Stabilizacja pocisków

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: BEAR »

Temat stabilizacji zrobił się ciekawy jeżeli o mnie chodzi głosuje nad przeniesieniem może ktoś coś ciekawego wymyśli a tu bedzie zaciemniać wątek.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: Bready »

Dzielic ,moze podejme dyskusja na temat sznurka w kuli ;) :-D
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Stabilizacja pocisków

Post autor: Marek »

W tym temacie będziemy kontynuować dalszą dyskusje na temat różnych sposobów stabilizacji pocisków.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Stabilizacja pocisków

Post autor: Irek M »

Bready, podejmuj bo już w środę - skoro jest odwilż - mogę spróbować ze slug'ami jak wspomniałem:-)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Stabilizacja pocisków

Post autor: slaw29 »

Chyba nikt jeszcze nie strzelał slugiem na sznurku . Jakby miał 50 cm długości załadowany na kaszę to chyba by było Ok . Może być podwójny o długości około 50 cm . Sluga załaduj na kaszę to sznurka nie spali . Uważaj aby sobie krzywdy nie zrobić . Samym Slugiem kolega strzelał powtarzalnie w czarne na 50 m
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Stabilizacja pocisków

Post autor: Wycior »

Nie jest dla mnie jasne po co dodawać sznurek do sluga. W przypadku kuli było to oczywiste: aby powstrzymać kulę od poprzecznej rotacji. Natomiast kształt sluga został zaprojektowany tak aby sam się stabilizował aerodynamicznie, podobnie jak pocisk Neslera. Nie twierdzę że nie warto przeprowadzić tego eksperymentu. Efekty bywają nieraz nieoczekiwane i pouczające. Na razie brakuje mi jednak teoretycznego modelu a zawsze lubię taki mieć.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Stabilizacja pocisków

Post autor: slaw29 »

Wycior pisze: pn 15.lut.2021 - 21:03 Na razie brakuje mi jednak teoretycznego modelu a zawsze lubię taki mieć.
Kolega co środę odwiedza strzelnicę. Obawiam się że szuka pretekstu aby się z domu wyrwać i odstresować ;)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Stabilizacja pocisków

Post autor: Irek M »

Sławek, wręcz naprzeciw. Szukam pretekstu by nie iść. :-) A skoro sznurek do sluga jest bez celu to pretekst się znalazł:-) Z Kammerladera też nie bardzo bo 50m to jakoś za mało, więc jest i kolejny pretekst...
A smalec mam bez soli...:-)
ODPOWIEDZ