Pytania nowicjusza

podstawowe informacje
kammat
Posty: 9
Rejestracja: sob 18.sie.2018 - 19:41
Moja broń: brak

Pytania nowicjusza

Post autor: kammat »

hej, jestem tu nowy i zainteresowałem się czarnoprochowcami
1. Broń z jaką energią kinetyczną kupić na początek? Krótka czy długa na początek?
2. Jakie modele polecacie na start?
3. Jak to wygląda z czarnym prochem, trzeba mieć pozwolenie(tak słyszałem)?
4. Czy na każdej strzelnicy można strzelać z takowych?
To już wszystkie pytania :D Chętnie posłucham jeszcze jakichś ważnych informacji co powinienem znać przed zakupem
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: Szaddam »

Ad. 1 - W ofercie handlowej brak danych na temat energii kinetycznej CP - to nie wiatrówka. Czyli pytanie nie istotne.
Ad. 2. - Bierz co Ci się podoba i na co Cię stać. Rzadko kończy się na jednej sztuce.
Ad. 3. - Czarny proch kupisz w Polsce tylko za okazaniem EKB, pytanie tylko czy masz w okolicy sklep który ma cp. Łatwiej i taniej kupić w Czechach, albo od "prywatnych importerów".
Ad. 4. - Nie na każdej. Na strzelnice zamknięte nie wpuszczają (zazwyczaj) wielbicieli cp, problemy z wentylacją. Na odkrytych - prawie na każdej można, tyle, że na niektórych wymagają jakichkolwiek uprawnień strzeleckich albo opiekuna który takowe posiada.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: RedGuy »

Jeśli chodzi o modele to zależy na pewno od zasobu twego portfela. Jak ma to być początek i niedrogo to Uberti albo Pietta jakościowo porównywalne. Konkretny model wybież sam, ewentualnie przed zakupem zapytaj. Bardziej popularny kaliber 44. Pamiętaj że sam rewolwer to nie wszystko, potrzebny jest osprzęt. Proch - jak kolega pisze, albo z Czech albo od życzliwych ludzi. Poszukaj tematów na forum o poradach przy zakupach bo musisz sprawdzić i używkę i nówkę (taka włoska jakość).
kammat
Posty: 9
Rejestracja: sob 18.sie.2018 - 19:41
Moja broń: brak

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: kammat »

Szaddam pisze: sob 18.sie.2018 - 20:29 Ad. 1 - W ofercie handlowej brak danych na temat energii kinetycznej CP - to nie wiatrówka. Czyli pytanie nie istotne.
Ad. 2. - Bierz co Ci się podoba i na co Cię stać. Rzadko kończy się na jednej sztuce.
Ad. 3. - Czarny proch kupisz w Polsce tylko za okazaniem EKB, pytanie tylko czy masz w okolicy sklep który ma cp. Łatwiej i taniej kupić w Czechach, albo od "prywatnych importerów".
Ad. 4. - Nie na każdej. Na strzelnice zamknięte nie wpuszczają (zazwyczaj) wielbicieli cp, problemy z wentylacją. Na odkrytych - prawie na każdej można, tyle, że na niektórych wymagają jakichkolwiek uprawnień strzeleckich albo opiekuna który takowe posiada.
Dzieki bardzo za odpowiedź, co do wyboru broni, jaka jest rożnica miedzy bronią długa a krótka? z którą jest "wiecej zachodu" i nie warto na poczatek?
Czy trudno wyrobić EKB ?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: slaw29 »

niekamat - możesz trochę poczytać dwa ogólnodostępne fora i trochę się dowiedzieć ? Masz jakieś trudności z czytaniem ?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: Szaddam »

kammat pisze: ndz 19.sie.2018 - 17:08 Dzieki bardzo za odpowiedź, co do wyboru broni, jaka jest rożnica miedzy bronią długa a krótka? z którą jest "wiecej zachodu" i nie warto na poczatek?
Na takie pytanie nikt Ci nie odpowie, każdemu pachnie inna lufa ;)
(jak jeździsz Fiatem 126p, to może jednak zacznij od rewolweru :lol: )

Jak wyrobić ekb?
np. https://elcolt.pl/pl/blog/Europejska-Ka ... prochowa/7
Łatwo.
kammat
Posty: 9
Rejestracja: sob 18.sie.2018 - 19:41
Moja broń: brak

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: kammat »

slaw29 pisze: ndz 19.sie.2018 - 17:11 niekamat - możesz trochę poczytać dwa ogólnodostępne fora i trochę się dowiedzieć ? Masz jakieś trudności z czytaniem ?
nie, po prostu nie znalazłem jeszcze na necie odpowiedzi któraby odpowiedziała mi na każde pytanie
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: zbiho »

