Hawken .45 skok 1:48 pytanie o kule

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Hawken .45 skok 1:48 pytanie o kule

Post autor: Długi »

Marek,w Hawkenie u brata,maxibale ładowało się bez problemu.Wystarczyło młotkiem gumowym wbić do lufy i dalej pobojczykiem wystarczyło wepchać,bez pobijania.Celność i skupienie były naprawdę świetne.Mowa o 50m oczywiście i karabin nowy.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Hawken .45 skok 1:48 pytanie o kule

Post autor: Marek »

Jeśli wszytko jest właściwe i z miękkiego ołowiu to będzie dobrze, są różne rodzaje maxibali, różne firmy robią kilka ich wersji. Proponuje te z kokili Lymana.
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Hawken .45 skok 1:48 pytanie o kule

Post autor: Długi »

Dzięki Panowie za zainteresowanie i porady.Dla mnie to kopalnia wiedzy.Wszystko zweryfikuje strzelnica.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Hawken .45 skok 1:48 pytanie o kule

Post autor: Długi »

Chciał bym dodać mały edit.Hawken brata to .54 a nie .50 jak pisałem wcześniej.Po prostu nie pamiętałem i tutaj pytanie.Strzelaliśmy z naważki 2 gram,to w przypadku mojej .45 może 1,5-1,8 wystarczy?.Zobaczymy.
manolo4
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lip.2018 - 19:31
Moja broń: takie tam

Re: Hawken .45 skok 1:48 pytanie o kule

Post autor: manolo4 »

Dobrze będzie latać kulka 440 na flejtuchu 1,8 ml proszku. Na początek proszek odmierzany objętościowo zmodyfikowaną strzykawką. Ale najlepszym rozwiązaniem jest pocisk minie do tego 2,3 ml proszku. Jakie korzyści żadnych młotków flejtuchów szybkie ładowanie. W obu przypadkach oczywiście smar.
A jak się koledze marzy wyczyn to konieczna będzie waga.
Obrazek
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Hawken .45 skok 1:48 pytanie o kule

Post autor: Długi »

Dzięki kolego manolo za podpowiedz.Zobaczę z czego będzie mi się lepiej strzelało.Wypróbuję pociski real i kule na flejtuchu.Wyczyn mi się nie marzy,nie mam parcia(wyczyn dla mnie,to powiedzmy 5 pocisków wystrzelonych na 100m,króre przeszły przez ten sam otwór.Skupienie rzędu 5-8 cm średnicy, na 50m,to nie wyczyn,to wprawne oko i dobre ustawienie przyrządów celowniczych ) :)
ODPOWIEDZ