ile kaszki dać?

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
ddd
Posty: 9
Rejestracja: pn 07.paź.2019 - 05:13
Moja broń: brak

ile kaszki dać?

Post autor: ddd »

WAŻNE, NIE STRZELAŁAM JESZCZE
cześć, mam Cattleman Thunderer .44 3,5", rozumiem że proch daje koło 24 grainow, na to kaszka (ILE) i kulka
naoglądałem się w necie, naczytałem ale nikt nie podaje ile kaszki lub jest zbyt tępy, pomóżcie proszę
PS
mam jeszcze filc ze sklepu (zestaw startowy), większy ok. 16 mm, mniejszy ok. 6mm (w załączniku fotki filcu i zdjęcie całości, zapomniałem prochu umiścić )

pzdr
dd
Załączniki
luneta.jpg
filc.jpg
Mazi
Posty: 64
Rejestracja: wt 17.paź.2006 - 12:51
Lokalizacja: Sławków / Opole / Londyn
Moja broń: brak

Re: ile kaszki dać?

Post autor: Mazi »

Kaszki ma być tyle aby wciśnięta kula/pocisk znajdowała się milimetr dwa poniżej krawędzi bębna.
To samo dotyczy filcowych przybitek.
Dla tępych: jeśli wsypiesz więcej prochu to kaszki wsypujesz mniej. Jeśli użyjesz pocisku który jest dłuższy od kuli, to filc również ma być krótszy.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: ile kaszki dać?

Post autor: RedGuy »

Kaszki tak około 5mm poniżej krawędzi komory, potem spokojnie dociśniesz kulę. Jeśli przesadzisz i nie będziesz mógł wystarczająco docisnąć kuli to nożykiem zetnij wystającą część i po sprawie ;) . Ładuj tak by kula była jak najbliżej krawędzi bębna lecz nie wystawała - z czasem się wprawisz :-) .
ddd
Posty: 9
Rejestracja: pn 07.paź.2019 - 05:13
Moja broń: brak

Re: ile kaszki dać?

Post autor: ddd »

dzięki Panowie, napiszę jutro jak mi poszło o ile mi reki nie urwie :)
pzdr
dd
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: ile kaszki dać?

Post autor: Flash »

ddd pisze: pt 25.paź.2019 - 18:04 WAŻNE, NIE STRZELAŁAM JESZCZE
cześć, mam Cattleman Thunderer .44 3,5", rozumiem że proch daje koło 24 grainow, na to kaszka (ILE) i kulka
naoglądałem się w necie, naczytałem ale nikt nie podaje ile kaszki lub jest zbyt tępy, pomóżcie proszę
PS
mam jeszcze filc ze sklepu (zestaw startowy), większy ok. 16 mm, mniejszy ok. 6mm (w załączniku fotki filcu i zdjęcie całości, zapomniałem prochu umiścić )

pzdr
dd
ogarnij się najpierw
ODPOWIEDZ