Powitanie i pytanie o Bydgoszcz i okolice : )

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
xywka
Posty: 4
Rejestracja: pn 27.sie.2018 - 10:08
Moja broń: brak

Powitanie i pytanie o Bydgoszcz i okolice : )

Post autor: xywka »

Na wstępie chciałbym przywitać się z Szanownymi Forumowiczami :) Nazywam się Krzysiek i jestem z Bydgoszczy.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody ze strzelectwem czarnoprochowym. Miałem już okazję strzelać z różnego typu broni współczesnej, jednak tą rozdzielnego ładowania widziałem tylko kilka razy na strzelnicy. Spodobała mi się ta cała otoczka związana z procesem ładowania takiej broni, obchodzenia się z nią i konserwacji (no i chyba przede wszystkim jej aspekty wizualne :D ).

Jestem trochę nakręcony na zakup pierwszego rewolweru w kalibrze .44 lub .36, jednak nie chciałbym podejmować decyzji zbyt pochopnie. Poza tymto fajnie by było mieć towarzystwo, od którego można się czegoś nauczyć, pogadać i spędzić miło czas na strzelnicy.

Stąd moje pytanie, jak wygląda brać strzelecka w kujawsko-pomorskim? Czy ktoś strzela regularnie w Bydgoszczy i okolicach bliższych lub dalszych?
Jeżeli tak, to czy była by możliwość spotkania się na strzelnicy, poobserwowania i popytania co i jak?

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysiek
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Powitanie i pytanie o Bydgoszcz i okolice : )

Post autor: RedGuy »

Cześć ;)
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Powitanie i pytanie o Bydgoszcz i okolice : )

Post autor: FunkyKoval5 »

No siema, nie jestem z Bydgoszczy...ale mieszkają tam moje teście... :-D
Kup 44, i co wpadnie w oko a będzie dobrze leżeć w dłoni...
Zajrzyj tutaj...: https://gdziestrzelac.eu/ ...znajdziesz strzelnice...i może sklepy/komisy...
xywka
Posty: 4
Rejestracja: pn 27.sie.2018 - 10:08
Moja broń: brak

Re: Powitanie i pytanie o Bydgoszcz i okolice : )

Post autor: xywka »

Cześć FunkyKoval5, dzięki za podpowiedzi. Sklepy mam już obadane, sprzęt wizualnie na stronach również :) Bardziej chodzi mi o towarzystwo do podymienia no i żeby zobaczyć jak taki sprzęt wygląda w akcji (a może nawet samemu spróbować :D).

No więc, ktoś może się orientuje, na których strzelnicach w kujawsko pomorskim bywają miłośnicy CP?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Powitanie i pytanie o Bydgoszcz i okolice : )

Post autor: FunkyKoval5 »

Dobre podejście...zajrzyj więc na strzelnicę, jedną, drugą i zapytaj prowadzących kiedy dymią koledzy smoluchy
(oczywiście to opcja jeśli nikt się tutaj nie odezwie:-)
ODPOWIEDZ