Gdzie kupić broń CP

podstawowe informacje
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: jedna_brew »

hej,

czasem po prostu z powodów finansowych nie można wszystkiego mieć od razu ale jak to mówią, ziarnko do ziarnka :) co do cattlemana, to potwierdzam wypowiedź redguy, osobiście nie polecam na pierwszy rewolwer. natomiast każdy robi co uważa i tyle.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: slaw29 »

Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Andy88 »

slaw29 pisze: pn 29.paź.2018 - 22:03 Chyba miał Cattleman -a ;-)
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Tr ... a=6#opinie.
Przeczytałem to ale zwróć uwagę na fakt ,że on był już wielokrotnie notowany przez policje jak i jego ofiary też to nie byli grzeczni chłopcy.
Wiadomo patologia sięgnie po broń tam gdzie jest najłatwiej dostępna to jest argument do testów psychiatrycznych.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: jedna_brew »

hej,

interesujący filmik porównujący rewolwery z ramą mosiężna i stalową:
https://www.youtube.com/watch?v=c-jzuJ5MM8s

dla tych co nie muszą znać angielskiego:
ps.1. chłop twierdzi że faktycznie istnieją rewolwery z ramą ze stopów brązu
ps.2. rewolwer z otwartą ramą jest dużo bardziej podatny na rozciąganie niż z ramą zamkniętą
ps.3. finalnie po wielu strzałach rama z brązu/mosiądzu rozciągnie się na tyle, że powstanie szczelina pomiędzy bębnem a lufą, na filmiku prezentowany jest colt z taką ramą. mosiężna rama w remiku wytrzyma znacznie dłużej, szczególnie jeśli nie przekracza się rekomendowanych przez producenta ładunków prochu.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Wycior »

Oczywiście że istnieją rewolwery z rama z brązu. W niewielkich ilościach produkowali je m.in. konfederaci w czasie Wojny Secesyjnej (np. Griswold & Gunnison). Pytanie brzmi: dlaczego dzisiaj nie stosuje się brązu w miejsce mosiądzu do produkcji budżetowych replik. Inne pytanie: czy w tych replikach stosuje się jakościowy, sprężysty mosiądz czy może raczej najtańszą, łatwą w obrobce odmianę używaną do wyrobu armatury hydraulicznej? Użytkownik który odpowie sobie poprawnie na drugie pytanie pozostanie przy małych naważkach i wtedy będzie mógł się długo cieszyć swoim nabytkiem.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: RedGuy »

jedna_brew pisze: wt 30.paź.2018 - 07:18 hej,

interesujący filmik porównujący rewolwery z ramą mosiężna i stalową:
https://www.youtube.com/watch?v=c-jzuJ5MM8s

dla tych co nie muszą znać angielskiego:
ps.1. chłop twierdzi że faktycznie istnieją rewolwery z ramą ze stopów brązu
ps.2. rewolwer z otwartą ramą jest dużo bardziej podatny na rozciąganie niż z ramą zamkniętą
ps.3. finalnie po wielu strzałach rama z brązu/mosiądzu rozciągnie się na tyle, że powstanie szczelina pomiędzy bębnem a lufą, na filmiku prezentowany jest colt z taką ramą. mosiężna rama w remiku wytrzyma znacznie dłużej, szczególnie jeśli nie przekracza się rekomendowanych przez producenta ładunków prochu.
No dobra, jest film na którym pokazane są dwa egzemplarze z czego ten z ramą "nie stalową" ma sporą szczelinę. Z wyglądu zewnętrznego wnioskuję że nie są one młode, albo były zaniedbane. Jak pisałem, nie mamy pewności jak owe rewolwery były traktowane przez swych właścicieli. Pytałem już wcześniej czy komuś osobiście się zdarzyło by jego rewolwer się tak zużył. Dlaczego zależy mi na konkretnie takiej odpowiedzi? Ano dlatego by stwierdzić czy potencjalny nabywca repliki jakiejkolwiek, nawet taniej z "nie stalową" otwartą ramą jest w stanie ją zużyć zanim powiedzmy sam się zużyje i do strzelania się już nie nada. Nie chodzi mi o strzeleckich maniaków bijących kilkanaście bębnów po kilka razy w tygodniu a raczej świeżo upieczonych strzelców powiedzmy ze dwa razy w miesiącu na strzelnicy. Oczywiście że sprzęt się zużywa a materiał użyty do produkcji ma wielkie znaczenie ale czy początkujący strzelec kupujący nową albo używaną ale w dobrym stanie replikę naprawdę ma się czego obawiać?
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: jedna_brew »

hej,

żeby pewne rzeczy ukonkretnić, człowiek na tym filmiku mówi że ten konkretny egzemplarz colta ma ramę ze stopu brązu a nie z mosiądzu. jak widać słaby materiał ramy spowodował, że po jakimś czasie ta konkretna broń nadaje się tylko na złom, nie można strzelać z rewolweru gdzie kula wylatując z bębenka nie trafia dokładnie do przewodu lufy.

