Gdzie kupić broń CP

podstawowe informacje
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Gdzie kupić broń CP

Post autor: Andy88 »

Dobry wieczór jestem nowy jeżeli chodzi o broń ale już dużo czytałem o broni czarnoprochowej a do kupienia takiej zachęcił mnie BrzydkiBurak swoim filmem na youtubie.

Niestety jeszcze nic nie kupiłem ponieważ nie mam kasy ale będę miał w listopadzie i po świętach zamierzam wybrać się do sklepu z bronią CP.
Problem tkwi w tym ,że nie mogę znaleźć sklepu (w którym mi doradzą i mnie wprowadzą w ten świat) ,który znajdował by się w Poznaniu bądź okolicach tego miasta.

Jakby mógł by mi ktoś doradzić był bym wdzięczny, witam wszystkich!
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: slaw29 »

Może lepiej zacząć od cygar, whisky i bzykania panien - Burak też to poleca o ile dobrze pamiętam . Po co od razu pakować się w przestarzałe technologie ? Wbrew pozorom strzelanie jest straszliwie nudne i bolą od tego ręce a tego już Burak nie mówi ;-)
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Szaddam »

@slaw29 :piwo: :lol:

A na temat: lepiej wybierz się na strzelnicę i tam zagadaj do wielbicieli CP, od nich dowiesz się najlepiej.
Lektura Forum też wiele Ci da!
Sprzedawca zachwalać będzie Ci to co ma na składzie,a i wciśnie Ci mnóstwo niepotrzebnych/drogich szpejów.
Lepiej samemu przygotować się na zakupy 8-)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: wt 23.paź.2018 - 00:52 bolą od tego ręce
1. Obolałe mogą być jeszcze uszy i własne ego - zwłaszcza na początku, w fazie dziurkowania powietrza obok tarczy. Mimo wszystko to dużo fajniejsza forma spędzania czasu niż np. kibicowanie piłkarzom.
2. Szaddam ma świętą rację. Nie napalać się, nie wierzyć youtube bo jeszcze nie potrafisz odróżnić ziarna od plew i kryptoreklam. Poczytać ile się da, starać się wcześniej broń pomacać i to najlepiej na strzelnicy, w towarzystwie doświadczonych strzelców, którzy chętnie pokażą i objaśnią. Jak będziesz miał fart to znajdziesz tam kogoś kto sprzeda w przyzwoitej cenie dobrą używkę - z technologią strzelania, praktycznym wprowadzeniem a może nawet garścią pasownych akcesoriów. Ten sposób na pierwsze kroki bywa całkiem sensowny. Zakupy w sklepie robić z przygotowaną na zimno kartką, aby nie dać się sprzedawcy zmanipulować i nakupić zbędnych gadżetów.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Flash »

burak zrobił dużo dobrego dla handlu CP w Polsce :)
szkoda, że namawia na remiki w inoxie bo ja się zawiodłem
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Flash »

cygara, whiskey i panny polecam z czystym sumieniem. tego nie da się spieprzyć.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Ptaku_1 »

Kup używke jak się nie spodoba to na odsprzedaży stracisz najmniej.
gajzol
Posty: 29
Rejestracja: ndz 27.maja.2018 - 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moja broń: R&S 44, Rigby 451, Łucznik wz 70

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: gajzol »

Najlepiej najpierw pogadać z kimś co już wszedł na jakiś szczebel zaawansowania - i wyrobić sobie jakieś minimalne własne zdanie :-)
Ale jeżeli już... i pali się...
Łuska w Śremie - mają przeważnie coś na stanie i pamiętam sensowną rozmowę ze sprzedawcą..
ewentualnie duży wybór używek - starej daty :-) - w Gunservisie ale to już za Piłą i pewnie ze 2 godziny samochodem , ale skoro tam z 50 różnych do wyboru leży to może warto.. może wpsier zobacz na ich stronie czy coś by interesowało www.gunservis.pl
zresztą Łuska też ma stronę i można sprawdzić..
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: slaw29 »

panny polecam z czystym sumieniem. tego nie da się spieprzyć.
Są ludzie co panny nie umieją obsłużyć całe życie - to nie jest wbrew pozorom prosta sprawa . 30 % NIE MA ORGAZMU ;)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: RedGuy »

Jeśli w sklepie internetowym będzie okazyjna cena to możnaby zaryzykować. W końcu jak coś nie podpasuje zawsze można odesłać.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Andy88 »

Więc tak przejrzałem ten cały Gunservis oraz tą Łuskę w Śremie.Nie mogę jednak zrozumieć dlaczego są tak różne ceny remingtonów w Łusce najtańszy 1750 zł a w Gunservis 1100zł pytanie czym się różnią skoro tak duża różnica w cenie jak właściwie dobrać rewolwer bym potem nie żałował a na wszystko mam odłożone jakieś 2300 - 2400zł.

Więc w tej kwocie staram się zmieścić następujące rzeczy:
-Rewolwer Remington 1858 Oksyda
-kluczyk do kominków
-kapiszony
-kule
-okulary ochronne
-wycior
-ochrona słuchu(najtańsza wersja)
-smar
-przybitka
oraz EKB wyrobienie to 100zł + środki czyszczące ale nie wiem jakie i za ile?
Więc teraz mam pytanie czy pomożecie mi dobrać elementy i czy zmieszczę się w tej kwocie?
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Ryba »

Ależ koledzy już Ci pomogli! Dali Ci najsensowniejszą radę, jaka można dać początkującemu - podjedź najpierw na strzelnicę i zobacz, i pogadaj. Zdajesz się jednak tę radę puszczać mimo uszu...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: RedGuy »

Andy88 pisze: śr 24.paź.2018 - 07:48 Więc tak przejrzałem ten cały Gunservis oraz tą Łuskę w Śremie.Nie mogę jednak zrozumieć dlaczego są tak różne ceny remingtonów w Łusce najtańszy 1750 zł a w Gunservis 1100zł pytanie czym się różnią skoro tak duża różnica w cenie jak właściwie dobrać rewolwer bym potem nie żałował a na wszystko mam odłożone jakieś 2300 - 2400zł.

