Tak tylko informacyjnie

Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Tak tylko informacyjnie

Post autor: Heron »

Cześć Wam!

Na wstępie chciałem podziękować́ WSZYSTKIM, którzy piszą i tworzą to forum – moderatorom już w szczególności. To już kolejny rok razem, pomimo wielu przeciwności i zawirowań nadal jednoczy nas najciekawsza forma strzelectwa - strzelectwo historyczne.

Ostatnimi czasy musimy zajmować się problemami wygenerowanymi przez byłego moderatora. Osoba ta, pomimo zaufania z naszej strony, wysokich uprawnień - stara się obecnie doprowadzić do wykasowania wszystkich swoich postów i zniszczenia tematów przez Was wspólnie tworzonych. Należy tutaj zaznaczyć, aby nie było niedomówień - że nikt z administracji czy moderatorów nie chciał aby ta osoba odchodziła, sama napisała prośbę o odebranie uprawnień.

Ostatnio otrzymaliśmy maila z prośbą (pisownia oryginalna):
„W załączeniu składam wniosek o byciu zapomnianym na portalu blackpowder.pl, forum.blackpowder.pl i w miejscach powiązanych.
Proszę o zastosowanie wniosku niezwłocznie czyli w terminie maksymalnie trzech dni.”


Wszystkie posiadane przez nas dane osobowe - zostały skasowane.

Niestety, otrzymaliśmy kolejny mail z żądaniami, grożeniem sądem, prawnikami – pismo przedsądowe itd. dotyczące naruszenia praw autorskich. Ww. osoba uważa że skoro nie jest już na forum, to nie mamy prawa posiadać nic co jego dotyczy.

Posty tworzą temat pisany przez wielu autorów na forum dyskusyjnym i nie są objęte prawem autorskim, dyskusyjna sprawa jest jedynie z uwagi na umieszczenie zdjęć – tym bardziej że nie mamy możliwości zweryfikowania, czy ta osoba mówi prawdę czy nie – na naszych serwerach nie ma ani jednego zdjęcia autorstwa tej osoby – zamieszczone są tylko linki - a na fotosiku autor podpisany jest jako anonim.

Trudno nam się do tego odnieść, więc przyjęliśmy do wiadomości prośbę o stwierdzenie autorstwa kilku postów.

Oczywiście najprościej byłoby wykasować wszystko, co zostało przez tę osobę napisane i zapomnieć o całej sprawie – niestety byłby to całkowity brak szacunku do Was, ponieważ doprowadzilibyśmy do całkowitej zmiany sensu wielu Waszych merytorycznych wypowiedzi oraz Waszego wkładu w to forum.

Próbujemy od lat stworzyć coś za darmo dla naszego wspólnego hobby, zauważcie - zero reklam i zysków, to ma być forum dla Was - pasjonatów.

Dajemy Wam tylko informację, jeśli kiedykolwiek przyjdzie Wam ochota na współpracę z tego typu osobami – ważne jest abyście robili to z pełną świadomością tego, czego można się później spodziewać.

Pozdrawiam
Heron
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Biker »

Naprawdę ktoś straszy sądem żeby wykasować jego wpisy (które sam zamieścił) na forum w internecie?


Obrazek
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: slaw29 »

Wycior pisze: pn 15.lut.2021 - 14:38 Sław, proszę,odpuść ten temat. Ani się na moderatora nie nadaję ani nie mam obecnie warunków aby tę funkcję rzetelnie wypełniać. Już to kiedyś dyskutowaliśmy. Ciesz się raczej że forum właśnie doczekało się uczciwej i niekontrowersyjnej moderacji. Naprawiając dobry zegarek można go tylko popsuć. MODERATORA bardzo proszę o skasowanie tego wątku.
Trudno się nie zgodzić z Wyciorem, po tej decyzji skończyły się problemy z moderajcą. To połączenie moderacji i reklamy pisanej na zlecenie było nieetyczne. A ja nareszcie mogę z Wami znów pisać, nie wiem za co mnie Derek tak nie "lubi" że ciagle mnie wyrzucał i blokował.
Awatar użytkownika
rjarek70
Posty: 14
Rejestracja: śr 30.lis.2016 - 18:36
Moja broń:

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: rjarek70 »

Biker pisze: pn 15.lut.2021 - 14:38 Naprawdę ktoś straszy sądem żeby wykasować jego wpisy (które sam zamieścił) na forum w internecie?


