bęben lufa

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
hubertyubei
Posty: 6
Rejestracja: sob 05.sie.2017 - 20:04
Moja broń:

bęben lufa

Post autor: hubertyubei »

Witam , mam pytanie kupiłem colta walkera 44 , i po przyświeceniu latarka w lufe widać kawałek bębna ,tak jak w załaczonym obrazku ,czy to normalne nie urwie mi przez to ręki ? to mój pierwszy rewolwer wczesniej miałem tylko patriota cal 45
Załączniki
lufa 2.jpg
lufa 2.jpg (19.35 KiB) Przejrzano 4357 razy
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: bęben lufa

Post autor: Szaddam »

Weź kijek pasowny do kalibru, i pojeździj nim przez całą lufę aż do BĘBNA. Jak będzie haczyć - masz kłopot, rewolwer jest nieosiowy. A to go dyskwalifikuje.
To że w lufie widać kawałek BĘBNA może być kwestią patrzenia pod kątem.
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: bęben lufa

Post autor: MicromaX »

w miejscu gdzie lufa styka sie z bebnem , lufa zawsze ma wieksza srednice niz beben. na ksztalt lejka. wlasnie po to zeby dalo sie strzelac nawet po lekkim zuzyciu. nie popadaj w paranoje.
szukasz dziury w calym.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: bęben lufa

Post autor: slaw29 »

Generalnie bym taki pewien tego nie był . Jak duże masz to przesunięcie ? Jest na każdej komorze bębna ?
hubertyubei
Posty: 6
Rejestracja: sob 05.sie.2017 - 20:04
Moja broń:

Re: bęben lufa

Post autor: hubertyubei »

tak na każdej komorze , nie mam jak zdjęcia zdobić ale mniej więcej tak jak na rysunku załaczonym w takiej proporcji , da się to naprawić u rusznikarza i jaki koszt mniej więcej by to był ? ewentualnie domowym sposobem jeśli taki jest ? na razie nie strzelałem z niego bo mam obawe ze kula sie zablokuje i beben rozerwie choć legiczniej pewnie kula wyleci ale ją zetnie i przez to zmniejszy srednice i nie wyleci z pełna mocą a resztki beda blokować bęben
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: bęben lufa

Post autor: slaw29 »

Ja też bym to dał do zrobienia a nie strzelał .
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: bęben lufa

Post autor: FunkyKoval5 »

Jeśli to nowy Walker to reklamuje kolego, jeśli używany i sprzedający zataił tak istotną usterkę to cisnij tego barana...
hubertyubei
Posty: 6
Rejestracja: sob 05.sie.2017 - 20:04
Moja broń:

Re: bęben lufa

Post autor: hubertyubei »

gościu z drugiego końca polski http://allegro.pl/show_item.php?item=6894336992#thumb/3 i co mam sie sondować etc więcej dam niż rewolwer był wart ,mam tylko nadzieje ze da rady to naprawić u rusznikarza w granicach do 400 zł ? zna ktoś w rzeszowie kogoś kto by to dał rade naprawić ?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: bęben lufa

Post autor: zbiho »

co mam sie sondować
Zwłaszcza jak kupiłeś poza alegro i nie masz dowodu.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: bęben lufa

Post autor: FunkyKoval5 »

A więc kupiłeś ten złom...pisałem z tym kolesiem, zarzekał się że stan mucha nie siada. Miał iść do rusznikarza, nawet znalazłem mu warsztat, po pewnym czasie odpisał mi że jak nie kupuję to on do rusznikarza nie idzie bo to czas i pieniądze...itd. Wyczułem gnoja na odległość, a jak kombinował z ceną, wystawił za 1600 potem stopniowo obniżał aż do około 1150 i znów po pewnym czasie na 1600- oszołom. Skorzystaj z darmowej porady adwokata pod kontem oszustwa, a w międzyczasie napisz temu palantowi jakie kroki poczyniłeś w tej sprawie...
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: bęben lufa

Post autor: FunkyKoval5 »

W cenie za którą kupiłeś ten złom + naprawa masz nowego Walkera u Saguaro...
hubertyubei
Posty: 6
Rejestracja: sob 05.sie.2017 - 20:04
Moja broń:

Re: bęben lufa

Post autor: hubertyubei »

byłem właśnie u rusznikarza i jestem trochę pocieszony bo mówił że wystarczy powiększyć lejek i będzie ok , zrobi to za 50 zł
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: bęben lufa

Post autor: Wycior »

hubertyubei pisze: czw 10.sie.2017 - 12:10 wystarczy powiększyć lejek i będzie ok
Poprawa "lejka" zapewni Ci bezpieczne strzelanie, tym niemniej nieosiowość może mieć pewien (negatywny!) wpływ na celność. Przy każdym strzale kula wychodząca z bębna po osi niezgodnej z osią lufy, wpadając w stożek wejściowy, spowoduje powstanie dodatkowego wstrząsu broni, zakłócającego jej stabilność, nie wspominając o możliwej deformacji kuli. Mała nieosiowość nie powoduje zauważalnego problemu, ale u Ciebie zdaje się jest ona znaczna. Efekt takiej nieosiowości nie musi być dramatyczny, ale jakiś będzie. Aby go zminimalizować warto ładować kule równo z czołem bębna, aby wchodząc w stożek wejściowy miały one jak najmniejszą energię.
Ostatnio zmieniony czw 10.sie.2017 - 16:03 przez Wycior, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: bęben lufa

Post autor: FunkyKoval5 »

A wszystko przez oszusta któremu się upiecze takie skur.....two.
hubertyubei
Posty: 6
Rejestracja: sob 05.sie.2017 - 20:04
Moja broń:

Re: bęben lufa

Post autor: hubertyubei »

a jeszcze pytanie ile sypać kaszy manny na przebitke ? tak z pół centymetra zostawić wolnego miejsca czy ile bo chyba jak zasypie cała komore bębna to tego nie ugniecie ?
ODPOWIEDZ