Więc w tej kwocie staram się zmieścić następujące rzeczy:
-Rewolwer Remington 1858 Oksyda
-kluczyk do kominków
-kapiszony
-kule
-okulary ochronne
-wycior
-ochrona słuchu(najtańsza wersja)
-smar
-przybitka
oraz EKB wyrobienie to 100zł + środki czyszczące ale nie wiem jakie i za ile?
Więc teraz mam pytanie czy pomożecie mi dobrać elementy i czy zmieszczę się w tej kwocie?
Więc tak, rewolwer na razie pominę.
-kluczyk do kominków - 40zł
-kapiszony - 25zł - tylko 100 szt więc może ze dwa strzelania opękasz
-kule 40zł - 100szt (jak wyżej)
-jakiś Brunox około 30zł
-liche ochronniki słuchu i okulary 30zł
-wyciory 30zł
-smar do kul 20zł
-na przybitkę może być kaszka za parę złotych więc nie liczę
-----------------------------------------------------------------------------------
215zł
-EKB chyba 105zł (jak potrzebujesz, ja nie wyrabiałem).
-----------------------------------------------------------------------------------
315zł
Dochodzi jeszcze wjazd na strzelnicę. Ja płacę 20zł za godzinę.

Więc zostaje 2000zł
Teraz o rewolwerach: nie oczekuj że za 2000zł kupisz jakiś okręt flagowy słynnej marki. W zasięgu jest Uberti i Pietta jednak i w tych firmach jest rozbieżność cenowa i remingtona możesz kupić za 1500zł jak i za 2500zł.
Dobrze byłoby podjechać do sklepu by wziąć do ręki model z Pietty i z Uberti i zobaczyć jak leży bo różnią się wymiarami. Pietta jest ciut większa. Krążą słuchy że Uberti jest lepiej wykonane, ale z własnego doświadczenia powiem że nieprawda. Nie sugeruj się tym że jest to Uberti Hege (ponoć lepiej spasowany) bo im też zdarza się bubel. Moja rada: nie ładuj się w droższe egzemplarze jak nie jesteś pewien że wciągnie cię to bez reszty. Przymierz się do rewolweru w sklepie stacjonarnym (niekoniecznie remington), jeśli będzie coś ciekawego to należałoby sprawdzić osiowość, może szczelinę, i jak działają mechanizmy no i brać. Jeśli cenowo w sklepie w necie wyjdzie korzystniej można wziąć tam, na spokojnie sprawdzić i w razie bubla reklamować więc niema strachu. Sklepów jest od groma więc możesz na spokojnie szukać:
https://elcolt.pl/pl/c/BRON-CZARNOPROCHOWA/129
https://www.kaliber.pl/141-rewolwery
https://pentagon.pl/
https://sharg.pl/pol_m_STRZELECTWO_Bron ... -3133.html
https://saguaro-arms.com/pol_m_Bron_Kap ... e-289.html
Nieraz trafiają się ciekawe ogłoszenia na forum. Ktoś kupił i okazało się że to jednak nie dla niego więc się wyzbywa. Jeszcze jedno, weź pod uwagę że jak się wkręcisz to zapewne zaczniesz dokupywać inne modele.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: Andy88 »

Fajnie ,że pokazałeś koszty ale nie oto mi chodziło bo w pobliżu mam tylko sklep łuska Śrem a tam jest drożej chodziło mi o to gdzie kupić taniej,żebyś mi pokazał konkretne miejsce gdzie chodzą po tych cenach które podałeś.

Natomiast jeżeli chodzi o rewolwer to dzięki za radę poprzeglądam sklepy internetowe bo w pobliżu Poznania nie ma żadnych sklepów gdzie miałbym jakiś większy wybór. Chodź zastanawiałem się czy w Militaria.pl będą mieli coś takiego jak rewolwer czarno-prochowy na stanie?Bo jak byłem w skelpie to same wiatrówy widziałem.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Gdzie kupić broń CP

Post autor: FunkyKoval5 »

Andy88 pisze: śr 24.paź.2018 - 14:55 Fajnie ,że pokazałeś koszty ale nie oto mi chodziło bo w pobliżu mam tylko sklep łuska Śrem a tam jest drożej chodziło mi o to gdzie kupić taniej,żebyś mi pokazał konkretne miejsce gdzie chodzą po tych cenach które podałeś.

Natomiast jeżeli chodzi o rewolwer to dzięki za radę poprzeglądam sklepy internetowe bo w pobliżu Poznania nie ma żadnych sklepów gdzie miałbym jakiś większy wybór. Chodź zastanawiałem się czy w Militaria.pl będą mieli coś takiego jak rewolwer czarno-prochowy na stanie?Bo jak byłem w skelpie to same wiatrówy widziałem.
Zajrzyj do Gunservice i Athenagun...nie wiem czy dobrze napisałem ale tam znajdziesz tańsze używane rewolwery zwłaszcza w Gunservice...
ODPOWIEDZ