* wydaje mi się, że lepiej kupić rewolwer w ramie stalowej, bo stal jest mocniejsza od mosiądzu. naprawdę nie spodziewam się aby jakakolwiek współczesna stal była słabsza niż mosiądz. taki rewolwer powinien dłużej posłużyć i co dla mnie ważne - powinien lepiej znosić traktowanie mocniejszymi ładunkami prochu.
* nie wykluczajmy rewolwerów z ramą mosiężną. sam omal nie kupiłem takiego, po prostu sprzedawca pokazał mi "model w pełnej oksydzie" droższy o 100 zł. pomijając niekompetencję sprzedawcy (zaznaczam, że sklep to nie w kij dmuchał, tylko znany w woj śląskim sklep myśliwski) kupiłem model ze stalową ramą bo był tylko marginalnie droższy i oferował nieco lepsze parametry wytrzymałości.
* w usa nikt nie przejmuje się limitem prochu podawanym przez producenta, moim zdaniem słusznie. nie ma opcji żeby współczesne materiały, jak stal czy mosiądz były słabsze od tych użytych w epoce. instrukcja stalowego remika1858 pietty mówi "ładuj max 15 grain prochu", a jakiś czas potem stoi jak wół że jak już zamierzasz ładować więcej niż 15 grainów to ładuj, byle tylko to był proch czarny a nie nitro. dlatego jestem na 100% przekonany ze wspomniany na filmie colt dostawał ładunki po 30 grainów, co w połączeniu z otwartą ramą ze stopów miękkiego brązu doprowadziło do zniszczenia broni, ale dopiero po dlugim czasie użytkownia.
* reasumując: uważam że rama stalowa jest lepsza, ale rama z mosiądzu też daje radę, mosiądz to nie jest masło kurczę bladę. no i wojska południa używały tego metalu do produkcji broni używanej potem na wojnie, a na wojnie nikt nie chrzani się z rekomendacja producenta tylko ładuje tyle prochu ile wlezie. chyba nie idzie zaprzeczyć że broń z mosiężną ramą upuściła sporo krwi wojskom północy...
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Andy88 »

https://www.militaria.pl/uberti/rewolwe ... p39855.xml
i
http://www.luskasrem.com/index.php?id_p ... er=product

Czym się różnią od siebie te dwa pistolety i dlaczego taka różnica w cenie aż 200 zł?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Wycior »

jedna_brew pisze: wt 30.paź.2018 - 22:53 nie ma opcji żeby współczesne materiały, jak stal czy mosiądz były słabsze od tych użytych w epoce
Radzę ci kiedyś wziąć do ręki dobrze wykonaną broń z epoki i porównać jej materiał z gwoździową stalą budżetowej repliki (jakość wykonania też warto porównać).
jedna_brew pisze: wt 30.paź.2018 - 22:53 chyba nie idzie zaprzeczyć że broń z mosiężną ramą upuściła sporo krwi wojskom północy...
Owszem, idzie. Produkowanych lokalnie na Południu rewolwerów z mosiężną ramą było niewiele i cieszyły się kiepską opinią. Szanujący się, pierwszoliniowy oficer czy kawalerzysta Południa szukał porządnej, stalowej broni. Te mosiężne trafiały głównie do drugiej linii i oddziałów terytorialnych. Poza tym rewolwer był bronią bez istotnego znaczenia. W wojnie secesyjnej przypisuje mu się 1 - 2% strat bojowych.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: jedna_brew »

"Radzę ci kiedyś wziąć do ręki dobrze wykonaną broń z epoki i porównać jej materiał z gwoździową stalą budżetowej repliki (jakość wykonania też warto porównać)."

