Zamiany w organizacji forum

ODPOWIEDZ
cerber

Zamiany w organizacji forum

Post autor: cerber »

Witam

Wprowadzone zmiany to tylko propozycja.
Jeśli Wam nie będzie to odpowiadać, co zrobiłem - proszę o uwagi, a może wspólnie uczynimy forum jeszcze bardziej przyjaznym i wygodnym:-)






Za powstałe trudności w odnajdywaniu poszczególnych tematów serdecznie przepraszam, ale chyba czas już było troszkę forum przebudować.
cerber

Post autor: cerber »

Dziś pożegnaliśmy kilkadziesiąt tworów/botów jakie usiłowały się zarejestrować celem reklamowania czasem tylko mało przyzwoitych, a czasem zainfekowanych stron.
Sugeruje by jeśli napotkacie profil jakiegoś "usera" z egzotyczną nazwą i lokalizacja oraz "frapującym" linkiem do strony w stopce lub profilu to nie pędźmy tam bez chwili zastanowienia. Ciekawość czasem może ściągnąć na nas kłopot w postaci zainstalowania na naszym komputerze jakiegoś wrednego programiku.
cerber

Post autor: cerber »

W związku z nasileniem się "ataków" spamerów zostały zbanowane domeny: hotmail.com, aol.com Właśnie z tych domen najczęściej atakowali nas spamerzy.

Osoby mające adres mailowy, w którejś z ww. domen, w przypadku kłopotów z logowaniem lub otrzymywaniem powiadomień powinny rozważyć zmianę adresu mailowego. W razie trudności proszę o kontakt lub stosowny wpis na forum w części nie wymagającej logowania wraz ze wskazaniem loginu osoby, którą kłopoty spotkały.
cerber

Post autor: cerber »

Dziś doszedł kolejny ban na domenę. Tym razem: abetting.szczecin.pl

Zapewniam, że Jeśli to nie pomoże, to podejmę bardziej zdecydowane kroki.
Informuję, że to forum miłośników broni i że nie życzymy sobie tu pewnych treści i zachowań.
cerber

Post autor: cerber »

Kilka kolejnych domen zbanowałem.

Że się spamerom nie nudzi:-(
Jaki jest sens rejestracji jeśli konto będzie funkcjonować najwyżej kilka godzin?
Skasowanie kota to raptem 1 klik na klawiaturze. Rejestracja zabiera sporo więcej czasu :P
cerber

Post autor: cerber »

W związku z drastycznym wzrostem rejestracji bootów - do odwołania zawieszona zostaje funkcja powiadamiania o nowych postach. Jest to konieczne, gdyż bywa iż przez konto jakie użyczono do obsługi forum dziennie potrafi przechodzić ponad 100 maili a usługodawca przy przekroczeniu 100 maili na dzień blokuje konto w obawie, że dokonano przejęcia konta.
Dodatkowo - mam informację, ze adres administracyjny pojawiał się w polu "nadawca" w pewnej ilości spamu rozsyłanego przez roboty.
Na dziś nie ma racjonalnej metody wali z tym atakiem. Blokowanie kont nie wchodzi w grę, bo roboty podszywają się pod różne adresy mailowe w tym takie, z których korzysta spora grupa zwykłych userów.

Pozdrawiam,
Cerber
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Post autor: .44 »

cerber pisze:Dziś pożegnaliśmy kilkadziesiąt tworów/botów jakie usiłowały się zarejestrować celem reklamowania czasem tylko mało przyzwoitych, a czasem zainfekowanych stron.
Sugeruje by jeśli napotkacie profil jakiegoś "usera" z egzotyczną nazwą i lokalizacja oraz "frapującym" linkiem do strony w stopce lub profilu to nie pędźmy tam bez chwili zastanowienia. Ciekawość czasem może ściągnąć na nas kłopot w postaci zainstalowania na naszym komputerze jakiegoś wrednego programiku.
Nie wiem czy nie przyszedł już czas na pożegnanie prawie 2500 takich wynalazków ...
ODPOWIEDZ