Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Czarnowidz »

:oczy: ???...!!!??? :oczy:
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Marek »

Nie dziw się, jest ostatnio taka moda, że nie słucha się rad, a nawet nie czyta i nie stosuje się instrukcji, mało tego nawet później nie można przyznać się do błędu jak sprawdzi się to na własnej skórze, więc wolna wola, a smar nie do tego.
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Staszek L »

Przetestowałem swoie smary w broni długiej. Około 30 różnych kombinacji. Doszłem do wniosku, że jedna z lepszych baz do dalszych testów to:
Łój
Wosk
Lanolina max 10% całości
Można dodawać różne oleje, mydła i tak dalej.
Bardzo dobrym zagęszczaczem smaru szczególnie na bazie oleju są mydła (trzymają wszystko w kupie) ale w większych dawkach pogarszają smarność takiego smaru.
Miłych testów :piwo:
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Czarnowidz »

Odnośnie smaru SPG kiedyś "wilie357" na iwebie napisał że jak wynajdziemy lepszy smar niż SPG to mamy do niego zadzwonić. ;) Chcesz przez to powiedzieć że "wilie357" nie wie co pisze?
W opisie tych smarów w sklepie Michała nic nie jest napisane że nie nadają się do rewolwerów kapiszonowych a tym bardziej do broni rozdzielnego ładowania.
Nie gniewaj się Drogi Marku ale Twój argument "...nie bo nie..." jakoś nie bardzo mnie przekonuje.

Odnośnie prac nad smakami rewolwerowymi wczoraj udałem się na zakupy. Niestety tłuszczu wołowego nie mają ani w osiedlowych sklepach mięsnych ani w Tesco ani E.Leklerk. Nie mam pomysłu gdzie go szukać... :cry: Jak nie będzie go w Makro to leżę. :-?

Wszedłem za to w posiadanie słynnej Planty. Spróbóję z nią poeksperymentować choć jestem dość sceptycznie nastawiony gdyż okazuje się że jest dość miękka. Dużo bardziej niż się tego spodziewałem. No ale spróbuję żeby nie było. A nóż się mylę. ;)

Pozdrawiam!
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Wycior »

@Czarnowidzu, Marek nie napisał że SPG nie nadaje się do czarnoprochowców. Zaznaczył tylko że SPG jest przeznaczony do odtylcówek (w domniemaniu także czarnoprochowych), zwłaszcza takich na amunicję scaloną. W odtylcówkach - zwłaszcza nabojowych - smary pracują w innych warunkach, dlatego stawia się im odmienne wymagania. Od sklepów nie oczekuj że napiszą że jakiś ich towar do czegoś się nie nadaje. W każdym sklepie ICH towar nadaje się do wszystkiego i na dodatek jest najlepszy.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: wyrzucony »

Weź @Czarnowidzu wpierw poczytaj bo prawdopodobie w ręku nie miałes smaru SPG. Tu masz link do producenta http://blackpowderspg.com/
Powołujesz się na Williego kompletnie wyrywając jego słowa z kontekstu :(
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Marek »

. Nie gniewaj się Drogi Marku ale Twój argument "...nie bo nie..." jakoś nie bardzo mnie przekonuje.
Wiem, wiem, wystarczy poczytać, dlatego napisałem kup sobie i sprawdź sam.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Czarnowidz »

Najnowsze wieści z "frontu". ;)
Właśnie wracam z Makro. Tłuszczu wołowego nie mają, tzn. miewają ale aktualnie nie mają i nie potrafią powiedzieć kiedy będzie. :-? Wziąłem numer tel. i mam dzwonić... Ech nie myślałem że będzie tak ciężko go dostać. :(

Odnośnie smaru SPG to faktem jest że go nie miałem.
Słowa Wiliego zrozumiałem jako stwierdzenie że Jego zdaniem jest to najlepszy smar do CP z jakim mniał do czynienia.

Być może problem leży w tym że nie rozumiem różnic jakie występują w warunkach pracy smaru w broni odprzodowej i odtylcowej. Dla przykładu: Czym się różnią warunki panujące w lufie Gibsa kal.45 i Sharpsa kal. .45-70? Albo warunki panujące w lufie Remingtona NMA i Colta SAA na nabój 45LC elaborowanych CP?
Wskażcie proszę Drodzy Koledzy gdzie leży błąd myślowy przezemie popełniamy.

Rozumiem dlaczego Lee Alox nie nadaje się do CP. Był projektowany do prochu bezdymniego który daje inny rodzaj osadu (bo trudno nazwać to nawet nagarem), inne ilości osadu w lufie inne temperatury itp. Ale dlaczego SPG nadaje się tylko do odtylcówek a do odprzodówek już nie to nie mam pojęcia... :oops:
Awatar użytkownika
Ellen
Posty: 79
Rejestracja: wt 26.wrz.2017 - 18:19
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Ellen »

...SPG All-Purpose Bullet Lube...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Wycior »

Manipulację tekstem masz opanowaną. Weź się za politykę, tam ten talent rozkwitnie. Oto pełny cytat:
SPG All-Purpose Bullet Lube! Smokeless or Blackpowder. Ciągle chodzi o odtylcówki ...
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Czarnowidz »

Ale nadal nigdzie nie ma wzmianki że jakoby miał by być: ...breech loading only.
Awatar użytkownika
Ellen
Posty: 79
Rejestracja: wt 26.wrz.2017 - 18:19
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Ellen »

Czarnowidz pisze: śr 25.wrz.2019 - 23:12 Ale nadal nigdzie nie ma wzmianki że jakoby miał by być: ...breech loading only.
:brawo:
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: wyrzucony »

No to kupcie wreszcie ten smar SpG i nakrećcie filmik jak go zakladacie na komory bębna rewolweru :P
Będzie co oglądać :)
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Marek »

Derek pisze: czw 26.wrz.2019 - 08:19 No to kupcie wreszcie ten smar SpG i nakrećcie filmik jak go zakladacie na komory bębna rewolweru :P
Będzie co oglądać :)
Popieram w 100 %
Na tabletkach tez nie pisze żeby nie stosować jako czopki :lol:
Odwrotnie już niekoniecznie 8)
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Smar rewolwerowy do komór i pocisków.

Post autor: Czarnowidz »

Ale poco? Przecież można smarować pociski i wkładać do komór już nasmarowane pociski. Wówczas zasmarowywanie komór dodatkowo jeszcze z przodu jest zbędne.
Jeśli jedyną przeszkodą w stosowaniu smaru SPG ma być jego bardzo twarda konsystencja no to nie jest w żadnym przypadku przeszkodą by stosować go w broni odprzodowej. Wystarczy ładować ją nasmarowanymi wcześniej pociskami.
ODPOWIEDZ