UBERTI REMINGTON 1858 NEW ARMY 8 KAL .44 i rzeczy do niego

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: UBERTI REMINGTON 1858 NEW ARMY 8 KAL .44 i rzeczy do niego

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: sob 28.mar.2020 - 19:43 [...] Moze bo kupilem sobie faina zabawke, doslownie dwie godziny zanim musialem jechac zpowrotem do niemczech gdzie mi nie wolno takich rzeczy posiadac. [...]
Z tego co wiem to możesz, tylko musisz w jednym bębnie zaspawać 5 komór - możesz posiadać broń CP tylko jednostrzałową. Łapie się każdy jednostrzałowy pistolet czy karabin. Tylko nie wiem czy nie podlega jakiejś rejestracji lub zgłoszenia. Był kiedyś do sprzedania rewolwer z jedną komorą z Niemiec.
Czarnowidz pisze: sob 28.mar.2020 - 23:09 [...]
Choć chemikiem nie jestem i nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie to jeśli będę umiał to pomogę. 8) [...]
Nie jesteś chemikiem ?? Po tych wywodach o kationach i anionach mydła czy czegoś tam jeszcze sądziłem że jesteś ekspertem...
Chłopiec z Chyloni pisze: ndz 29.mar.2020 - 08:51 [...]Dlatego zamierzalem sobie odpowiedni zapas kupic jak pojade to Czechow. [...] Dla tego...2-3 kilo ´Vesuvit LC2´. Jezeli mi tyle sprzedadza. [...]
Proch przewieziesz w ilości do 20kg bez uprawnień do przewożenia niebezpiecznych materiałów. Własnym pojazdem. Powyżej 20kg trzeba odpowiednio przygotowanego i oznaczonego pojazdu, uprawnienia i opracowany odpowiednio dokument z mapą, powiadomieniem odpowiednich służb itp.
Oczywiście prochu nie można przewozić środkami komunikacji publicznej w znacznej ilości. Nie ma chyba określone ile to znaczna ilość. No i przesyłka pocztowa czy kurierska to też naruszenie przepisów...
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: UBERTI REMINGTON 1858 NEW ARMY 8 KAL .44 i rzeczy do niego

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Czarnowidz pisze: sob 28.mar.2020 - 23:09 Mówisz że w niemcowni nie możesz mieć Remingtona ale możesz mieć np. pneumatyczną replikę Colta SAA na CO2. Będzie pasował do kabury od Remingtona i możesz nim ćwiczyć postawę, celowanie, pracę na spuście, szybkie dobywanie z kabury itp. Wszystko legalnie bezpiecznie i tanio. Jak wrócisz do Polski to ten czas i praca z pneumatykiem zaprocentuje, pozostanie Ci tylko przyzwyczaić się do nowej jednostki i nauczyć się jej obsługi.
Moze to sprubuje. Zwlaszcza jak pod koniec Maia nie bede mogl pojechac do Czechow ani Polski jak wlasciwie planowalem, bo Dzuma grasuje.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: UBERTI REMINGTON 1858 NEW ARMY 8 KAL .44 i rzeczy do niego

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

mar_kow pisze: ndz 29.mar.2020 - 10:58
Chłopiec z Chyloni pisze: sob 28.mar.2020 - 19:43 [...] Moze bo kupilem sobie faina zabawke, doslownie dwie godziny zanim musialem jechac zpowrotem do niemczech gdzie mi nie wolno takich rzeczy posiadac. [...]
Z tego co wiem to możesz, tylko musisz w jednym bębnie zaspawać 5 komór - możesz posiadać broń CP tylko jednostrzałową. Łapie się każdy jednostrzałowy pistolet czy karabin. Tylko nie wiem czy nie podlega jakiejś rejestracji lub zgłoszenia. Był kiedyś do sprzedania rewolwer z jedną komorą z Niemiec.

Wykastrowac? Nigdy wzyciu! To juz bym raczej dokupil Deringera. Ja wlasnie slyszalem ze jednostrzalowe mozna kupic bez pozwolenia. Ale jak to z prochem to nie wiem. Zeby kupic to trzeba miec pozwolenie ktore jest tak samo trudne do uzyskania jak pozwolenie na nowoczesna bron palna. I co mnie naj bardziej odstrasza jest obowiazek do ´potrzeby´. Co znaczy czlonkostwo w klubie strzeleckim i regularne branie udzial w treningach. A nic mi jakiego kolwiek Hobby nie z ruinuje, jak obowiazek. Tak mi sie juz budowanie tradycyjnych lukow odechcialo bo objecalem komus z nim razem z budowac i musialem sie z nim spotykac chociaz czasami nie mialem ochoty. Od tego czasu buduje jednego na 5 lat, gdzie kiedys budowalem trzy co rok.
ODPOWIEDZ