"nie znalazłem jeszcze na necie odpowiedzi któraby odpowiedziała mi na każde pytanie"
To właśnie, marzenie każdego filozofa.
kammat
Posty: 9
Rejestracja: sob 18.sie.2018 - 19:41
Moja broń: brak

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: kammat »

dobra, a jaka bron krotka jest najcelniejsza z cp?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: Szaddam »

History No. 2 8-)
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: wyrzucony »

Szaddam zapomniałeś dodać FWB bo sie młody zgubi :P
A kolegę Kammata zapraszam na jakąkolwiek strzelnice gdzie są chłopcy z CP.
kammat
Posty: 9
Rejestracja: sob 18.sie.2018 - 19:41
Moja broń: brak

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: kammat »

Derek pisze: ndz 19.sie.2018 - 20:02 Szaddam zapomniałeś dodać FWB bo sie młody zgubi :P
A kolegę Kammata zapraszam na jakąkolwiek strzelnice gdzie są chłopcy z CP.
napewo sie w krótce wybiore :P
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: slaw29 »

"nie, po prostu nie znalazłem jeszcze na necie odpowiedzi któraby odpowiedziała mi na każde pytanie"

To polecamy samodzielne czytanie i przeglądanie forum . Jak sam znajdziesz odpowiedz na nurtujące Cię pytania to radość jest większa . Jak nie jesteś w stanie - to odpuść sobie CP szkoda kasy, to zabawa która wymaga trochę cierpliwości .
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: RedGuy »

kammat pisze: ndz 19.sie.2018 - 19:38 dobra, a jaka bron krotka jest najcelniejsza z cp?
To zależy do czego chcesz. Jeśli jesteś Sebik i potrzebujesz "gnata do rządzenia na dzielni to CP do takiej zabawy jest niepraktyczne. Omsknie ci się spust i sobie jajka odstrzelisz :-D . Jeśli chodzi o zabawę zabawę na strzelnicy to raczej kaliber 44 (najpowszechniejszy) i raczej 8" (łatwiej trafić). Odnośnie Colt czy Remington to wedle uznania. Ja pchnięty opinią publiczną wybrałem Remingtona ale wymieniłem go na Colta Army. Jeśli chodzi o Cattlemana to krążą słuchy że gejowy a w inoksie to już na pewno. Każdy jest inny i ma swoje plusy i minusy. Polecam podejść do sklepu i wziąć do ręki jeden i drugi, przymierzyć się który lepiej w dłoni leży i do dzieła :?: . Warto rozpatrzyć zakup praski, bo pobojczyki w tych sprzętach mogą się wygnyńć albo złamać. Z osobistych obserwacji polecam dawać smar pod kule. Łatwiej wepchnąć kulę bo nie stawia tak oporu ;).
kammat
Posty: 9
Rejestracja: sob 18.sie.2018 - 19:41
Moja broń: brak

Re: Pytania nowicjusza

Post autor: kammat »

RedGuy pisze: pn 20.sie.2018 - 00:21
kammat pisze: ndz 19.sie.2018 - 19:38 dobra, a jaka bron krotka jest najcelniejsza z cp?
To zależy do czego chcesz. Jeśli jesteś Sebik i potrzebujesz "gnata do rządzenia na dzielni to CP do takiej zabawy jest niepraktyczne. Omsknie ci się spust i sobie jajka odstrzelisz :-D . Jeśli chodzi o zabawę zabawę na strzelnicy to raczej kaliber 44 (najpowszechniejszy) i raczej 8" (łatwiej trafić). Odnośnie Colt czy Remington to wedle uznania. Ja pchnięty opinią publiczną wybrałem Remingtona ale wymieniłem go na Colta Army. Jeśli chodzi o Cattlemana to krążą słuchy że gejowy a w inoksie to już na pewno. Każdy jest inny i ma swoje plusy i minusy. Polecam podejść do sklepu i wziąć do ręki jeden i drugi, przymierzyć się który lepiej w dłoni leży i do dzieła :?: . Warto rozpatrzyć zakup praski, bo pobojczyki w tych sprzętach mogą się wygnyńć albo złamać. Z osobistych obserwacji polecam dawać smar pod kule. Łatwiej wepchnąć kulę bo nie stawia tak oporu ;).
dzieki, mam nadzieje ze znajde jakis sklep w okolicy gdzie mają lub kogoś kto mi pokaże
ODPOWIEDZ