Obrazek
Zgadzam się z kolegą, że wszyscy piszący na tym forum robią to dobrowolnie. I chyba o to chodzi że dzięki wpisom użytkowników powstaje na tym forum bezcenna baza wiedzy dostępna dla wszystkich. A żądania które są wyżej opisane uważam delikatnie mówiąc za nie stosowne.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: stangret »

"Od głodu, ognia, wody..." I takich tfu moderatorów uchowaj Nas Panie :-?
Od samego początku mówiłem, że ktoś o mentalności wchowanka Berii nawet na stanowisko moderatora się nie nadaje ;)
Guru, bolki i dyletanci zagnieździły się w chorym umyśle i zatruwały powietrze. Całe szczęście to już dla tego forum historia :brawo: :brawo: :brawo:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja dopiero teraz kumam mniej więcej co się stało. Już się cały dzień dziwiłem o co tutaj chodzi aż pięć minut temu zobaczyłem że kogoś już niema.
Tylko szczegóły i powód jeszcze mi nie są jasne.
To z jednego dnia na drugi moderator odszedł i tak sobie zaczął wojnę z forum?
Dziwne...i szkoda. Pisał ciekawe rzeczy. Zwłaszcza to o oryginalnych kaburach myślałem że się rozwinie na kilka stron.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: slaw29 »

Chłopiec z Chyloni pisze: pn 15.lut.2021 - 23:57 Dziwne...i szkoda. Pisał ciekawe rzeczy. Zwłaszcza to o oryginalnych kaburach myślałem że się rozwinie na kilka stron.
Jak się kabury sprzedały , to po co kontynułować temat kabur ? Będą następne kabury na zbyciu to będzie kontynuacja i zdjęcia . :piwo:
Lorence się skończyły - to zobacz jak wygląda temat Lorenców .
viewtopic.php?f=4&t=2960
Nie odnosisz wrażenia że jakiś dziwny ?
Biker pisze: pn 15.lut.2021 - 14:38 Naprawdę ktoś straszy sądem żeby wykasować jego wpisy (które sam zamieścił) na forum w internecie?
Rebus obrazkowy zajebisty . Biker zgadzam się z Tobą w 100 % :-D
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: jedna_brew »

tak ni z gruchy ni z pietruchy, trzask drzwiami i foch? hm...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Wycior »

Chłopiec z Chyloni pisze: pn 15.lut.2021 - 23:57 Pisał ciekawe rzeczy. Zwłaszcza to o oryginalnych kaburach myślałem że się rozwinie na kilka stron.
Zauważ proszę że to nie on pisał. Publikował tylko materiały swojego "mistrza" - nieforumowicza.
Drużu
Posty: 7
Rejestracja: śr 05.gru.2018 - 20:45
Moja broń:

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Drużu »

Wycior pisze: wt 16.lut.2021 - 11:59
Chłopiec z Chyloni pisze: pn 15.lut.2021 - 23:57 Pisał ciekawe rzeczy. Zwłaszcza to o oryginalnych kaburach myślałem że się rozwinie na kilka stron.
Zauważ proszę że to nie on pisał. Publikował tylko materiały swojego "mistrza" - nieforumowicza.
:oczy: Ojej to się tutaj ocieramy o prawo autorskie...... :P


A tak poważniej to jeśli stworzone przez siebie (zdjęcia, filmy, teksty, itd.) wpuścimy na forum do internetu powinniśmy być w pełni świadomi, że niejako tracimy nad tym co stworzyliśmy pewną kontrolę, nie mamy świadomości na ilu serwerach, stronach i prywatnych komputerach powielane są nasze treści , zdjęcia, grafiki.
Na niewiele się tu zda żądanie wykasowania naszych "wypocin" z tego czy innego portalu lub forum, bo to tylko taka bezradna manifestacja: "już się nie lubimy, więc odchodzę z tej piaskownicy, zabieram swoje zabawki i żądam rozwalenia wszystkich babek z piasku które w tejże piaskownicy postawiłem".
Cytując innego autora ®

