Zawody CP a PZSS

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Zawody CP a PZSS

Post autor: Heimdallr »

Witam,

Czy możecie wyjaśnić jak sprawa wygląda z zawodami CP a PZSS?

Np. Jeśli nie jestem zainteresowany robieniem licencji PZSSu i nie obchodzą mnie ich rankingi to czy może być to przeszkodą w uczestniczeniu w zawodach, które patronuje ów związek? Już wiem, że osoby bez licencji mogą startować ale poza konkursem. No i właśnie... o co chodzi z tym "byciem poza konkursem"?

Załóżmy, że chcę jechać na mistrzostwa świata zorganizowane przez MLAIC aaa załóżmy - w Pakistanie. Czy jest jakiś wymóg, że aby uczestniczyć w zawodach MLAIC, muszę posiadać licencję PZSS albo być członkiem klubu, który pod PZSS przynależy? Nie wiem, jakieś może względy bezpieczeństwa, tak by było jasne, że nie przyjechał typ z łapanki. Albo jakieś inne powody, które nie przychodzą mi do głowy.

Jeśli tak, to czy wymusza na mnie wyrobienie licencji by być brany pod uwagę w klasyfikacji ogólnopolskiej i jest warunkiem do zestawień międzynarodowych? Np zawody z ranką MLAIC w Polsce są pod patronatem PZSS i jeśli będę PK to i w klasyfikacji MLAIC nie muszę być też brany pod uwagę.

Czy MLAIC i PZSS nie mają ze sobą w ogóle nic wspólnego?

Komuś się może przydać informacja na ten temat. Są osoby, którym podobają się zawody CP ale nie bardzo widzi im się wyrabianie licencji i wpłacanie (jak by nie było) grubej kasy (na początku, jak i co roku) na konto PZSSu a być może w przyszłości chciały by brać udział w zawodach MLAIC gdzieś w Polsce czy za granicą ciesząc się miejscem w rankingu.

Jak to wygląda w praktyce?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Zawody CP a PZSS

Post autor: wyrzucony »

No to wyjaśnię na tyle na ile mi wiedza pozwala.
Pierwsze:
PZSS jest jedynym polskim przedstawicielem w MLAIC. Czyli by móc uczestniczyć w Mistrzostwach Świata organizowanych przez MLAIC musisz być członkiem PZSS czyli mieć patent i licencję zawodniczą.
Drugie:
MLAIC jeżeli chodzi o osiągnięcia, bo rankingów jak wiem żadnych nie ma to interesują tylko rekordy krajowe, kontynentalne i światowe. Rekordy krajowe muszą być uznane przez członka MLAIC czyli w naszym przypadku przez PZSS.
Trzecie:
To zawody rangi krajowej czyli Puchar Polski, Mistrzostwa Polski czy Grand Prix (Cracovia, Mazovia). W tych przypadkach gdzie występuję przymiotnik "Polski" w nazwie monopol na organizację zgodnie z ustawą o sporcie ma PZSS i nikt tego nie przeskoczy.
Czwarte:
Wszystkie pozostałe zawody krajowe organizowane są wg regulaminu organizatora ale jak organizator chce by były wpisane do kalendarza PZSS czy WZSS to klasyfikowani są tam zawodnicy licencjonowani a reszta ma PK.
Piąte:
W Polsce działa więcej organizacji strzeleckich niż PZSS np. LOK, które organizują swoje zawody i swoje mistrzostwa ale nie mogą korzystać z nazwy "Mistrzostwa Polski" tylko np. Mistrzostwa Krajowe LOK.
Szóste:
Zrobienie patentu i wyrobienie licencji nie boli :P
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Zawody CP a PZSS

Post autor: Heimdallr »

Nooo dziękuję bardzo :D

Zaczynam ogarniać ten temat. Dobrze wiedzieć takie rzeczy bo człowiek kupuje sprzęt, ćwiczy a potem się okazuje, że może być co najwyżej PK.
Teraz już wiem jak lepiej przygotować się do zawodów, eliminując to czego mi brakuje. Tak jak zrobienie EKB. Zapowiadają się ciekawe zawody w Czechach a mi brak i licencji i EKB. :)

Nie od razu Kraków zbudowano.

No to do dzieła :)
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Zawody CP a PZSS

Post autor: Marius »

Brak licencji PZSS nie przeszkadza w starcie na tych zawodach ( 1.07 - 2.07 ) , nie trzeba jej posiadać . EKB musisz mieć jeżeli chcesz strzelać rewolwer .
Reszty broni nie musisz mieć wpisanej do książeczki , by strzelać na zawodach w Czechach .

p.s. wyrobienie EKB w WPA zajmuje góra tydzień . Zatem masz jeszcze sporo czasu .
ODPOWIEDZ