które współczesne tanie repliki są wykonane ze stali "gwoździowej", który konkretnie producent i jakie konkretnie modele były z takiej stali wykonywane? kojarzę że repliki z lat 60-tych faktycznie są słabo wykonane (nie ważne czy ze stali czy z mosiądzu), zwykle były przeznaczone dla rekonstruktorów, więc nikt nie przejmował się celnością, czy jakością odlewów, ale powszechnie dostępne i budżetowe przecież pietty są wykonane porządnie i z dobrych materiałów. za biedny jestem na to zeby mieć w ręku oryginalną (i to jeszcze dobrze wykonaną) broń z epoki, ale druga sprawa to to, że broń w epoce też były różnie wykonywane, po to min. colt grawerował bębny żeby odróżnić swoją produkcję od podróbek.

generalnie jakość materiałów nie uległa pogorszeniu na przestrzeni tych lat, jedyne co przychodzi mi do głowy to że producent intencjonalnie użył materiałów nieodpowiednich do produkcji broni, ponieważ produkował "zadymiacze" na potrzeby rekonstruktorów do strzelania ślepakami, a nie broń.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Flash »

Andy88 pisze: wt 30.paź.2018 - 23:06 https://www.militaria.pl/uberti/rewolwe ... p39855.xml
i
http://www.luskasrem.com/index.php?id_p ... er=product

Czym się różnią od siebie te dwa pistolety i dlaczego taka różnica w cenie aż 200 zł?
te rewolwery różnią się marżą 8-)
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: FunkyKoval5 »

Flash pisze: śr 31.paź.2018 - 08:25
Andy88 pisze: wt 30.paź.2018 - 23:06 https://www.militaria.pl/uberti/rewolwe ... p39855.xml
i
http://www.luskasrem.com/index.php?id_p ... er=product

Czym się różnią od siebie te dwa pistolety i dlaczego taka różnica w cenie aż 200 zł?
te rewolwery różnią się marżą 8-)
Dokładnie, tylko ja bym to nazwał po imieniu...te rewolwery są identyczne różnią się natomiast poziomem pazerności i bezczelności sprzedawców... :!:
Magua
Stary bywalec
Posty: 549
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Magua »

Pytałem już wcześniej czy komuś osobiście się zdarzyło by jego rewolwer się tak zużył. Dlaczego zależy mi na konkretnie takiej odpowiedzi?
I ja ci takiej odpowiedzi udzielilem.
Podałem ci link do tematu gdzie co najmniej kilka osób opisuje zużycie mosiężnych rewolwerów, w tym również pocketa. Jest też zdjęcie mosiężnej ramy z wybitymi od stalowego bębna "zębami."
Czego ci trzeba więcej?

Zachowujesz się jak ten facio stojacy przed wybiegiem dla zyrafy i wrzeszczący: "Niemożliwe! Takie zwierzę nie istnieje!!!".

Może ,dla odmiany, ty przedstawisz zdjecie podobnie zniszczonej ramy, wykonanej ze stalowego gównolitu?
Obiecuję nie krzyczeć, że cos takiego nie istnieje.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: RedGuy »

Ty natomiast nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Pytałem czy ktoś z obecnych na tym forum miał O S O B I Ś C I E
przypadek zakupienia broni w dobrym stanie i wyeksploatowania jej. Nie pytałem czy twój stryj, prababka, czy wujek zza oceanu miał taki przypadek i opisał w jakimś artykule czy na forum. Nie interesują mnie opowieści wstawiane przez gości którzy zakupili gdzieś dogorywający sprzęt niewiadomego pochodzenia i żalą się że im się rozpadł. Nie chwalę żadnego rodzaju metali i zdaję sobie sprawę że wszystko się zużywa i nie próbuj mi tu wciskać że chcę bronić mosiądzu. Po prostu czytaj ze zrozumieniem a jeśli nie masz nic na temat to swe wypociny z innych forów czytaj swej rodzinie.
Ostatnio zmieniony śr 31.paź.2018 - 19:25 przez RedGuy, łącznie zmieniany 2 razy.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Andy88 »

Dobra nie chcę przerywać waszej emocjonalnej wymiany zdań ale już zamówiłem rewolwer i odbiorę swojego pierwszego czarno-prochowca w życiu w piątek.Jednak nie będzie to Cattleman ale Remington 1958 stalowy w oksydzie kaliber 44 8 cali.Tak zamówiłem go na Militaria.pl za 1529zł ten z linku poprzedniego który zamieściłem.

Także w związku z tym dziękuję za porady i pomoc ale ponieważ już podjąłem decyzję i zamówiłem rewolwer można już zamknąć temat chyba że inni chcą się udzielać i pytać o broń.
ODPOWIEDZ