Zmiany w dziale: Witamy nowych ...

ODPOWIEDZ
cerber

Zmiany w dziale: Witamy nowych ...

Post autor: cerber »

Niestety dziś doszło do zmasowanego ataku na ten dział. Z racji tego, ze nie wymagaliśmy logowania by móc w nim pisać - lepiący prawie 7 stron spamu. W związku z tym - od dziś by tam napisać niestety będzie trzeba się zarejestrować.
Jeśli ataki się skończą -oczywiście wrócimy do starych zasad.

Sądzę, że to co nas dziś spotkało to wynika tego, że wczoraj ponad 150 spamerów wyleciało z forum. W związku z tym rozważam, czy nie zmienić zasad rejestracji. Jest dość prosty i skuteczny mechanizm aby tak się stało: mail z "podaniem, propozycją loginu i roboczym hasłem, które zarejestrowany by sam sobie zmienił w czasie pierwszej rejestracji. Aby jednak takie zmiany mogły zaistnieć będzie potrzebna ingerencja w silnik forum i zgoda Tomka na takie działanie. No i jak wspomniałem- jeszcze sam się nad tym zastanawiam, ale coraz więcej czasu tracę na sprzątanie, więc może stanie się to koniecznością.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Zmiany w dziale: Witamy nowych ...

Post autor: Bready »

cerber pisze:W związku z tym - od dziś by tam napisać niestety będzie trzeba się zarejestrować.
Przerabialem to na innym forum i uwazam ze to bardzo dobre rozwiazanie na stale.
A gdyby i to nie pomoglo wprowadzic akceptacje rejestracji przez moderatora/admina.
ODPOWIEDZ