Pierwsza broń i stare modele?

podstawowe informacje
lukasz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 17.mar.2019 - 19:21
Moja broń: brak

Re: Pierwsza broń i stare modele?

Post autor: lukasz »

Wycior pisze: pt 22.mar.2019 - 15:28 Kurde, poczułem się bardzo stary. Bez huku potrafiłbym się obyć (po co mam nauszniki?) a zapachu zgniłych jajek też staram się nie wciągać. Co mnie uspokaja i wycisza to celebrowanie rytuału nabijania broni.
Pewnie i mi się zmieni nastawienie po jakimś czasie ;)
RedGuy pisze: pt 22.mar.2019 - 17:52 lukasz tak z ciekawości jaki ci się egzemplarz podoba i ile jesteś w stanie zainwestować?
Byłbym zadowolony zarówno z Remingtona jak i Colta na początek. Podoba mi się w Colcie to, że można wymieniać lufę, natomiast w Remingtonie to, że ponoć niezawodność jest lepsza (sztywna konstrukcja i niewypadanie kapiszonów jak w Colcie). Kaliber - myślę, że na początek .36, ale .44 też nie pogardzę - na pewno nie .31. Podobają mi się: Colt Navy Yank 1851, Remington Texas 1858 i Peacemaker 1873 - ale też wybrzydzać nie będę :) Generalnie chyba bardziej skłaniam się ku Coltowi, myślę, że wymienna lufa dałaby mi sporo zabawy. Budżet mam w chwili obecnej 1300 - czekam do następnej wypłaty, to może jakiś zestaw tutaj z forum dorwę, bliżej 1500 widziałem już na giełdzie całkiem fajne zestawy na start :)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pierwsza broń i stare modele?

Post autor: RedGuy »

Wiem że każda sroka swój... ja też wystartowałem od Colta, co prawda zakupiłem potem remika ale jakoś do mnie nie przemawia i wolę colty - wygodniej się je myje. Co do konstrukcji to nie spotkałem się z przypadkiem żeby w jakimś colcie nie trzymało sztywno lufy. Problem blokujących kapiszonów się zdarza ale idzie wypracować sobie ruch dłonią by nie wpadały w mechanizm (jest na forum). Jeśli planujesz wymiany lufy to raczej Pietta. Do Uberti ciężej znaleźć części a jak już coś jest to cena odpowiednio większa. Wydaje mi się że rocznik jest nieważny, bardziej liczy się stan i jakość. Zakładam że 1300pln to kwota tylko na rewolwer bo z osprzętem to się nie zmieścisz, no może w używkach.
https://gunservis.pl/rewolwery-c-1_5_15.html
Aha, na forum przestrzegają przed niestalową ramą ;) no i polecałbym 44 bo jest ich więcej i łatwiej opylić.
ODPOWIEDZ