:remik:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: slaw29 »

"Mistrz "już w okolicy 2006- 2007 Był na forum. Czytając starsze wątki widać iż trwa polemika z " duchem" i cytowanie ducha. Cóż niektóre dzieci tak mają że jak wychodzą obrażone z piaskownicy, to straszą inne dzieci że zabierają zabawki. O ile dobrze kojarzę to 2 razy już taka sytuacja z kasowaniem tutaj postów "Mistrza" miała miejsce. Teraz nowy " Mistrz" chce skasować tutaj , by wkleić gdziekolwiek.
Nie ukrywajmy że kliniczne przypadki pokazują iż zmiana mentalność od pewnego stopnia i w pewnym wieku , nie jest możliwa. Nawet Rosjanom w ich zakładach przy pomocy pełnej i mocno zróżnicowanej terapii , czasami posuniętej do granic absurdu ..... to nie wychodziło.
Jak chcą aby wykasować , to ja bym, kasował. To będzie operacja jak wycięcie zmiany patologicznej w zaawansowanym stanie ... na pośladku.

PS. Aleś mnie z tą piaskownicą uprzedził . Nie będę zmieniał posta bo straci sens :piwo:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Wycior »

Drużu pisze: wt 16.lut.2021 - 12:56 [...] odchodzę z piaskownicy, zabieram zabawki i żądam rozwalenia wszystkich babek z piasku które w tejże piaskownicy postawiłem [...].
Ta sprawa jest tak obrzydliwa że chciałem ja zignorować. Post o piaskownicy wzbudził jednak dziwny rezonans z moimi myślami.

Środki i groźby prawne? Fundament naszego prawa zawdzięczamy Rzymianom. Co mieliby do powiedzenia?

Beneficium legis non debet esse captiosum - Dobrodziejstwo prawa nie powinno szkodzić
Male iure nostro uti non debemus - Nie powinniśmy czynić ze swego prawa złego użytku
Id facere laus est, quod deced, non quod licet - Chwalebne jest czynić to, co wypada, a nie to, co wolno
Non omne licitum honestum est - Nie wszystko co dozwolone jest godziwe

Zapisując się - dobrowolnie - na forum zawiera się z jego społecznością pewną umowę. Akceptuje się nie tylko formalny regulamin ale i ogólnie przyjęte zwyczaje, uważane na forach za obowiązującą normę:

In contractibus tacite insunt, quae sunt moris et consuetudinis - Uznaje się za włączone w sposób milczący do umowy, to co jest obyczajem i zwyczajem

Na forum wchodzi się w socjalną relację z innymi członkami, prowadzi z nimi dialog, dyskutuje, wymienia poglądy, dzieli własną wiedzą i korzysta z wiedzy innych. Usuwając własne posty wyrządza się forum szkodę: nie forum jako instytucji ale całej jego społeczności. Okalecza się wątki w których postowali inni i niszczy się w ten sposób ich osobisty wysiłek i forumowy dorobek, okazuje się im pogardę i lekceważenie. Nawet ewentualna waśń z kierownictwem forum nie jest uzasadnieniem szkody wyrządzonej całej społeczności, ponieważ nie uznajemy zasady zbiorowej odpowiedzialności (OK, Feliks Dzierżyński był innego zdania i milicja PRLu go za to szanowała). W szanujących się środowiskach sprawca podobnego incydentu staje się pariasem niezależnie od paragrafów na które się powoła.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: stangret »

Szanujmy się więc :ok: a naśladowców Dzierżyńskiego, Berii i kilku jeszcze "demokratów" starajmy się trzymać tam gdzie ich miejsce. W rynsztoku 8)
compass200
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw 08.gru.2016 - 17:19
Moja broń:

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: compass200 »

Obrazek
Czy jeszcze kiedyś razem usiądziemy?
Śniegu do czoła.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: stangret »

compass200 pisze: wt 16.lut.2021 - 18:39 Obrazek
Czy jeszcze kiedyś razem usiądziemy?
Śniegu do czoła.
W dobrym towarzystwie fajnych i normalnych ludzi - zawsze i pewnie jeszcze nie raz :ok:
ODPOWIEDZ