Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Bob »

Witam
Chce sobie przygotować fiolki z prochem i kaszką. Ile kaszy sypiecie na przybitkę do Remingtona. 44 Pietty np przy 1g i 1.5g prochu.
Awatar użytkownika
fuelcare
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 14:49
Lokalizacja: Szczecin
Moja broń:

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: fuelcare »

gdzies ktos dawno chyba pisal ze cala komora ma pojemnosc cos kolo 2,3 grama. zrob sobie probe, zasyp komore sama kasza tak by bylo 3 mm ponizej krawedzi i jak masz jakas miarke to potem mozesz okresilc ile jej tam weszlo. a potem juz prosto obliczyc. ja strzelam tyle ze z remika (nie wiem czy jest roznica wilkosci komory) z ok 1,2g (ok.18,5 grain) prochu i sypie ok 1g kaszki. jesli nasypiesz za duzo kaszki to po prostu ja wydmuchasz
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: RedGuy »

Sam na początku zakupiłem fiolki i początkowo zacząłem odmierzać naważki. Jednakże posiadam dosyć kowalskie łapy nie nadające się do zabawy w laboratorium więc zakupiłem sobie prochownicę. Drugą prowizoryczną z plastikowego pojemnika i jednej fiolki zrobiłem sobie do zasypki. Wiem że są opinie że taka prochownica to bomba i może zająć się od bębna (gdzieś czytałem). Ładuję Colta praską i przed zasypaniem zaglądam do komór czy nic tam się nie zalega(tak dla pewności). Na strzelnicy nikomu nie przeszkadza używanie prochownicy a zabawy z fiolkami jeszcze gdy jest niezbyt ciepło, do tego z grubymi paluchami skutecznie ograniczają strzelanie. Odnośnie zasypywania komór (ile czego) postępuję według porad jakie tutaj otrzymałem i jest ok.
viewtopic.php?f=25&t=2041&p=26417&hilit ... zka#p26417
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Bob »

Przy próbach z samą kaszka wyglada to tak ze jak wsypuje do komory 2 łuski 38 special tj 3g to mam jakieś 3mm miejsca jeszcze a kula wciskana na prasce wchodzi poniżej krawędzi.
Czy może na w takim razie przyjąć 1.5g prochu i 1.5g kaszy?
:remik:
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Heron »

W strzelaniu rekreacyjnym do naszych papierowych celów i odległości około 25 metrów, 1 gram prochu i 1,5 grama kaszki jest chyba dosyć optymalnym wyborem. Nasze kochane fiolki spełniają się wyśmienicie :) do 1 wsypujemy proch i do pełna :D następnej kaszki ...
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Bob »

:P Ja mam filoki 2ml :!:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Wycior »

Pokażę jak dożywotnio rozwiązałem problem optymalnego dozowania kaszki. Prochownica (dowolna DP) z końcówką 12 albo 15 gr - te końcówki mają wewnętrzną średnicę 6 mm. Do tego rurka mosiężna fi 6 mm, ścianka 0.5 mm oraz kawałek rurki aluminiowej fi 8, ścianka 1 mm. Rurki do nabycia w praktycznie każdym markecie budowlanym. Ucinam kawałek rury mosiężnej, nakładam odcięty z aluminiowej rurki pierścionek tak, aby po wsunęciu do prochownicy rurka mosiężna kończyła się równo z gwintem końcówki:
Obrazek
Potem Dremelem albo kątówką docinam rurkę aż zacznie produkować odpowiednie porcje kaszki. Gotowe! Teraz mam po jednej rurce dozującej na każdą możliwą naważkę w rewolwerach i do innej broni też. Mogę wygodnie odmierzać kaszkę na stanowisku - wprost do komory albo do lufy.
Obrazek
Koszt całości projektu: ~10 zł. Czas na wykonanie i docięcie jednej końcówki: 6 min (po nabraniu wprawy) - 15 min (majsterkowicz-ciamajda).
naturalbornkiller
Posty: 3
Rejestracja: sob 06.sty.2018 - 18:52
Moja broń:

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: naturalbornkiller »

a o jaką kaszę chodzi? :D (serio pytam)
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Szaddam »

Kaszkę-mannę (najlepiej z upraw ekologicznych i wolnych od GMO ;) )
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Heron »

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Wycior »

Można też używać kaszki kukurydzianej (także koszerna historycznie). Mam nawet wrażenie że lepiej niż kaszka-manna czyści lufę.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: RedGuy »

Rozprawiamy ile czego wsypać a tymczasem
https://www.youtube.com/watch?v=ZRNxN_tjHK0
tu nie sypią w ogóle kaszki. W zasadzie walą proch, wciskają kulę i PAF!!! Nawet smaru do kul nie używają.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Szaddam »

Sypać można "ile komora/lufa zmieści". Czarny proch nie jest materiałem wybuchowym (znaczy, że nie spala się detonacyjnie).
Tyle, że przy nadmiernej ilości prochu można zapomnieć o celności. Dlatego wiele osób tak uwielbia bawić się naważkami.
Za to amerykańce w większości strzelają dla funu (huk, dym, rozwalone patelnie, itp.), mniej tarczowo. To i sypią ile wlezie.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Heron »

Dlatego czasami warto załadować do pełna :D
Czasami lubię patrzeć na nowe osoby, którym pokazuję różnicę pomiędzy 0,5 grama 1 gramem i pełną komorą.
Ale podczas strzelania, potrafią łatwo określić która z odpalonych jaka była :D
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Ile prochu ile kaszy do Remingtona. 44

Post autor: Bob »

RedGuy pisze: czw 11.sty.2018 - 11:09 W zasadzie walą proch, wciskają kulę i PAF!!! Nawet smaru do kul nie używają.
No i to mnie ciekawi od samego początku... Skoro kula w bęben wchodzi na wcisk i zostaje pierścień ołowiu to jaka jest szansa/ możliwość ze odpali ktoraś z pozostałych komór??
ODPOWIEDZ