem współczesnym Smith Wessonie na przykład model. 15
Nie naśmiewaj sie z uczniów WUMLu tam tylko TT ka byla na stanie i nagant

Zenek marchewka

Post autor: Zenek marchewka » wt 05.lut.2019 - 08:00

PiT pisze:
pn 04.lut.2019 - 21:07
Willie357 pisze:
wt 29.sty.2019 - 16:19
Nie znam się na kapiszonowych pseudoimitacjach SAA,mam 2 prawdziwe,jak dotąd muszki nie przeszkadzają mi w trafianiu i szybkim wyjmowaniu z kabur , może dlatego że w każdym przypadku muszki użyłem raz ,przy oddziewiczaniu każdego z rewolwerow,w CAS muszek się nie używa,lub czyni to sporadycznie,pardon za nieścisłość , fakt raz użyłem muszki na torze jak trzeba było strzelić dość małego bonusa z doładowania..
O miszczu gimbazy co to masz dwa najprawdziwsze z prawdziwych kombojskie Colty, opowiedziałeś trochę o sobie choć nikt cię o to nie prosił a zapomniałeś nam dać tematu tego clue. Do prawdy g. mnie obchodzi, czy jesteś indianem czy kambojem.
Twój tutejszy podpis idealnie pasuje: "Panie,nie umieszczaj proszę na mej drodze tylu kretynów." o tak...
A i mniej jadu to może ktoś będzie cię w końcu szanował.

Ad rem:
gondoljerzy pisze:
wt 29.sty.2019 - 14:14
Jako, że sprawa nie znalazła wyjaśnienia, pozwolę sobie zacytować wypowiedź jednego z bardziej doświadczonych strzelców zamieszczoną niedawno na brązowym forum:
A może jednak ktoś powinien choć raz z tego rewolweru strzelić jak za pierwej, dać ciężki pocisk nie kulkę i z 30 grein grubego prochu nr 4. Okaże się że rewolwer w ręce tak podskakuje że ta długa muszka będzie jak znalazł.
Rozumiem interlokutora ale nie pojmuję konceptu ;-) IMO kompensowanie podrzutu wysokością muszki jest absurdalnym pomysłem, odrzut broni zaczyna sie co prawda w momencie gdy pocisk rusza z miejsca ale apogeum odrzutu broni odczuwamy gdy pocisk opuścił już lufę. Podrzut broni to właśnie efekt najsilniejszej fazy odrzutu i odczuwamy go gdy pocisk jest już dawno w celu. To są takie wieści co to pan psor od P.O. wykładał i uwięzły mi do teraz gdzieś między zwojami ;-) (dla gimbazy: P.O. to taki dawny przedmiot w szkole i na studiach - Przysposobienie Obronne).

Co to to to tu jeszcze robi?

Awatar użytkownika
Długi

Post autor: Długi » wt 05.lut.2019 - 10:43

Bo Derek jest jak Adolf H.Mały,zakompleksiony,popychany,a jak dorwał się do "władzy", robi czystki,banuje wszystkich,którzy go krytykują.Pamiętaj że Adolf nie skończył dobrze.

Zenek marchewka

Post autor: Zenek marchewka » wt 05.lut.2019 - 10:46

Popieram. Dlugi na prezydenta

Awatar użytkownika
Długi

Re: Moderator kontra UOBiA - albo o karabinowych poziomiczkach

Post autor: Długi » pt 15.lut.2019 - 20:39

Odkąd banitom minęły bany,cisza i nuda na forum, jak [RODO] zasiał :) wszyscy przenieśli się na beżowe,gdzie Adolf [RODO] nie ma władzy :):):)

Zablokowany